Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik cofania (parkowania)


gawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Postanowiłem zamontować u siebie czujniki cofania, skłoniło mnie do tego przykre zdarzenie przy jednym z hipermarketów, na szczęście niegroźne :D . Często , wożę wózek inwalidzki, który zasłania mi tylną szybę. Mam prośbę czy mógłby ktoś wrzucić fotkę z zamontowanymi czujnikami ( chodzi o rozstaw, wysokość montażu), chciałbym to zrobić profesjonalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem fotkę z czujnikami cofania z tyłu (sam nie posiadam)

http://img.gratka.pl/upload/auto/341/ogl/c2/f5/6199_C.jpg

z tego co widać są cztery - zewnętrzne tuż obok odblaskówek i wewnętrzne po obu stronach światła przeciwmgłowego. Wiem,że montują je również w aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aso tak tylko z tego co pamiętam pytałem się o nie przy zamówieniu mojego Note, to kosztowały chyba coś koło 1000, dlatego wtedy zrezygnowałem. Niezłe można już kupić np na allegro za 200 pln i taniej, a montaż naprawdę prosty, nawet dla laików.

 

[ Dodano: Sro 18 Mar, 2009 11:59 ]

Np :

 

http://allegro.pl/item566478951_czujnik_co...sory_rd088.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź na mobile.de, wybierz : nissan modell: note, póżniej na dole detailsuche i zaznacz: Einparkhilfe i kliknij treffer anzeigen (pokazuje coś około 16 sztuk dzisiaj).

Będziesz miał wtedy notki z asystentem parkowania, a że ludzie dają tam dobre foty to zobaczysz co i jak :) np tutaj

 

edit:

dopiero teraz zauważyłem, można zmienić ustawienia mobile.de na język polski:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U zachodnich sąsiadów nie jest to popularny dodatek, ale kilka było. Dzięki, już wszystko wiem, a przy okazji znalazłem

 

[ Dodano: Sro 18 Mar, 2009 13:04 ]

http://i14.ebayimg.com/08/m/000/a3/2d/22b4_27.JPG

 

[ Dodano: Sro 18 Mar, 2009 13:07 ]

U zachodnich sąsiadów nie jest to popularny dodatek, ale kilka było. Dzięki, już wszystko wiem, a przy okazji znalazłem http://i11.ebayimg.com/08/m/000/a3/2d/22bc_27.JPG

 

[ Dodano: Sro 18 Mar, 2009 13:04 ]

http://i14.ebayimg.com/08/m/000/a3/2d/22b4_27.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co :D

 

Co do linka - szkoda, że te spojlery nie są pod kolor nadwozia, bo tak to trochę obciachowo wygląda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolna część w kolorze srebrnym(?) wizualnie obniża i wydłuża sylwetkę, co samochodzik robi wrażenie sportiwa, ale to kwestia gustu :diabel:

 

[ Dodano: Nie 29 Mar, 2009 14:47 ]

Witam ponownie. Czujniki zamontowane ! koszt 75 pln ( zrezygnowałem z wyświetlacza), czas montażu ok 1h30min, musiałem przedłużyć przewód od buzzera Po kilku godzinach jazdy po Krakowie myślę że warto było :) . A jeszcze jedno " urządzenie ;) ma funkcje sygnalizacji włączenia biegu wstecznego, o czym nie wiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a,propos czujników parkowania _"Motor" nr 14 (z wczoraj) strona 32 artykuł pt. "Parkingowa echosonda" - fajny artykuł opisujący najbardziej popularne zestawy do samodzielnego montażu, ich orientacyjne ceny, koszt montażu oraz porady jak zamontować toto samemu - warto sięgnąć przed przystąpieniem do operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się jak najdokładniej. Największy problem to oczywiście demontaż zderzaka, reszta to zabawa. Centralke schowałem za osłoną bagażnika lewego nadkola, jest tam sporo miejsca, przewód do buzzera poprowadziłem wzdłuż lewego progu, pod wykładziną, idzie tam zresztą spora wiązka przewodów. Nie kupowałem zestawu z diodami czy wyświetlaczami ( kwestia gustu) :> . Poza tym wszystko działa ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałem zestawu z diodami czy wyświetlaczami

