Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z silnikiem po zalaniu


Gość grzes757
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzes757

Witam, mam nie mały problem. Przemierzając pewną dosyć dużą kałuże taką 1 metr głeboką, zassało mi wodę przez filtr powietrza do silnika. Kumpel przetransportował mnie do domu i zacząłem rozbierać silnik. Dokładnie wydmuchałem wode z kolektora, filtra powietrza, spusciłem olej, wywaliłem filtr oleju i ze szczególną starannością przedmuchałem trubinę. Czy może wiecie co jeszcze należało by przeczyścic albo zrobić w patrolu przed wlaniem oleju i uruchomieniem silnika?

Moja maszynka jest z 1999 roku silnik 2,8 td6 intelcoler, skrzynia ręczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel parę dni temu miał taką samą sytuację w terrano, niestety zakończyło się to silnikiem o dwóch stopniach sprężania:)

 

silnikodwchstopniachspr.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek710309

Witam. Zanim spróbujesz odpalić to wlej olej do silnika , powykręcaj świece żarowe i zakręć rozrusznikiem przez dłuższą chwilę!!!! (wydmucha wodę z cylindrów) O ile nie jest już za późno. Często wyginają się korbowody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta :) Ale szczerze wam powiem nie pchajcie sie w wodę bez snorkela. Chwila moment silnik zgasł. Z kabiny wylałem około 10 litrów wody, a z silnika 4 litry w oleju było. Sam jestem bardzo zaskoczony że wszystko gra :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierz ciśnienie w cylindrach ...

Jak zgasł Ci w wodzie to nie wierzę że nie przygięły się korbowody :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Madball

Też ostatnio się strachu najadłem, przejezdzaliśmy przez brud 70cm i trochę za szybko to sobie wziąłem, przy brzegu fala przeszła mi przez maskę i do filtra. Ledwo wyjechałem na brzeg, po wysuszeniu filtra i wyciągnięciu wody z komory zagadał. Trza snorkel kupić :one:

Właśnie gdzie kupić tanio dobry snorkel? Allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już też kupiłem i polecam na Allegro.

W jakim celu odwróciłeś zasys powietrza w drugą stronę :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes757

dokładnie teraz to Ci nie powiem, bo z gościem przez telefon sie dogadywałem, ale ten za około 600

Już też kupiłem i polecam na Allegro.

W jakim celu odwróciłeś zasys powietrza w drugą stronę :?:

Ponieważ myty był karcherem i odwróciłem żeby sie woda nie nalała do środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Madball

Ponieważ jestem zielony w temacie mam pytanie. Mam zamiar założyć snorkel, czy nie wypadało by od razu zrobić odpowietrzenia mostów i skrzyni? czy takie odpowietrzenia podłącza się do snorkla? (zaznaczam że nie mam zamiaru topić mojego parcha, chodzi tylko o asekuracje w razie w...) Dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz odpowietrzenia fabryczne ... sprawdź je tylko czy nie są pourywane ;)

... są to małe plastikowe rurki które odchodzą od główek mostu i skrzyni biegów , są schowane w błotnikach dość wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż można powiedziec , snorkl jak snorkl, jak pieprzniesz porządnie to i safari sie rozleci :)

 

jezeli Ci nie zalezy na wyglądzie to mozna samemu zrobic niezawodny snorkel

 

mój kolega ma zrobiony taki :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...47e8c1604e.html

i naprawde jest niezniszczalny, jedyny element który moze ulec uszkodzeniu to kolanko które w castoramie kosztuje aż 2,5zł w porywach do 3 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli Ci nie zalezy na wyglądzie to mozna samemu zrobic niezawodny snorkel

 

Trochę mi zależy, wiesz. Ja mojego Parcha używam również na co dzień. w niedzielę do kościoła, do cioci na urodziny, dojazd do pracy i po bułki. A poza tym jestem estetą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...