Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Dziwne stuki - pomocy!


Gość vicvic

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy objaw - po lewej stronie w tylnej części samochodu czasami (zakręt, tuż po dziurze, w trakcie przyśpieszania) słuchać pojedyncze stuknięcie. Czasami się to nasila, czasami kilka dni jest cisza. Co ciekawe przy wciśniętym sprzęgle stuk jest odczywalny pod stopą (tą na sprzęgle). Wydałem już ze 400 pln na diagnozy (aso nissan, renault, słynny bolechowski witex, szarpaki etc.) i nic (zawieszenie jest ok :!: ).

Ktoś z forumowych fachowców ma jakieś sugestie?

Ogólnie może sobie stukać, przywyknę, boję się tylko, że raz stuknie za mocno :/ .

Muszę dodać, że właśnie lewy tył był naprawiany blacharsko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze cos sie czegos po naprawie nie trzyma?

Wyczerpująca odpowiedź :D

 

Skoro dostał w tył to możesz mieć brak geometrii, jeśli był dobrze walnięte. Jedyne co przychodzi mi na myśl to stukające amorki, albo poduszki amorków. Z tymi Szarpakami to różnie bywa. Jak byłem w lipcu na linii to mi wyszły tylne po 38%( czyli wymiana ). Jak teraz pojechałem na przegląd do innej stacji to raptownie wskazało 70%. Tak to jest że Nissany ulegają samonaprawie :)

Co by do tego tyłu miało sprzęgło to nie mam pojęcia, chyba że tak się rozchodzi z przodu na tył. Może to jakieś naprężenia na wydechu i stąd jest to okresowe w zależności od temperatury

Może to być skorodowana blacha przy tarczy hamulcowej ( były już takie przypadki na forum )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze cos sie czegos po naprawie nie trzyma?

Wyczerpująca odpowiedź :D

 

Skoro dostał w tył to możesz mieć brak geometrii, jeśli był dobrze walnięte. Jedyne co przychodzi mi na myśl to stukające amorki, albo poduszki amorków. Z tymi Szarpakami to różnie bywa. Jak byłem w lipcu na linii to mi wyszły tylne po 38%( czyli wymiana ). Jak teraz pojechałem na przegląd do innej stacji to raptownie wskazało 70%. Tak to jest że Nissany ulegają samonaprawie :)

Co by do tego tyłu miało sprzęgło to nie mam pojęcia, chyba że tak się rozchodzi z przodu na tył. Może to jakieś naprężenia na wydechu i stąd jest to okresowe w zależności od temperatury

Może to być skorodowana blacha przy tarczy hamulcowej ( były już takie przypadki na forum )

 

Rozpocząłem od szukania luźnych elementów w bagażniku. Ale po pewnym czasie zwróciłem uwagę na przeniesienie stuku na pedał sprzęgła i ta opcja odpadła. Mam nadzieję, że to coś luźnego. Tylko co może stukać w powiązaniu do pedału sprzęgła?

Problem się nasila, rozwiązania nie widać.

To nie jest zawieszenie - jeśli stuk pojawia się przy nierównościach, to po nich, a nie na nich, i zazwyczaj jest pojedynczy. Czasem nawet na drodze równej jak stół ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radzio000

moje auto miala parkowanie z tylu:P i rowniez pojawialy sie stuki ale nie mialy nic wspolnego z sprzeglem : :029: natomiast u mnie stukalo na polaczeniu pasa tylnego i podlogi bagaznika, blacharz spapral robote...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zawieszenie - jeśli stuk pojawia się przy nierównościach, to po nich, a nie na nich, i zazwyczaj jest pojedynczy. Czasem nawet na drodze równej jak stół ...

 

W mojej primerce objawy były niemal identyczne, Kolego - dokuczliwy, czasem cichy, częściej głośny stuk z tyłu. Wymiana gum na drążkach stabilizatora rozwiązała problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...