problem estetyczny polega na tym,że ogromna większość wyświetlaczy jest w kolorze smolisto-czarnym lub plastikowo-srebrnym - przy beżowym kokpicie to niemały dysonans :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem (co prawda nie w notku) ekran wyświetlacza zamontowany z tyłu na podsufitce, na wysokości tylnych zagłówków, był na tyle mały cze nie przeszkadzał, łatwiej przeciągnąć kable bo bliżej. Można cofać nie odwracając się do tyłu bo obserwujesz lusterka zewnętrzne i zerkając w wewnętrzne widzisz wskazania wyświetlacza (cyfry są specjalnie odwrócone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Możecie rozwinąć temat podłączeń elektrycznych.... jestem zielony w tym temacie. Doczytałem że czujnik włącza się w momencie zapalenia światła wstecznego, lub świateł STOPu. Czy trzeba ciągnąć na tył +12V z akumulatora??. Może w NOTE są jakieś tajemnice ;) (jakaś niewidoczna kostka, a przydatna). Chciałbym sobie zamontować czujnik cofania, ale jaki?? na co zwrócić uwagę przy zakupie aby sprawnie działało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że z tyłu samochodu raczej wolnej kostki nie znajdziesz,nie ma dodatkowych urządzeń na tył.Z przodu tak,jest tego trochę ,ale też są takie w których nie ma nawet 12v,jest 3v i4,6v(napięcia sterownicze).Ale zapewniam Cie ze w Note nie ma duzego problemu ażeby przeciągnąć przewody,wszędzie jest duzo miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem centralke umieściłem za lewym nadkolem, nieco wyżej jest kostka tylnych lewych świateł. Tam się też podłączyłem. Zrobiłem to trochę bardziej inwazyjnie, a mianowicie dwa szybkie luty, koszulka termokurczliwa i po bólu. ;) Podłączasz się do świateł cofania, nie stopu po - pierwsze nie zawsze cofasz z wciśniętym hamulcem, po drugie każde naciśnięcie hamulca będzie powodować załączenie się układu cofania, np w mojej sytuacji sygnalizowało by to włączenie biegu wstecznego a przecież to nieprawda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem montując ten gadżet, zestaw należy jednak wyposażyć w wyświetlacz, liczenie przerw pomiędzy piskami buzzera jest mniej wygodne :) a ceny najtańszych zestawów kieszeni raczej nie drenują:

http://www.allegro.pl/search.php?string=cz...=&price_to=

http://www.allegro.pl/item593553493_czujni...sorow_v300.html

a jak ma ktoś problemy z parkowaniem w garażu to znalazłem coś takiego:

http://www.nokaut.pl/oferta/garazowy-czujnik-parkowania.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnalizacja buzzera jest tak oczywista że trudno się pomylić - 30 cm od przeszkody sygnał ciągły ( trudno go pomylić). Jeżeli ktoś lubi diodki, światełka i tego typu bajery to oczywiście tak. A druga sprawa jeżeli cofasz to z reguły masz głowę odwróconą do tyłu, i tak nie patrzysz na wyświetlacz na desce. Jest to normalny odruch u kierowców osobówek, oczywiście inaczej zachowuje się kierowca cofając 20-to tonowym tirem z naczepą w tyle. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w wersji przed liftem masz czarne listwy na zderzaku :D tam też oryginalnie miał note montowane czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli cofasz to z reguły masz głowę odwróconą do tyłu, i tak nie patrzysz na wyświetlacz na desce

i właśnie dlatego warto zainstalować wyświetlacz na podsufitce na wysokości tylnych zagłówków - są takie zestawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. w tym miejscu wyświetlacz jak najbardziej! A co do otworów- w zestawie jest " specjalna" otwornica z prowadzącym wiertlem dopasowana do średnicy czujników, tak że wiercenie nawet w lakierowanych listwach to żaden problem. Dopasowanie tych dwóch wymiarów (średnicy czujnika i średnicy otworu) jest naprawdę idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gawel, Dokladnie ostatnio zakladalem czujniki w corolli ojca i sympatyczna robota :) Co do umiejscowienia wyswietlacza polecam przy lewym slupku prawie pod sama szyba dobre miejsce jesli cofasz na lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Mam czujniki parkowania w E11 zamontowane fabrycznie (lub u dilera?). 

Od momentu zakupu nie działają. Poprzedni właściciel mówił, że ASO chciało za ich naprawę tuż po gwarancji 700zł, więc nie naprawiał. 

Możecie podpowiedzieć gdzie mogli ukryć cały moduł? Na razie nie zagłębiłem się w temat, pobieżnie obejrzałem bagażnik i nie widzę nic. Przed zakupem nowego kompletu wolę sprawdzić czy przypadkiem to nie jakaś usterka typu wypięta wtyczka itd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...