Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

x-trail 2.2td i nie schodzenie z obrotow jak zimny


Gość tomder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

od jakiegos czasu jestem zadowolonym posiadaczem x-traila 2.2 td z 2003.

 

generalnie auto chodzi bez zarzutu i ma bardzo przyzwoite spalanie jak na swoj rozmiar jest jedno ale ...

 

nie wiem czy zachowywal sie tak od poczatku czy to ostation (autem jezdzi zona) ale rano na zimno po dodatniu gazu auto nie schodzi z obrotow (moze schodzi po jakims czasie ale w sumie nie czekalem zbyt dlugo). jak tylko dostanie odrobine temp to jest juz wsio wpariadki.

 

to normalne? nalezy cos robic? co?

 

nastepna sprawa to minimalne wrazenie luzu w kierownicy przy predkosci powyzej 80 km/h w sumie przy wolnej jezdzie nie czuje tego ale moze jakbym sie po dziurach ...

 

wszelkie porady i opinie mile widziane

 

z gory dziekuje.

 

tomder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obroty takie na jakie go wkrece czyli jesli przycisne na jedynce i dojdzie do 2500 to tak zostanie

 

[ Dodano: Wto 24 Lut, 2009 22:53 ]

ale jesli przeloze na 2 i spadnie to 1200 to znowu po wcisnieciu sprzegla czy jalowego obroty tak zostana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem, jak go przyciśniesz na jedynce to oznacza że robisz to podczas jazdy więc czego się spodziewałeś że jak rozbujasz go na jedynce do 2500 i odpuścisz gaz to obroty Ci spadną natychmiast do 900?! obroty na zimnym silniku, mówimy tu oczywiście o obrotach na biegu jałowym, są wyższe a jak się silnik nagrzeje to wracają do normy. wyższe oznacza to coś w granicach właśnie 1200obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli fakt ze jak silnik jest zimny i rusze z miejsca i obroty podejda do 2500 wcisne sprzeglo aby zminic bieg na 2 i obroty nie spadaja z 2500 nawet po 30 sec jest normalnym objawem?

 

to nie jest moje pierwsze auto i nie chodzi mi o normalne zachowanie zimnego silnika ktory bedzie dzialal na automatycznym ssaniu i mial wyzsze obroty.

 

przyznaje, ze nie jest latwo to opisac.

 

t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszą metodą jest podpięcie się pod komputer który w 90% przypadkach sprawdza się jako wskaźnik błędu, nie kosztuje to dużo a daje odpowiedź bez zazwyczaj drogiego szukania metodą prób i błędów (a przyczyn może być kilka). to już nie te czasy kiedy przy pomocą młotka i śrubokrętu mogliśmy sami naprawić samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...