Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

piszczenie paska w 1.4


Gość jan_us
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio zaczyna pi piszczeć, wygląda na pasek alternatora

co ciekawe popiszczało dwa dni i przestało,

teraz na zimnego piszy aż strach, potem jak przejadę troche ciszej i juz przestaje:(

silnik 1.4 czyli to nie jego przypadłosć, wybieram się do ASO, ale z ciekawości miał ktoś taki problem, i ile dni będzie walczył z tym serwis:( Janus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się dobrze orientuję w tematach to jesteś pierwszy z tą przypadłością

 

[ Dodano: Wto 24 Lut, 2009 09:52 ]

Oczywiście w 1.4 :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ma ponad rok i 25000km, przez roki było OKI, ale teraz zzaczyna piszczeć, co ciekawe jak ida większe obroty, to piszczy mniej, a jak juz przejadę z 10 km wtedy cichutko albo wcale jutro jade do ASO - zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zaczyna pi piszczeć

półśrodek - regulacja paska poprzez naciągnięcie - dwukrotnie korzystałem z takiej usługi w ASO - robią ją za darmo - pomaga praktycznie od razu ale niestety bez gwarancji na jak długo - oczywiście siła naciągu musi mieć jakieś rozsądne granice, bo jeżeli przesadzą to szybko zużyją się np. łożyska wirnika alternatora - ci z ASO przynajmniej w teorii powinni wiedzieć z jaka graniczną siłą można go naciągnąć bez ryzyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Niestety potwierdzam problem. Note 1.4 z kwietnia 2006, wczoraj i dzisiaj popiskuje na najniższych obrotach (1000). Jeśli jutro będzie to samo to jadę do ASO.

Pozdro! Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1.4 z tego co tu obserwuję to pojawia się po dłuższym przebiegu,może to być wina zużycia materiału (sztywny pasek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z ASO , podciagneli pasek, ale ponoć to piszczał pasek od klimy, ponoć dostało się do niego kamyczków i piasku, podciagnęli ale jak by piszczało to do wymiany - małe 200 zł pasek plus wymiana- miał ktś wymieniany pasek od klimy?????

a i jeszcze wymieniają pasek - płacę za pasek oki, ale za wymiane też ?????? 130 pasek plus 70 wymiana- ciekawe co to jest gwarancja ?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co to jest gwarancja ?

gwarancji zwykle nie podlegają części które ulegają NORMALNEMU zużyciu - np okładziny hamulcowe czy tarcze - pod warunkiem że przyspieszone zużycie nie nastąpiło w wyniku wady materiałowej. ASO usiłuje zwykle wmawiać klientom, że pasek napędu osprzętu jest właśnie w tej grupie części, z czym się mogę zgodzić, bo przecież w wyniku pracy także ulega zużyciu. Ale czy normalną sytuacją jest kiedy daje o sobie znać po kilku czy kilkunastu tys. km przebiegu? Ci z ASO twierdzą, że piszczenie niekoniecznie oznacza zużycie tj, że pasek mimo hałasu jest w pełni sprawny bo spełnia swoje zadanie i może pracować jeszcze długo bez obawy o pęknięcie a pisk zwykle szybko milknie po rozgrzaniu. Mnie sugerowano podczas przeglądu po dwóch latach jego wymianę - oczywiście na mój koszt, na co nie wyraziłem zgody, więc skończyło się na dwóch regulacjach - na ich koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zimnego piszy aż strach, potem jak przejadę troche ciszej i juz przestaje:(

jeśli nie uda ci się wynegocjować wymiany - zażądaj po prostu naciągnięcia - w moim przypadku pomogło - czasami jak jest bardzo mokro, odezwie się zaraz po uruchomieniu ale po kilkunastu sekundach jest cicho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"u mnie pomogło"

bo generalnie rzecz biorąc - pomogło :P stosunek pisków do niepisków po uruchomieniu pozostaje na razie nadal na granicy błędu statystycznego a jeśli już się pojawiają - trwają ok 10-15 sekund :D więc machnąłem na ten problem (?) ręką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pasek zaczął piszczeć przy przebiegu 50 tys km. Pasek i rolka (nie wiem która) została wymieniona bez probelmu w ramach gwarancji. Dlatego polecam pojechać do ASO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...