Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Fabryczne zabezpieczenie antykorozyjne


Niebora

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Patrola z 1999r. Zastanawiam się nad konserwacją. W serwisie uzyskałem informację, że niektóre elementy nadwozia są ocynkowane. Nie powiedzieli które. W instrukcji naprawczej nie znalazłem żadnych informacji na ten temat. Czy ktoś może mi powiedzieć czy i które elementy nadwozia są ocynkowane ? Jak zabezpieczony jest spód nadwozia i czy wytrzyma jeszcze parę lat ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

Ja tam nigdzie nie widziałem zadnego ocynku. Jak widzisz sami nie potrafią sprecyzować co było cynkowane...bo nic nie było, nissan to nie audi. W swoim pick-upie zdjołem wszystkie boczki, zalałem wszystkie profile , wnęki, i rame gdzie się tylko dało fluidolem, przynajmniej mam czyste sumienie, że coś w tym kierunku próbowałem zrobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jak zabezpieczony jest spód nadwozia i czy wytrzyma jeszcze parę lat ?

Pozdrawiam.

 

Nie licz że jak jest ocynk to wszystko jest ok. Przecież o podwozie walą ci setki kamyczków które uszkadzają ten ocynk i zostaje goła blacha narażona na działanie wody, dlatego radze szybko robić konserwację jeśli chcesz, żeby auto Ci służyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...