Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano 2.7 TD Czujnik temperatury i termostat


Gość krzysztofs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysztofs

Witam jeszcze raz.

Mam pytanko; TUTAJ umieściłem foto silnika 2.7 TD z numerkami, mógłby mi ktoś napisać pod którym numerem/ numerami jest czujnik temperatury płynu i termostat ? Nie mam żadnego manuala do terrano, a nie chciałbym wykręcać nie to, co potrzeba. Wskażnik temperatury nic mi nie pokazuje, chociaż płyn się nagrzewa. Jeszcze jedno, czy obwód czujników temp. jest zabezpieczony bezpiecznikiem?

 

Z góry wielkie dzięki i pozdrówka

 

PS na stronie są trzy zdjęcia, co jest na drugim i trzecim? Numerek czwarty to chyba filtr paliwa, ale wolę się nie domyślać, tylko wiedzieć na pewno... Kurcze nigdy nie miałem diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.- filtr paliwa

5.- zbiorniczek płynu od wspomagania (raczej)

6. Obudowa termostatu

7. pompa wspomagania

 

Co do czujnika temperatury wody to raczej będzie ten środkowy z końcówką na 1 pina. Obstawiam po obejrzeniu katalogu częsci. Ten wygląda najbardziej prawdopodobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztofs
Co do czujnika temperatury wody to raczej będzie ten środkowy z końcówką na 1 pina. Obstawiam po obejrzeniu katalogu

Dzięki :)

Ja obstawiam, że po obejrzeniu katalogu się nie mylisz, tylko co to jest, te dwa pozostałe czujniki, nie spotkałem się jeszcze z czymś takim - trzy czujniki w jednym miejscu...

Zaoszczędziłeś mi szukania termostatu więc ukłony dla Ciebie. Teraz co nieco wiem na początek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do termostatu to jestem pewien, ale ten czujnik mnie ciekawi.

 

Dzisiaj patrzyłem na katalog IC i ciekawe, bo są 3 różne typy. Wygląda to tak, że osobny czujnik jest do wskaźnika, kontrolki ostrzegawczej i czegoś jeszcze.

 

Ale to tylko moja rozkmina. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztofs

Chyba wymienię wszystkie, koszt nieduży, a przynajmniej będę miał pewność. W magazynie 4x4 offroad.pl nr 2 (2009) „Tylko czujnik” jest fajny opis, co może się stać po awarii małego, taniego czujniczka... :-)

Fotki zostawiam na serwerze, może się komuś przydadzą – jak się zorientuję to opiszę je porządnie.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

[ Dodano: Wto 24 Mar, 2009 16:05 ]

Urra ! Znalazłem w instrukcji do Terrano I pa russkij jazyk

 

1) Czujnik temperatury płynu (E.G.R.)

2) Czujnik temperatury płynu (do kontrolki)

3) Czujnik temperatury płynu - ten ma coś wspólnego ze sterowaniem świecami żarowymi. Pa russki pisze przy nim "zapłon" "żarzenie" o ile dobrze rozszyfrowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze rozkminiłem :D

 

PS. Co do tego "tylko czujnika" to jeszcze można dodać "tylko termostat". Wszystko kończy się w najlepszym wypadku ugotowaniem zupy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztofs

Ano dobrze :-)

 

W najgorszym przypadku zupy nie będzie, a i garnek trzeba nowy...

 

Biorę się za dalsze rozszyfrowywanie instrukcji do Terranka pisanej cyrylicą - blee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Kolego możesz mi powiedzieć jaki typ termostatu idzie do 2.7 TD? Typ, nr katalogowy albo parametry temp.

Mechanik mi wymienił walnięty termostat i temp. mie dochodzi tylko do 1/3 1/4 skali. zastanawiam się czy nie sprzedali mu termostatu na nizszą temp. otwarcia i nie dogrzewa mi teraz silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

W moim samochodzie 2,7TD/94 podobno termostat wymieniał poprzednik , a stary się zachował w schowku przy kupnie auta.

Były właściciel mówił, że wymienił na termostat z wyższą temperaturą otwierania w stosunku do poprzedniego czyli do tego, którego zdjęcie załączam. W dieslu zakładają termostaty z wyższą temperaturą o kilka stopni i w niczym to nie przeszkadza - przynajmniej silnik jest dobrze dogrzany.

Na wszelki wypadek podaję jeszcze jego dane gdyby zdjęcie nie było dość wyraźne.

Temperatura: 82st./97st.

Symbol: 81FT-8575-BA

Producent : Motorcraft

Srednica pierścienia zewnętrznego: 54 mm.

Ten termostat jest bardzo typowy więc od innych aut też można zastosować tylko trzeba wziąć pod uwagę zakresy temperatur.

Nie daję gwarancji, że ten termostat był oryginalny bo nie wiem czy nie był jeszcze wcześniej przez kogoś wymieniany.

 

Ten, który mam w samochodzie (podobno z wyższą temp.) trzyma temperaturę idealnie na połowie wskaźnika czyli strzałka jest w poziomie.

Jeśli uda się dołączyć zdjęcie kartonika po tym termostacie, który mam w samochodzie to też dołączę.

 

Termostat w katalogu serwisowym Nissana ma numer 21200., może ta informacja też się przyda.

 

Pozdrawiam Was.

Andrzej

post-21823-1257705732,6792_thumb.jpg

post-21823-1257705764,3227_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam mam pytanko w sprawie tych dwóch czujników jak są zaznaczone powyżej nr 1,3 czy mają one jakiś wpływ na obroty silnika?

Nie... grzanie świec, w nowszych większa dawka na zimno.

Obroty na pompie - mechaniczna i ze sterowaniem elektronicznym.

 

Wskażnik na desce... jeszcze.

Edytowane przez wojtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To może się podepne pod temat czujników. Gdzie jest czujnik od obrotomierza w TII 2.7TD? Pod co podpięty jest obrotomierz?? Gdzieś wyczytałem, że czujnik może być na obudowie rozrządu :rolleyes2: Mój czasem przestaje pokazywać obroty...

Edytowane przez Koval
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może się podepne pod temat czujników. Gdzie jest czujnik od obrotomierza w TII 2.7TD? Pod co podpięty jest obrotomierz?? Gdzieś wyczytałem, że czujnik może być na obudowie rozrządu :rolleyes2: Mój czasem przestaje pokazywać obroty...

 

Wtyczkę za zegarami sprawdź "najsamprzód" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...