Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

nie chciał "zaskoczyc a na "pychu" stuknęło p


MKPZM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

nie mogłem dzis uruchomic autka - akumulator podawał napiecie i niby krecił ale nie chciał zaskoczyc - ciągle słabnąc i dwa razy deska w ogóle zgasła jakby nie było akumulatora.

w koncu podczepiłem sie do sasiada i po pociagnieciu COS GłUCHO STUKNELO POD MASKą PO PRAWEJ STRONIE JAKBY W OKOLICACH KOłA I ZASKOCZYł - czy to jakis przekaznik nie łaczy? pomozcie - juz drugi raz sie tak zdarzyło pierwszy w opisanym temacie }}}}stukot pod podwoziem wysoka temperatura i brak ładowania {{{ - tez nie miałem ładowania i zachowywał sie podobnie jakby całą moc pobierał TYLKO z akumulatora....

 

[ Dodano: Czw 26 Lut, 2009 17:04 ]

a czy to moze byc przez wilgoc?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to sprawdź klemy na akumulatorze. drugie masa na silniku, tyrzecie jak ci sie to powtórzy pomimo sprawdzenia klem to jedż do elektryka i sprawdż akumulator na obciązenie i czy masz prawidłowe ładowanie, czwarte możliwość pod maską masz bezpieczniki sprawdź czy nie są zaśniedzałe na zielono na stopkach. lub co jest ostatecznością to kostka stacyjki sie nadpaliła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogłeś usłyszeć stuknięcie z wału napędowego wystepujące przy tego typu zabiegu w samochodach z tylnym napędem. ile two samochod ma przebiegu?

raczej malo prawdopodobne zeby stało cie cos innego no chyyyyba, ze masz pasek rozrządu :P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień akumulator na dobry i sprawdź. :) Jeśli nie on, to pomyślimy dalej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko ma 203 tys przebiegu, mam łańcuch na rozrzadzie...

a akumulator inny sprawdzałem i dopóki nie stuknęło objawy te same - trzy-cztery zakrecenia normalne a potem kontrolki przygasały i rzęził coraz słabiej.

od tego stukniecia zrobiłem dzis 130 km i nic sie nie wydarzyło jak na razie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to stuknięcie to kiedy dokladnie wystepuje przy kręceniu silnikiem moze rozrusznik ci sie blokuje, tzn zębatka redukcyjna zaciera sie na ośce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś widziałem Babcie Venetke pod moim domem , kanciaka z lat 80-tych w dieslu już ją troche brała ruda ale widać było że zadbana . Silnik palił od dotkniecia ale słychać było jak ruszłał że mu już ciężko. A moja Sarna zgubiła hamulce i czeka do wtorku na naprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość Głowacz

Witam Wszystkich serdecznie. Chciałem odświeżyć temat. Mianowicie moja Serenka padła ofiarą glupoty swojego właściciela. Padł akumulator więc niewiele myśląc chciałem odpalić ją z pychu. Oczywiście nie odpaliła, jednak słychać było tępe stuknięcie. Silnik juz kręci, wchodzi na obroty jednak na żadnym biegu nie chce normalnie jechać, przesuwa się delikatnie (ok. 3km/h) szarpnięciami. Zanim dam się zedrzeć z kasy jakiemuś mechanikowi - mam pytanie do Was użytkowników tego modelu, czy może wiecie co mogło nawalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diesel na pych to szczyt głupoty samochód na linke do mechanika i trzeba sprawdzic ustawienie rozrządu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Głowacz

Jak napisałem wyżej - silnik na 100% jest sprawny. Problem jest z przeniesieniem napędu na koła. Poprzedni właściciel wspominał mi o jakimś bezpieczniku mechanicznym na skrzyni biegów. :mellow: Nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slimaktlen2

mysle ze rozwaliles mechanizm roznicowy w moscie lub ktorys walek zdawczy w skrzyni,mozesz sie pochylic pod spod i zobaczyc czy jak wrzucisz bieg to sie wal kreci,oczywiscie w 2 osoby i nie wchodz pod spod jak by sie mu zachcialo nagle jechac,jesli wal sie bedzie krecil to most raczej na smietnik-bo rozbierany to tylko kapitalka ze wzgladu na zuzycie jednych czesci i dodanie nowch/slaby uklad.Jesli wal nie bedzie sie krecil to szukaj skrzyni,malo jest zdolnych mechanikow zeby dobrze podkladac skrzynie po jej otwarciu i doczyszczenia jej z opillow metalu.paska rozrzadu nie zrewales bo silnik odpalil ale ja bym przemyslal jego wymiane,dostal niezlego strzala przy probie obrucenia walka w glowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...