Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czy przebieg około 180 tys to dużo ?


Gość wozik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się na kupnem Nissana X-Trial diesel 2,2 z przebiegiem około 180- tyś. Pytanie czy to dużo czy mało ? Ile to autko zrobi jeszcze kilometrów ?. Co ewentualnie może już padac w tym aucie ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy to dużo czy mało.

Zależy jak i gdzie użytkowane było auto, co innego jeżeli głównie na autostradach a co innego jeżeli jeździło w dużym mieście na krótkich trasach. Tylko weryfikacja techniczna (rzetelna) powie Ci prawde o danym egzemplarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - że ciężko powiedzieć. Ja osobiście bał bym się z takim przebiegiem, choć znam takich co ich to nie przeraża. Taki przebieg to też plusy - bo jest duża szansa, że licznik nie był kręcony. Piszę że duża szansa a nie pewnik. Warto to też sprawdzić czy nie ma np.220tys.

 

Musisz odwiedzić rzetelnego mechanika, serwis i oni dadzą odpowiedź choć w przybliżeniu jak auto było eksploatowane. Diesel wiele zniesie, ale trzeba spełnić kilka prostych warunków. Posypać się może wszystko (no prawie), ale można w ost. kupić inny silnik za np. 4tys. Ważne aby nie był walony. Części mechaniczne można naprawić, ale jak jest po dzownie to już nic nie poprawisz.

 

A ile można zrobić? Pewnie dużo 300-400tys. a może i więcej? Któż to wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no właśnie tej pewności nigdy sie nie ma a jeśli już chodzi o auta sprowadzane to ryzyko bardzo duże, szukam i szukam dobrego auta takiego którym długooo pojeżdżę i jak na razie przy każdym coś jest nie tak. Zanim wogóle zacznę oglądac auto sprawdzam po VIN'ie jego przebieg i z tym jest różnie :) czasem to porostu załamka jak kręcą liczniki :)

 

A może Ktoś z Was zna pewną osobę która sprowadza X'y ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Osoby nie znam która sprowadza, ale mogę polecić salon Nissana w Niemczech z którego sam sprowadzałem X'a w pażdzierniku 2008 roku.

Adres masz tutaj: AUTOHAUS RASTETTER GMBH

 

Na tej stronie znajdziesz ich ofertę, ale prawdopodobnie jest to tylko podzbiór tego co maja na parkingach. Jak ja kupowałem, to w internecie prezentowali tylko jakieś 30% tego co mieli. Jeśli chodzi o obsługę sprzedaży to po prostu bajka. Idziesz na parking wybierasz egzemplarz, podpisujesz umowę i inne papiery przez nich przedstawione, a resztę załatwiają oni, czyli blachy i wszelkie wizyty w urzędach. W moim przypadku po 3 godzinach od podpisania dokumentów miałem samochód gotowy do wyjazdu, umyty i zatankowany do pełna. Kupiłem samochód na gwarancji (dwuletni) z przebiegiem 24 000 i nie było żadnych problemów z tą gwarancją w Polsce.

Uwaga jest tylko taka, że ceny w internecie to są to już ostateczne ceny (praktycznie nie podlegają negocjacji). Ceny widniejące na kartkach za szybą samochodu na parkingu były o jakieś 2000 Euro większe od cen internetowych tego egzemplarza. Więc jak się pojawiłem w niedzielę na ogólnodostępnym parkingu przed salonem i zobaczyłem właściwe ceny to się trochę zdenerwowałem :diabel2: , ale w poniedziałek jak pokazałem wydruki z internetu to obowiązywały te internetowe

 

A dlaczego tam kupowałem? Bo rozbiłem pierwszego dwuletniego X'a na drzewie i z odszkodowania (szkoda całkowita) wykalkulowałem, że bardziej się opłaca przywieść z Niemiec. Rozbity X-Trail w wersji Comfort zamieniłem na wersję Elegance, czyli o dwie półki wyposażenia większą, przy zachowaniu takiego samego przebiegu i okresu gwarancyjnego.

 

Tyle tylko, że ja kupowałem Euro po kursie 3,55 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

a no właśnie tej pewności nigdy sie nie ma a jeśli już chodzi o auta sprowadzane to ryzyko bardzo duże, szukam i szukam dobrego auta takiego którym długooo pojeżdżę i jak na razie przy każdym coś jest nie tak. Zanim wogóle zacznę oglądac auto sprawdzam po VIN'ie jego przebieg i z tym jest różnie :) czasem to porostu załamka jak kręcą liczniki :)

 

A może Ktoś z Was zna pewną osobę która sprowadza X'y ?

 

 

jak i gdzie sprawdzasz przebieg po vin'e ? dziś dzwonilem do nissana i nie są wstanie sprawdzić nic po winie oprócz akcji reklamacyjnych i to tylko z RP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak i gdzie sprawdzasz przebieg po vin'e ? dziś dzwonilem do nissana i nie są wstanie sprawdzić nic po winie oprócz akcji reklamacyjnych i to tylko z RP

 

Tak Ci powiedzieli w nissanie?

W sierpniu 2009 rozmawiałem na ten temat przy okazji wizyty w ASO. Powiedzieli mi, że na podstawie VIN są w stanie sprawdzić każdego nissana, który był przeznaczony na rynek europejski i był serwisowany w europejskiej sieci ASO. Ja swojego rok temu sprowadziłem z Niemiec i był komplet informacji, co, kiedy i przy jakim przebiegu było robione. Przypuszczam, że wszystkie ASO mają dostęp do tego systemu, ale niektórym się tego nie chce robić i mówią, że takich informacji nie udzielają.

 

Był już o tym wątek sprawdzanie przebiegu (i nie tylko) używanego nisssana

 

Spróbuj pogadać z ASO Jaworski-Gajewski w Warszawie na ul. Oczapowskiego 15.

Aktualny telefon znajdziesz na stronach Nissana, w wyszukiwarce serwisów (dilerów).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...