Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana radia a immobilaizer !


SFCTOMEK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, tak przy sobocie po robocie, napisze historyjke o Nissanach. Oglądałem nowy nabytek kolegi z pracy, Nissan Primera 1.6 SLX wiadomo szacowny silnik GA16DE po starszym panu z krainy za Odrą , przebieg około 150 tyś km , wiec i nie za dużo nie za mało, serwisowany w warsztatach raczej ludzkich. Ale widze kolega otwiera i zamyka autko wsadzając kluczyk w drzwi pytam się więc, Tomek czemu nie używasz pilota przy kluczyku , a bo pilot nie działa słysze w odpowiedzi , no to primo -wymień baterie a tu słysze, że bateria już wymieniona a problem jest w tym że pilot nie działa bo w aucie zdjęto fabryczne radio i przestał działać . No ale masz immobilajzer który jest połączony z NATS. I tu sam zgłupiałem czy NATS jest z pilota tylko , czy również jest inicjowany przez kluczyk w zamku? Czy wymiana radia może zakłocić prace centralnego zamka? Czy ma się to raczej tak jak praca wycieraczek do układu hamulcowego? No ale Primka ładna zadbana i jeżdzi jak do tej pory bez problemu. I co wy na ten temat sądzicie. Aha jeszcze jedno w Serenie siedzi się wysoko w stosunku do większości innych innych aut na drogach , dziś widziałem zadowolone buzie dzieci jadąc na hipoterapie. Może Serena nadnaje się do autoterapi ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Nats jest połączony z immobilajzerem, włącza i wyłącza się przez kluczyk w stacyjce, gdy system Nats działa, po wyjęciu kluczyka mruga czerwona dioda przy lewym słupku od kierowcy przed przednią szybą. Wymiana radia czy pilot nie ma tu nic do tego, no chyba że jakiś "fachman" zrobił zwarę przy montażu.

Ja bym sprawdził sterownik centralnego który jest za plastikiem obok sprzęgła i jeszcze raz pilota - czyszczenie styków.

Niech się jeszcze inny wypowiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

Mi sie ostniao spalil bezpeicznik z NATSa i nie dzialał centralny z pilota. Trzabylo go wymieniec... [kit wie czemu]; wtedy nie swieci sie ta dioda i nie dzialaja lampki u gory W OGOLE! Mozliwe tez, ze rozrprogramowal sie pilot z centralnego i nie lapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Dragon2383

Witam wszystkich u mnie w Almerce bylo radio Sony po wyciagnięciu ze stacyjki kluczyka był sygnał dzwiekowy 3 pikniecia po zalozeniu Pioneera tego sygnału nie ma czy to był sygnał z radia czy od załaczenia immobilaizera dodam ze jak sony było przez wzmacnicz tez sygnału nie bylo wie ktos moze co oznaczaja te pikniecia czy to cos waznego bo immobilaizer sie zalacza widac to po swiecacej diodzie.

 

[ Dodano: Pią 15 Maj, 2009 20:25 ]

z tym radiem to jest roznie ja mialem sterowanie centralki podlaczone do radia wymienilem radio to tez nie moglem sterowac centralnym zamkiem z pilota musialem sie wpiac w zasilenie i sterowanie radia i wszystko dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...