Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] P12 z 2003 automat nie chce odpalić


Gość konik19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum i proszę o pomoc.

|Wieczorem wróciłem po pracy i wszystko było oki. Dzisiaj rano samochód nie chce zapalić :(.

Przekręcam kluczyk, zapalają się wszystkie lampki (tzn te co powinny), ale samochód nie odpala, nawet nie kręci. Bezpieczniki wszystkie są ok. Jak zapale np. światła, lub włączę wycieraczki spod maski wydobywa się odgłos tak jakby "zwarcia" coś "pyka" chyba z pod silnika (???). Druga sprawa jak zapłon jest włączony a poruszam samochodem to po pewnym czasie wszystko gaśnie, wyświetlacz robi się czarny, znikają przejechane kilometry itd, po chwili wszystko się pojawia, i tak na zmianę... Przetykałem dzisiaj dysze od spryskiwaczy ale nie wydaje mi się żeby mi się coś nalało pod maskę. Proszę o jakieś porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donn_primerra

wogóle nie kręci rozrusznik... wiec to nie imobilajzer... pisałeś ze to automat.. poruszaj wajchą od biegów . pamietaj ze odpalasz tylko w pozycji P lub N. sprubuj zobaczyc tą wajche czy tam sie cos nie rozłaczyłoo. nie wiem dokładnie jak jest w p12 ale pewnie wszystkie przełaczniki pozycjonera bedą pod obudowa wajchy biegów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszałem biegami i nic... Zauważyłem teraz że jak przekręcę kluczyk i chce zapalić to po chwili zapala się czerwona lampka znaczek "kluczyk" czyli podejrzewam immobilaizer się jakoś włancza albo coś blokuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie gubi gdzieś masę skoro jak ruszasz samochodem to wszystko gaśnie. Sprawdź dokładnie podłączenie klem do akumulatora i minusową do karoserii, ewentualnie oczyść dokładnie miejsce przylegania i przykręć ją ponownie. Może też być tak że gubi masę gdzie indziej ale sprawdź najpierw to. A że to masa to węcej niż prawdopodobne gdyż wskazywało by na to też to cykanie o którym piszesz po włączeniu np świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...