Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie działający prędkościomierz i licznik kilometrów


Gość schabiq

Rekomendowane odpowiedzi

Gość schabiq

Jako że jest to mój pierwszy post... Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)

 

Mam problem w Terrano II 2,7 TD 2000r.

Problem dotyczy jak w temacie prędkościomierza i licznik kilometrów (nie działają).

 

"Spec" Stwierdził, że uszkodzony jest procesor w liczniku i nie zlicza impulsów tak więc on nic nie zrobi.

Udało mi się załatwić nowy licznik, który niestety pokazuje te same objawy co poprzedni.

 

Pytanie 1:

Gdzie znajduje się czujnik wysyłający impulsy do zegarów?

Pytanie 2:

Czy należy podać jakieś dodatkowe sygnały na zaciski zegarów aby prawidłowo je zdiagnozować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leśnik-szkółkar

witam, zobacz pod autem przy skrzyni biegów i reukcyjnej, jest tam kilka wtyczek ale ostatnia przy wyjściu ze skrzyni redukcyjnej na wał napędowy jest od napędu licznika - może tylko się wypięła lub kabel sie przetarł.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość schabiq

No dobra! Rozwiązanie problemu okazało się banalne!!!

Rurka od osłony przewodów przetarła jeden z kabelków przy samej wtyczce czujnika prędkości pojazdu.

A wystarczyło tylko zajrzeć pod spód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

Umarł mi prędkościomierz i obrotomierz. Prędkości nie pokazuje wcale, wskazówka obrotów od czasu do czasu wariuje skacząc poza skalę (na wolnych i gdy obroty są stałe).

Kilometry liczy, pokazuje temp. i paliwo, kontrolki działają. Posprawdzałem połączenia na kostkach ale nie pomogło.

Jeżeli macie jakiś pomysł co może być przyczyną albo w co kopnąć żeby zegary odżyły to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już ten temat jest drążony (tyran II 94) cos sie popied...o z prędkościomierzem, działa ale przeskalowany jest o jakieś 30 km/h (tyle wskazuje jak stoję, jak jest w czasie jazdy nie sprawdzałem, czekam na szuszarkę ;) ). Prosta sprawa by to zrobić czy szkoda zachodu

 

 

Div

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli już ten temat jest drążony (tyran II 94) cos sie popied...o z prędkościomierzem, działa ale przeskalowany jest o jakieś 30 km/h (tyle wskazuje jak stoję, jak jest w czasie jazdy nie sprawdzałem, czekam na szuszarkę ;) ). Prosta sprawa by to zrobić czy szkoda zachodu

 

 

Div

 

 

jeżeli przy wyłączonej stacyjce też masz 30 to pewnie wskazówka się przesunęła na trzpieniu:p Ja niestety jeżdżę w ogóle bez wskazań, walnął kompletnie czujnik, zajęło mi ze 2 tygodnie zanim udało się go wyciągnąć musiał się odmoczyć w WD. Teraz zamie pewnie kolejnych kilka tygodni żeby znaleźć używany bo nowy w nissanie 1050zł jak nie to ściągnę zamiennik z USA wyjdzie koło 150usd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...