Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11.144 co polecacie BRC Sequence 24 czy OMEGAS?????


Gość taurus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja miałem BRC chodziło bez problemu zroboilem 100.000 km na nim i dalej działał ok. Samochód poszedł do sprzedarzy po dzwonie ,c złego na seqwent nie moge [powiedzieć nic złego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega donn_primerra napisał, rozejrzyj się za STAG300, do tego listwa matrix HD344 i reduktor europegas EG-150. Stag ma bardzo rozbudowane możliwości ustawiania parametrów gazu, dodatkowo masz darmowy soft do niego, w razie problemów możesz sam zdiagnozować usterkę, co nie jest bez znaczenia po gwarancji. Oczywiście podstawa to sprawdzony zakład gazowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca :P można w sofcie wprowadzić blokadę mapy i gdy ja zdejmiesz i zmienisz mapę możesz stracić gwarancje jeśli gazownik się skapnie :) ale tak to STAG300 jak najbardziej byle by tylko zrobić regulacje podczas jazdy i dobrze zgrać mapy Pb i LPG

Podobne do Staga jest nowe Diego na sofcie 3.0 i nawet ma więcej funkcji oraz poprawki do sterowania silnikami V8, V6 oraz HEMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca :P można w sofcie wprowadzić blokadę mapy i ......

ale tylko benzynowej .....

pozatym w dzienniku jest wpisane każde odpalenie softu,,,, pozatym jak sie ma gwarancje to poco samemu grzebać ....co do tych rozbudowanych funkcji to nie ma korekt wg temp,,do ustawiania ....choć

zalety to że Stag jest popularny tak jak windows są lepsze rzeczy jak linuxy ale każdy ci naprawi windowsa

 

a tak na poważnie to Stag 300 czy ten nowy 4 .... spoko,,,

S24 też opinie pozytywne zbiera a o omegasie nie słyszałem....

 

ale tak jak piszą to najważniejsze jest nie elektronika co poprawny montaż i odpowiednie dobranie wtryskiwaczy- reduktora- dysz (średnica) - długości wężyków itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperaj na http://www.lpg.info.pl/ (nie to żebym się zachwycał, ale sporo informacji tam jest).

 

Z tego co mi "mignęło" przed oczami to raczej zachwycają się Omegasem.

BRC miało jakieś wpadki ostatnio, znajomy ma w Vectrze i ciągle jakieś problemy (ale może to źle zamontowane czy co tam :-) ).

 

Ponoć STAG najlepiej się ma w relacji jakosci do ceny, na KME flugają ale cóż...ja jeżdżę i mimo paru przygód jestem zadowolony.

 

Gdybym jeszcze raz zakładał to skonfigurował bym sobie sam (dobrał parownik, wtryskiwacze i elektronikę) , poza tym ważniejsze kto montuje a nie co ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja jestem bardziej zadowolony z BRC, mialem kiedys Omegas, ale nie wiem czy jego wady wynikaly z marnego gazwonika czy z samej instalcji, bylo duzo problemow z ustawianiem (gasniecie silnika przy spadku obrotow), trafily sie ze dwie awarie, wysokie spalanie. Ale bardziej wlasnie podejzewam gazownika niz sama instalacje.

A teraz z BRC jestem bardzo zadowolony, gazownika wybralem kierujac sie opiniami i tak samo ze sposobo montazu tez jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im prostszy soft i możliwości mniejszych poprawek - tym lepiej, (powiem przekornie).

Układ ma się sterować pneumatycznie, niż elektronicznie, im wieksza babranina w ustawieniach , tym gorzej będzie wszystko chodzić w zmiennych warunkach jazdy. Zwłaszcza przy dużych pojemnościach i duzych mocach. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie wychodzi na to, że jak soft daje możliwości babrania to trzeba znaleźć warsztat co umie z tego korzystać.

Ja znalazłem życzliwego gazownika co mi zamontował map sensor na 3 dni i sobie mogłem pośmigać. Potem drobna korekta i autko chodzi jak marzenie :-)

 

Z tego co wiem to w BRC jest to ograniczone. Z jednej strony zaleta, bo mniejsze ryzyko że coś spitolą. Ale z drugiej strony, jak ktoś umie się bawić w ustawiania mapy to może więcej wydusić z instalki.

 

Ale faktem jest, że do tego wyniku doszedłem po 3 latach walki z różnymi "fachmanami" :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...