Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N14] Problem z odpaleniem na gazie - wyregulowaniem instala


Gość dareks25

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dareks25

Witam,

Proszę o pomoc, moze ktoś bedzie wiedział co jest nie tak bo juz odwiedziłem kilku "fachowców" od gazu i nic nie pomaga.

 

Moje słoneczko coś ostatnio dużo zaczeło palić na gazie - w okolicach 15l na 100 km w mieście. Posiadam instalację na podciśnienie - parownik Lovtec (samochod z gaźnikiem)

 

Postanowiłem więc wymienić świece, filtr od gazu i filtr powietrza, lecz po wymianie tego trzeciego występuje problem z uruchomieniem samochodu - nawet na ciepłym silniku. Jeden z fachowców postanowił ograniczyć dopływ powietrza do filtra - ale nie wiem czy to dobry pomysł. odpalanie niby się poprawiło, lecz spalenie jest na takim samym poziomie - pomimo poprawnych wskazań na analizatorze spalin. W sumie to nie wiem po co było wymieniać filtr skoro ograniczono dopływ powierza - wyszło chyba na to samo. Ostatni podczas dodawania gazu np na 1 czy 2 samochód się dławi i robi zajączki, lecz gady podaję gaz stopniowo - przyśpieszenie jest OKI.

:/

 

Na benzynie odpalenie jest oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli masz klika możliwości. W 1 kolejności sprawdź czy nie łapie gdzieś lewego powietrza następnie udaj się do innego warsztatu na regulację instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dareks25

dzięki za info - jutro bede miał troche czasu i jak bedzie pogoda to postaram sie znaeść skąd moze brac to lewe powietrze.

 

Jeszcze jedna dziwna sprawa - nie mogę tego znaleść na forum -

 

jak śilnik jest już ciepły to czujnik temperatury ciągle zamyka dopływ zimnego powietrza (klapka w górze), dodam ze wszystkoe rurki od podciśnienia są wymienione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...