Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Diody w podświetleniu tablicy rozdzielczej


Gość Artek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Było trochę wolnego to sobie pogrzebałem w podświetleniach.

Wymieniłem wszystkie żaróweczki (na niebieskie) w przyciskach i sterowaniu nawiewem, zapalniczce. Na koniec wymieniłem żarówki podświetlające tablicę rozdzielczą na niebieskie diody rozpraszające. efekt i owszem przyjemny ale przy oświetlaniu diodowym niebieskie żarówki wyglądają mizernie stąd będę musiał wymienić wszystkie na diody.

 

Powykonaniu powstał mały problem mianowicie diody się nie śćiemniają pokrętłem po lewej stronie. podobno żeby ściemniały należy przerobić ściemniacz zamiast zmniejszać Volty podawane do oświetlenia trzeba zmienić Ampery.

Pytanie czy ktoś już to robił czy dysponuje jakimś schematem.

Jak tak to podzielcie się jak nie to będę w wolnych chwilach musiał takie coś opracować.

 

Przy okazji czy wszystkie primary SLX miały kontrolki od rezerwy paliwa i płynu do spryskiwaczy. maja nie miała wsadonych żarówek. jest jaszcze jakaś inna (coś z napisem "K / O") ale nie wiem co to jest.

W podświetleniu też brakowało jednej żarówki ale tą uzupełniłem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

Ja mam SLX i nie mam kontrolki płynu w zbiorniczku spryskiwaczy.Ale od braku paliwa mam, ale ona sie swieci tylko wtedy gdy ma ona sama na to ochote.

P.S. Jak mozesz zamiesc fotki tego jak Ci sie udalo to podswietlenie.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SLX i nie mam kontrolki płynu w zbiorniczku spryskiwaczy.

 

tez posiadam SLX i jakos nie mam takowej kontrolki

pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adasko240

Też mam zamiar założyć sobie diody w podświetlaniu deski więc jak możesz to prześlij jakieś fotki z efektem świetlnym, a co do ściemniacza to zapytam sie znajomego elektryka i dam cynk. czekamy na fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej
więc jest tak: załuż rezystor 500 omowy przed diodą i powinno być ok

Gdyby to nie dało oczekiwanego efektu to załóż potencjometr np 2,2kom ustaw sobie nim pożadaną jasność, potem go odłącz i omomierzem zmierz ustawioną wartość. Potem załóż na wszystkie diody rezystor o takiej wartości. Obecnie jest tyle diod na rynku o róznych parametrach że tak bedzie najpewniej. Oczywiście możesz zawsze odczytac parametry diody z katalogu i wartośc rezystora sobie policzyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bruneros
jest jaszcze jakaś inna (coś z napisem "K / O") ale nie wiem co to jest.

W podświetleniu też brakowało jednej żarówki ale tą uzupełniłem.

Pozdrawiam

 

chyba nie K/O tylko O/D OFF- to kontorlka informujaca o wyłączonym nadbiegu przyautomatycznej skrzyni biegów.

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ta kontrolka to jest faktycznie "O/D OFF"a z tym rezystorem to chyba będę musiał zostawić takie ustawienie jak mam lecz chciałem mieć możliwość płynnej regulacji non stop a nie jedynie do ustawienia jewdnorazowego. To już zrobiłem przyciemniająć poszczególne diody lub ich części.

Zdjęcia zamieszczę jak tylko znajdę jakiś aparat cyfrowy

PZW Artek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

Ale jak dobrze dobierzesz rezystory to regulacja też będzie chodzić w pewnym zakresie (pod warunkim że diody są zasilane z tych samych miejsc co były żarówki) :!:

 

Spróbuj w ten sposób: ustaw sobie "ściemniacz" na pozycji gdzie było najsłabsze oświetlenie, dobierz rezystor do diody by słabo świeciła (tak jak by miało wyglądać min oświetlenie).

Teraz powinieneś widzieć efekty regulacji na "ściemniaczu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piomal

Przepraszam, że się wtrącam, ale niebieskie podświetlenie kojarzy mi się natrętnie z golfem ... :oops:

Nie żebym krytykował, ale chciałęm wyrazić swoje zdanie, mogłem? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeżeli nie chce się tobie bawić w te rezystorki to włóż jednąniebieską żaróweczkę o bieg i już wszystkie diody będą się ściemniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam

 

Gdzie szukać wiązki do podłączenia ściemniacza podświetlenia zegarów. Zaglądałem pod deskę rozdzielczą w okolicy skrzynki bezpieczników i nigdzie jej nie widzę

 

Posiadam Primerę P10 LX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...