Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

immobilizer


Gość czechu35
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czechu35

Witam kolegów.Kontrolka immobilizera mruga przy wyjętym kluczyku i to jest okey,po przekręceniu kluczyka kontrolka na moment gaśnie i za chwilę zaczyna mrugać.Czy tak powinno być? Nigdy na to nie zwracałem uwagi dlatego nie wiem czy to jest normalne a ponieważ nie mogę odpalić mojej Serenki podejrzewam że może powodem być immobilaizer.Proszę o podpowiedz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to wina immobilaizera. jaki masz system: z pilotem oddzielnym przy kluczyku"lukasa" czy "Nats"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czechu35

Witam Cię kolego.Jest to system NATS w kluczyku bo pilota żadnego nie było,otwiera się kluczykiem centralny zamek.Jak byś mógł mi pomóc to byłbym wdzięczny!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilot otwiera zamki i nie robi problemów?. wymieniales moze baterie w pilocie albo otworzyl ci sie kluczyk przypadkowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to powazny problem Emmel cie tylko ratuje.padl ci immo. powiedz mi ktory rok prod twojej sarny i jaka wersja lx czy slx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czechu35

lx.2,3D 1996r.Prosze pisz po ludzku.Co to jest emmel,albo immo.Może Cię naprowadze jak napisze jak to było.Miałem dzwona prawym przodem.Mimo niezłych uszkodzeń odpalił i dojechałem do domu,potem był kilka razy odpalany i było okey.Potem nie chciał odpalić ale po długim kręceniu odpalił.Zgasiłem gościa i pózniej już nie odpalał.

:< :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emmel to człowiek od emulatorów immo (immobilaizerów). po za tym w dieslu nie musisz walczyc za bardzo otwórz pokrywe silnika znajdź pompe wtryskową tam tuz przy wyjsciu na przewody wysokiego ciśnienia na wtryski jest elektrozawór na jeden przewód pod osłonką powinna być nakrętka na kluczyk ósemkę włącz stacyjkę i weź prubówkę i zobacz powinno być napięcie . jeśli nie to podłacz go na krótko powinien wtedy zapalić jesli zapala to przy zapalonym silniku odłącz kabel którym podajesz prąd wtedy zgaśnie. Jak czcesz żeby było to fachowo podłączone to za schowkiem masz umocowany sterownik immo wydłub go na wierzch dwie nakrętki na kluczyk ósemkę . znajdź tam przewód na którym pojawia sie prąd po stacyjce też prubówką i przedłuż kablem do elektrozaworu pompy i gotowe bez problemowe samochód bedzie zapalał za każdym razem a kontrolka bedzie sobie migać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie tak prosto, gdyby był kabel od zaworu pompy na wierzchu to idea immo była by bez sensu. W silniku LD23 jest na pompie, na zaworze elektronika, zalana żywicą i dodatkowo nad zaworem jest blacha 3mm :), żeby nie było łatwo się dostać. Do niej dochodzą dwa kabelki - zasilanie 12V i sygnał z puszki immo. Jak padnie to zostaje diagnoza po kompie i naprawa albo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje kolego.Po po oględzinach pompy jest takie cudo nierozbieralne i do niego dochodzą trzy przewodziki. Ale dowiedzialem się że może być uszkodzony czip w kluczyku(nie mam zapasowego).Myślę że będę musiał znaleść fachowca bo muszę go odpalić żeby podjechać do blacharza(niestety był dzwon).Mam rozumieć że nie ma prostszego sposobu na odpalenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tylko jeden kluczyk to koszt ok 700pln na dwa kluczyki ... albo ostry, mały, mesel i po prostu rozkuj cały ten bajzel, zaczynając od tylnej ścianki, ostrożnie pod blachą by nie uszkodzić góry zaworu, potem odkręcisz blaszaną osłonę i będziesz miał na wierzchu piękny zawór z nakrętką i do niej podłączysz jeden kabel z tych trzech z wiązki, zobacz tylko próbnikiem gdzie pojawia sie plus po przekręceniu stacyjki (jakieś 2godz roboty na spokojnie). Załóż tylko potem jakiś alarm profilaktycznie i podłącz go pod centralny zamek (puszka w lewym słupku drzwi) będziesz miał moduł komfortu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...