Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mocowania dywaników gumowych


turas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wasze dywaniki gumowe w QQ mają mocowania - czy są przytwierdzone czymś do podłogi?

 

Mój Dealer dał mi dywaniki gumowe, ale ich nie przytwierdził (przemieszczają się i utrudniają prowadzenie). Czy to jest ogólna praktyka przy dywanikach gumowych czy porostu nie chciało się im tego zrobić? Dodam, że mocowania, które mam w podłodzie nie pasują do otworów w dywanikach gumowych?

 

Czy wasze ASO przytwierdzało wam dywaniki gumowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też latają luzem - czasami mnie to wkurza, ale nigdy nie myślałem żeby je jakoś mocować. W poprzednim aucie mogłem przycisnąć gaśnica która była pod siedzeniem, a tu nawet gaśnicy nie ma :)

Z tego co ostatnio czytałem Lexus ostatnio zrobił akcje serwisową żeby poprawić mocowanie dywaników - przegięcie w druga stronę :mikolaj:

 

Jeśli ktoś ma jakiś patent na przymocowanie tych gumowych badziewi coby się nie plątały pod nogami to też chętnie skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dywanik kierowcy jest przytwierdzony do podłogi za pomocą dwóch zapinek wiec nie ma mowy o przemieszczaniu w trakcie kierowania. Dostałem je gratis od dillera i w końcu jakis minimalny plusik zakupu autka w łodzi :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dostałem od dilera oryginalne dywaniki (produkcja Wielka Brytania) i ten dla kierowcy jest mocowany za pomocą dwóch spinek plastkiowych i się trzyma. Jeśli chodzi o dywaniki z tyłu to przykleiłem do nich rzep, za po mocą jego "przykleiłem" do wykładziny i trzymają się dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja dodam na dokładkę, że też mam dywaniki gumowe i nie są niczym przytwierdzone do podłogi i się nie przesówają. Nie mam z nimi kompletnie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gumowe z dwoma dziurami do których sa te mocowania w podłodze. Czasami sie przesunie ale nie tragedia.

Jak sie komuś mocno przesuwa to można przykleić "rzepa" - jedną część na podłogę drugą na dywanik - przykleić w dwa miejsca i powinno być ok. rzepy takie sa do nabycia np. w OBI itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy, którzy wyraźnie w postach określili że mają gumowe dywaniki - mieli luzem.

 

Pytanie do honnki i masculin - czy macie dywaniki gumowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turas mam gumowe dywaniki i jak powiedzialem dywanik kierowcy jest przytwierdzony do podlogi za pomoca dwoch nap.pozostale sa na luzie. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Żeby zakończyć temat - okazało się, że moje dywaniki, które otrzymałem od Dealera gratis nie były oryginalne. Tak, więc skończyło się na tym ze musiałem wyrzucić to badziewie. Oryginalne dywaniki gumowe mają duży napis QQ, są bardzo masywne i co najważniejsze - ten od strony kierowcy się nie przesuwa - jest mocowany za pomocą 2 klipsów - Polecam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość gosik.wroc

Witam,

 

dorzucę swoje 3 grosze w temacie pokrewnym:

 

Mam dywaniki welurowe (oryginalne). Dywaniki mają otworki, które mocuje się na bolce w wykładznie. Niestety mocowania w nich są tak kiepsko spasowane, że kiedy przy odkurzaniu się je wypina - razem z zapięciem dywanika wyłazi z wykładziny bolec mocujący pozostawiając brzydką dziurę w wykładzinie i brak możliwości ponownego unieruchomienia dywanika. Już dwa razy przy okazji szeregu innych napraw ASO mocował mi te bolce z powrotem w wykładzinie. Pan zrobił niemądrą minę, zdjęcia i powiedział, że będą sprawę wyjaśniać.

 

Ciekawa jestem, czy trafiłam na trefne dywaniki, czy też po prostu ktoś nie wymierzył mocowań i jest to problem ogólno-Qashqaiowy :)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A mam takie pytanie. Gdzie można kupić w necie oryginalne części do Almery? Chodzi mi o dywaniki welurowe i chlapacze. Nie uśmiecha mi się w ASO pytać, bo pewnie i tak drożej.

Jak ktoś wie ile kosztują to proszę o info.

Może w Szczecinie jest jakiś sklep?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, taki głupi nie jestem i pytałem już wszechwiedzące Google. Jednak odpowiedzi prawidłowej mi nie dał Zlepek słów: dywaniki welurowe oryginalne almera - daje wszystko oprócz oryginalnych dywaników do Almery :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sorry, nagłówki wyszukiwania sugerowały że oryginalne :)

 

z drugiej strony co oznacza oryginalne (?) nissan raczej sam ich nie szyje więc może być kilka firm które szyje dla nich takie dywaniki, ja dostałem w aso gumowe i welurowe - mówią że "oryginalne" ale nie wiem jak to rozumieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...