Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] odgłos wkrętarki i rozrusznik


Dolce
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam autko Nissan Primera Kombi z silnikiem 1,6 16V (GA16DE).

Wczoraj pisałem posta o dziwnym odgłosie podobnym do pracy wkrętarki, wykluczyłem rozrusznik, wydawało mi się, że to nie jego wina. Jednak dzisiaj, gdy próbowałem odpalić auto, po przekręceniu kluczyka rozrusznik zaczął się szybko kręcić ale nie zazębił się trybami (chyba tak to jest). Dopiero za drugim razem auto odpaliło. Co w tym konkretnym przypadku zaczyna nawalać - bendix czy też jakiś włącznik automatyczny ? Czy ten odgłos, który się pojawia może być związany z opisanym problemem z rozrusznikiem ? Podsumowuąc - czasami (załóżmy raz na 50 "odpaleń" smochodu) słychać po uruchomieniu silnika warkot podobny do pracy wkrętarki. Utrzymuje się ok. 10 sek. Czasem trzeba "podgazować" parę razy auto, żeby szybciej się go pozbyć, ale nie jestem pewien czy to podgazowanie sprawia, że odgłos ustaje czy po prostu samo sie coś odłącza. Do tego dzisiaj rozrusznik kręciś się ale nie zazębił trybów. Co może nawalać, z jakimi kosztami naprawy trzeba się liczyć ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donn_primerra

rozrusznik do wyjęcia . nie wyciągniesz to nie dowiesz sie co jest grane . ta niby wkrętarka to pewnie nie rozłaczył i obracał sie wirnik rozrusznika .... to ze ci nie zaskoczył to albo bendix albo łopatki juz nie są w stanie popchnąć bendix aby sie zazembił . tak siak czy owak wyciągaj i badaj... i nie cuduj juz z odpalaniem bo ja kiedyś jak mi nie rozlaczył rozrusznik to az uzwojenie z wirnika odleciało takich obrotów dostał tak wiec mozesz jeszcze uratowac niektóre czesci a dalsze odpalanie tylko pogorszy sprawe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

rozrusznik do wyjęcia . nie wyciągniesz to nie dowiesz sie co jest grane

 

No właśnie jak go wyjąć? Próbowałem kiedyś go wytargać (1.6 16V). Zdjąłem filtr powietrza, ale dostęp do rozrusznika wymaga chyba rozebrania połowy silnika...

Zastanawiam się, czy po zdjęciu filtra oleju nie będzie lepszego dostępu. Chyba, że jest na rozrusznik w tym silniku jakiś myk. Bo muszę go u siebie zbadać, ale blokuje mnie wyjęcie - jak to ugryźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik trzymaja 2 dlugie sruby znajdziesz je pod strony filtra przy silniku. Pozneij zostaje odpiac 2 przewody od rozrusznika i praktycznie sam wychodzi.

 

Nie miałem okazji spojrzeć na to od dołu (brak kanału). Oczywiście filtr trzeba wyjąć? Czy da się to zrobić bez zdejmowania filtra? (Mowa o filtrze oleju)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wystarczy odkręcić filtr powietrza (3 śrubki) ściągnąć dolot z przepustnicy i spojrzeć w duł wszystko widać jak na dłoni

 

Tak zrobiłem - filtr ściągnięty, przepustnica na wierzchu, ale nijak nie mogłem się dostać do rozrusznika - musiałbym mieć chyba ze trzy stawy w nadgarstku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam przed chwila meczylem sie 3h z tym rozrusznikiem i nie dalem rady odkrecic 2 sruby zero dojscia ! jak to w ogole zrobic moze ktos cos podpowiedziec ? ja tez niestety nie mam kanalu podlewarowalem dosc wysoko auto dalem rade tam wejsc ale zeby sie dostac do tej 2 sruby to nie wiem jak to zrobic i jakim kluczem w ogole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...