Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opcja automatycznego zamykania szyby kierowcy


turas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam QQ wersję ACENTA i w moim samochodzie jest opcja automatycznego otwierania (1 kliknięciem) szyby kierowcy.

 

Niestety nie ma opcji automatycznego zamykania, mimo że na przełączniku wyczuwa się wyraźny uskok sugerujący, że taka obsługa jest możliwa.

Instrukcja obsługi mówi, że opcja automatycznego zamykania również występuje.

 

Czy w takim razie zamykanie automatyczne szyby kierowcy występuje tylko w wersji najwyższej - czyli TEKNA? Czy w moim samochodzie po prostu to nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam QQ wersję ACENTA i w moim samochodzie jest opcja automatycznego otwierania (1 kliknięciem) szyby kierowcy.

 

Niestety nie ma opcji automatycznego zamykania, mimo że na przełączniku wyczuwa się wyraźny uskok sugerujący, że taka obsługa jest możliwa.

Instrukcja obsługi mówi, że opcja automatycznego zamykania również występuje.

 

Czy w takim razie zamykanie automatyczne szyby kierowcy występuje tylko w wersji najwyższej - czyli TEKNA? Czy w moim samochodzie po prostu to nie działa?

U mnie działa za jednym przyciśnięciem przycisku - wersja Tekna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe miałem taką opcję jak Ty (też mam acente)

 

czyli opuszczała się impulsem ale już nie podnosiła

i żyłem w błogiej nieświadomości ze może być inaczej (zachodząc w głowę co za baran to zaprojektował)

 

i kiedyś nagle pociągnąłem mocno ten przycisk do góry, coś pyknęło i od tej pory działa,

miałem wrażenie że to była kwestia przyblokowanego przycisku (pewnie jakiś słabo odlany plastik w środku albo zapadka)

 

pomęcz zatem ten przycisk postukaj popukaj pociągnij parę racy mocniej (dużo mocniej) do góry - jak nie zadziała aso.pl :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mialem ten sam problem. Niestety to niedbalstwo serwisu przy wydawaniu auta. Po prostu nie programuja wlasciwie tego elementu przed oddaniem auta klientowi. Mi tez to nie dzialalo od poczatku, pojechalem do aso i pokazali mi jak to sie robi. Zreszta jest to tez opisane w instrukcji gdzies gdzie opisuja jak przywrocic auto po wyladowaniu akumulatora (restarcie) czy cos w tym stylu. Tak czy owak procedura jest dosc prosta - trzeba otworzyc szybe trzymajac ciagle wcisniety do konca w dol guzik zamykania szyby i nawet jak dojedzie do konca to jeszcze trzymac przez pare sekund, nastepnie w ten sam sposob ciagle trzymajac na maksa do gory i przez pare sekund jeszcze trzymac jak sie zamknie, i chyba jeszcze raz otworzyc szybe w ten sposob (nie pamietam dokladnie kolejnosci - ale po 2,3 razach powinno zadzialac - jesli nie zadziala, to wysylam po szczegoly do instrukcji lub do aso - zrobia to w 2 minuty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura programowania szyby.

- Opuść szybę do połowy

- Opuść szybę do samego końca i przytrzymaj przycisk 5-10 sekund puść przycisk

- Podnieś szybę do samej góry i przytrzymaj 5-10 sekund puść przycisk

- Wyłącz zapłon na co najmniej 5 sekund

Pamiętaj że przy programowaniu musisz mieć przełącznik zawsze na drugiej pozycji ( przełącznik jest dwustopniowy)

 

Działanie przełącznika

- podnoszenie poz. 1 podnoszenie na dowolną wysokość, poz. 2 auto podnoszenie

- opuszczanie tak samo tylko w drugą stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dwa ostatnie Posty - procedura zadziałała!!!

Mam nauczkę na przyszłość żeby najpierw dokładnie zapoznać się z instrukcją:).

 

Na szczęście okazało się, że nawalił ASO a nie samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Co do braku automatycznego zamykania szyby kierowcy w moim samochodzie funkcja ta działała prze kilka dni od odbioru samochodu z salonu. Sądzę, ze system ten ma jakiś słaby punkt, który się szybko psuje. Jutro jadę z tym do serwisu. Nie ma innej rady. Liczę, że naprawią usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do braku automatycznego zamykania szyby kierowcy w moim samochodzie funkcja ta działała prze kilka dni od odbioru samochodu z salonu. Sądzę, ze system ten ma jakiś słaby punkt, który się szybko psuje. Jutro jadę z tym do serwisu. Nie ma innej rady. Liczę, że naprawią usterkę.

 

Nie obraź się za to pytanie, ale czy robiłeś procedurę programowania opisaną kilka postów wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...