Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dziwne dzwieki z nawiewu


piotr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem niewielki, ale jak samochód ma dwa miesiące to powinno moim zdaniem nic nie piszczeć ani nie stukać a tu zauważyłem, że jak jest włączony nawiew na poz. 1 to słychać ciche piszczenie takie jak by łożysko, czy mały silniczek elektryczny, co ciekawe jak się skręca kierownicą to staje się to wyraźnie głośniejsze jak się wyłączy nawiew nic nie słychać a co ciekawe najczęściej dzieje się to podczas jazdy z normalna prędkością na parkingu nie zauważyłem czy ktoś z was tez coś takiego słyszy, bo zastanawiam się czy jechać z tym do serwisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem niewielki, ale jak samochód ma dwa miesiące to powinno moim zdaniem nic nie piszczeć ani nie stukać

 

Masz absolutną rację. Jeżeli czujesz dyskomfort to jak najbardziej jedź do serwisu. W końcu nie zapłaciłeś za auto 5 tysiaków. U siebie nigdy nic takiego nie słyszałem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, udaj się do serwisu niech naprawią. Aha no i nie zapomnij później zapodać co i jak na forum :)

 

EDIT:

właśnie odebrałem note - szyby przyciemnione :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, myślę że tylko serwis, ponieważ może to być dosłownie wszystko, od szczotek na komutatorze silnika, po kawałek nie usuniętej folii zabezpieczającej na dmuchawie (tak tak, osobiście miałem taki przypadek w skodzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja miałem podobny problem na 1 biegu nawiew hałasował. Pojechałem do serwisu powiedzieli, że nic nie słyszą, ale elektryk sprawdzi. No i sprawdził, powiedzieli, że wszystko dobrze, ale od tej pory przestało hałasować.

 

Oczywiście na jakieś 2 miesiące bo teraz znowu zaczęło - ale nie mam czasu jechać, jak będę po wizycie to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdził ,dobrze wiedzą co jest powodem pisku.Zastosował silicon w sprayu i na jakiś czas umilkło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem odzywa się mi coś podobnego (jakieś ciche popiskiwanie) ale o dziwo akurat na 3 biegu dmuchawy. czemu nie na innych? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam pisze dopiero teraz, bo w końcu zdecydowałem się pojechać do ASO i jak zwykle bywa w takiej sytuacji nic nie było słychach tzn. mechanik nie słyszał, ale pojechałem na stacje benzynowa i skręciłem mocno kierownica i zaczęło piszczeć wiec odpowiedz mech było ze to piszczenie to nic innego jak wybranie luzu na mechanizmie różnicowym a na dowód kazał wyłączyć nawiew i mocno skręcić kierownica, ale swoja drogą to wydaje mi się ze jazeli jest to prawda to chyba nie powinien piszczeć mechanizm różnicowy pyzatym jak jest gorąco to jest to cichsze a jak jest zimno słychach to wyraźnie wic coś tu nie gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skręciłem mocno kierownica i zaczęło piszczeć

musisz przyznać, że to dziwne - kręcenie kierownicą połączone z dźwiękami z nawiewu? Może to jednak nie z nawiewu? Może to ten słynny już pasek próbuje się odzywać? :) Byłoby to dość logiczne - przy mocnym kręceniu kierownicą przekładnia pracuje z większym wysileniem, pobiera więcej prądu, obciąża silnik a to przenosi się na napęd osprzętu - pasek zwalnia i zaczyna się odzywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda może tylko człowiek by chciał jak kupuje samochód nowy z salonu by nic nie piszczalo trzeszczalo i taki tam ale trzeba sie pogodzic ze to wkońcu samochód który moze jest doby oby niezawody ale nie bedzie limuzyną za kilka set tysiecy beszelestnie pędzącą po drogach i czasmi jak coś zapiszczy to tak ma być i trzeba sie pogodzić o lie nic wiecej nie wyskoczy to ja sie nie bede gniewał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 1,4 przebeig 3000km tez zaczął piszczeć nawiew - tylko na 1 biegu wentylatora. Jest tam gdzieś dojście aby prysnąć olejem na łozyski od wiatraczka nawiewu? Nie chce mi się z taką pierdółką do ASO jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

No ja znalazłem czas i pojechałem do ASO.

Niby coś zrobili i przestało piszczeć, ale po 2 dniach zaczęło buczeć.

Czyli jest suuuuuper :one:

 

Poza tym zrobili pukanie w podszybiu - luźna wiązka przewodów, umocowali ją i na razie problemów ze stukami w podszybiu nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni juz nie piszczy a ja nic nie robiłem aby przestało :)

Ten note to wogule wydaje mi się, że wrazliwy jest na zmiany temp. otoczenia. W mroźne dni skrzypiał czasami fotel kierowcy - strasznie wkurzające w nowym aucie. Też mu samo przeszło. Auto zdaje się być nie zawodne - co nie znaczy, że jest bez wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ASO Chorzów...

 

Po kilku podejściach zdecydowali się wymienić wentylator nawiewu. Objawy - piszczenie na pierwszym biegu, intensywniejsze przy zamkniętym obiegu powietrza, poza tym przy przechyłach samochodu (zakręty itp) to samo. 21go mają mi wymienić wentylator. Zobaczymy, czy pomoże.

 

[ Dodano: Nie 07 Cze, 2009 21:58 ]

Wymiana wentylatora pomogła. Cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...