Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Elektryczne szyby w Sunny N14


Mark Fox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich - sprawa jest taka : mam okazję w miarę tanio kupić

kompletne wyposażenie szyb przednich elektrycznych ( siłowniki , konsole sterowania ,

wiązki kabli ) . Problem w tym ,że nie wiem czy instalacja jaką mam obecnie jest "gotowa" do podpięcia typu wtyczka we wtyczkę . Mój nissmo to sedan N14 z 1993 z silnikiem GA14DE wersja LX (oryginał japończyk).

Ze schematów z manuala wynika ,że wystarczy aby główna wiązka ( main harness - w manualu to str. EL 190) miała wszystkie potrzebne wtyczki i to by było cool bo reszta roboty to pikuś . Ale jak to bywa schematy nie zawsze odpowiadają prawdzie . Pytanie czy ktoś robił taką przekładkę lub rozbierał kokpit i dysponuje jakimiś info na ten temat.

Zaznaczam że chodzi mi o dokładnie model sedan N14 aby uniknąć niejasności typu "w mojej primerze albo Almerze czy innym modelu Sunnym... jest tak... " . Okazja zakupu jest naprawdę fajna ale chcę mieć pewność że wszystko będzie pasować bo nie mam niestety czasu na zabawę z elektryką typu dorabianie kabli itp.

A w warsztatach wiadomo ile sobie cenią i nie wiadomo czy czegoś nie spieprzą.

Będę wdzięczny za wszelkie info najlepiej ze zdjęciami na PW lub ml09@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Thhhomas

Nie masz jakiegos znajomego kolegi co sie zna na takich sprawach? ty masz sedana ja mam haethbacka ale mysle że to jeden h.. Ja mam N14 94r zaglądałeś w boczki? bo u mnie są wyprowadzone przewody i kostki pod szyby elektryczne wiec myśle że wystarczyłoby podpiąć. Zajrzyj moze tez masz to samo co ja i sprawa sie stanie prostsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kroliqster

u mnie w drzwiach są tylko 2 kostki od centralnego i od lusterek bodajże chyba ze w kostkach od centralnego jest instalacja od szyb bo w sumie wszystko jest w jednym kontrolerze tylko z tego co pamiętam to za mało przewodów tam idzie może niech się ktoś wypowie kto już montował sobie taki zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie w drzwiach wygląda to tak http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ac06588ea70afb9f.html ale to nie jest wiązka kabli która umożliwia

bezproblemowe podpięcie elektrycznych szyb - za mało kabli w kostkach i brak zasilania silnika (osobna kostka)

Sprawa jest taka czy pod kokpitem są wszystkie kostki do których można podłączyć

wiązkę z drzwiową dostosowaną do szyb el.

Najprawdopodobniej tak ale na 100 % ręki nie dam uciąć - a jak pisałem wyżej przed zakupem tych wszystkich klamorów wolałbym wiedzieć ;)

Jest jeszcze opcja z allegro sterowników szyb uniwersalnych - ale cholera wie jaka to jakość

( to pewnie z Chin ) - przy okazji ma ktoś takie zamontowane jak to się sprawuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczna instalacja do panela sterowania w drzwiach jest dość rozbudowana,na twoim miejscu wybrał bym opcje używanych podnośników fabrycznych ale ze sterowaniem z środkowej konsoli przy pomocy dwóch oddzielnych przełaczników lub małego panela dwuprzełacznikowego.Dorabiasz wtedy tylko po dwa przewody do każdych drzwi i zasilania do przełączników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark Fox porównaj schemat i kolory kabli na schemacie do tego co masz w drzwiach. Jak wszystko się zgadza to brać i podpinać. Wszystko jest P&P. U mnie było to samo z klimą wystarczyło wsadzić podpiąć i śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...