Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Magnesowa antena CB - odpowiednie miejsce /poprawione/


Gość Dlugi.84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dlugi.84

Witam wszystkich Forumowiczów!!!

 

W ostatnim tygodniu zakupiłem zestaw CB: radio Intek M-120 + antena magn. HUSTLER 1C-100 (1m).

Od znajomego usłyszałem, że każdy samochód ma strefy, które mniej lub bardziej zakłócają pracę anten CB.

Obecnie posiadam kombiaka Nissana Primerę WP 11.144 2.0 TDI 00'....

Odnośnie informacji uzyskanych od znajomego, mam pytanko czy ktoś z Forumowiczów posiada jakieś informacje o w/w strefach..., jeśli tak - bardzo proszę o informację, gdzie najlepiej byłoby "przykleić" antenę aby zminimalizować zakłócenia anteny a także skrócić czas strojenia...

Dzięki za info....

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlugi.84 środek dachu i jest cacy. I antena nie magnetyczna tylko magnesowa jeśli już.

Antena magnetyczna (magnetyczna antena pętlowa) – rodzaj anteny działającej na zasadzie sprzężenia z polem magnetycznym fali elektromagnetycznej.

 

Zbudowana jest z jednego lub wielu zwojów przewodnika, przy czym wymiary takiej anteny są znacznie mniejsze od długości fali, na której taka antena pracuje. Dzięki niewielkim wymiarom, anteny tego typu znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie ze względu na brak miejsca nie ma możliwości zamontowania anten tradycyjnych (np. dipolowych) – ze względu na swoją dużą mobilność były powszechnie stosowane w wojnie wietnamskiej.

 

Antena magnetyczna może pełnić rolę indukcyjności w równoległym obwodzie rezonansowym, a dołączony kondensator zmienny umożliwia zmianę częstotliwość rezonansowej. Cechą takiego rozwiązania jest wąskie pasmo częstotliwości pracy, co może być wadą w przypadku transmisji szerokopasmowej, ale również zaletą, jeśli istotna jest eliminacja zakłóceń z innych częstotliwości.

 

Są to anteny kierunkowe, a największa skuteczność mają z kierunku prostopadłego do osi pętli. Buduje się je zwykle dla częstotliwości pracy poniżej 10 MHz. Przykładem anteny magnetycznej jest antena ferrytowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, nie umiałem nigdzie znaleźć. Mam antenkę Sirio Ml-145 i jestem bardzo zadowolony. Czy mogę uchwyt magnesowy zostawiać na dachu, a odkręcać samą antenę?

Czy muszę jakoś zabezpieczyć przed deszczem "główkę" z gwintem na podstawie magnetycznej? Jakaś zatyczka, lub olej itp?

Zalezy mi na odpowiedzi, gdyż pojutrze dopieszczam auto i robię wiosenne porządki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz gniazdo typu PL, to możesz odkręca samą antenę a gniazdo zabezpieczasz gumowym korkiem. Jednak mija się to z celem, podstawy magnetyczne też kradną, jak już chcesz chować antenę a nie chcesz dziury w dachy, to proponuje uchwyt i antenę typu DV (na motylka), nie musisz się martwic o pozostawioną główkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie umiałem nigdzie znaleźć. Mam antenkę Sirio Ml-145 i jestem bardzo zadowolony. Czy mogę uchwyt magnesowy zostawiać na dachu, a odkręcać samą antenę?

Czy muszę jakoś zabezpieczyć przed deszczem "główkę" z gwintem na podstawie magnetycznej? Jakaś zatyczka, lub olej itp?

Zalezy mi na odpowiedzi, gdyż pojutrze dopieszczam auto i robię wiosenne porządki :)

ja osobiście tak robię od około roku i nic nie zauważyłem żebym coś tracił na jakości. a co do kradzieży to jest też w tym ziarnko prawdy. ale przynajmniej nie ryzykujesz porysowaniem dachu. :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość romus111

Koledzy, pojawił mi się na dachu pewien problem... od magnesu anteny cb strasznie wypłowiał mi lakier na dachu. Założyłem antenę na szybko w deszczu, bo jechałem na trasę. Po dwóch dniach ściągam anteną no i zdziwienie... Może przez to, że założona na deszczu? I na dodatek miałem na dniach kupić podkładkę na dach pod antenę ale nie zdążyłem... macie pomysł jak złagodzić te przebarwienie na dachu? jaką pastą etc.? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mike_83
od magnesu anteny cb strasznie wypłowiał mi lakier
Mam podobny problem na klapie.Po deszczu zbiera sie woda pod antena i jak przypali slonce,to robi sie nie milo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romus111

dokładnie, przypaliło wczoraj strasznie i są brzydkie efekty:/

 

[ Dodano: Pon 18 Maj, 2009 21:21 ]

czy instalujecie pod swoje magnesówki jakieś folie niby - zabezpieczające?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...