Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do skrzyni biegów i tylnej przekładni


Gość kodi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie bo jakoś nic nie mogę znaleźć a temat jakiś taki zawiły. Co do silnika to wiem co lać. Ale co wlać i w jakiej ilości do skrzyni biegów 2,2 D oraz do tylnej przekładni w napędzie 4x4. Z tego co wyczytałem to powinno robic się zmianę co 60tys. Ja po kupnie uzywanego auta tego nie zrobiłem i chciałbym miec czyste sumienie. W manual service jest coś o 75W90, ale nie wiadomo czy mineralny, czy półsyntetyk no i co gorsza nie pisza ile ma go być.

Dzięki i pozdrawiam

 

[ Dodano: Czw 02 Kwi, 2009 08:40 ]

Dobra podbijam temat. Nie wierzę, żeby nikt nic nie wiedział. Dzięki jankbkak wiem już jaka lepkość oleju, ale niestety instrukcja nie mówi o ilościach. Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja zapytałem w ASO i powiedzieli tak:

olej 75W90 do skrzynik idzie około 3l i ten sam do mostu tyle ze około 1,5 l do modelu T30, wymiana co około 60 tyś

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie Wozik.

W książce serwisowej znalazłem że do skrzyni ma być 75W85 a do mostu 75W90.

Widać zatem, ze ten który napisaleś jest ok. Dzięki za ilości. Będę musiał kupić i teraz już wiem ile.

 

Zastanawiam się tylko czy lać taki sam tu i tu. W manual service jest że do skrzyni GL-4 a do mostu GL-5. Nie wiem czym się różnią i czy to ma jakies kolosalne znaczenie w tym przypadku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna ewentualnie podpytac w kilku serwisach i zobaczysz co odpowiedzą :), ja pytałem tylko w jednym ale na razie nie wymieniam, będe robił przegląd i kolega mechanik mówił że najpierw sprawdzi jego parametry czy wogóle kwalifikuje się do wymiany. Jesli tak to pewnie będę dopytawał i weryfikował to w kilku stacjach a później zrobie u kolegi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...