Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak sprawdzić napęd 4x4 w X-Trail'u 2005 dci


Gość Vite

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po 2 latach przerwy ;) .

 

Po przygodach z Fordem Mondeo :/ robie wielki powrót do Nissana, wcześniej jeździłem p10.

 

Jako że jestem zielony w temacie 4x4, mam pytanie jak sprawdzić napęd 4x4 w X-Trailu 2005 dci ? Czy ten model ma jakieś chrakterystyczne objawy zespustego napędu mówiące o tym żeby dać sobie spokój z zakupem danego egzemplarza?

Wogóle czy ten samochód ma jakieś charakterystyczne słabostki na które mam zwrócić uwagę ?

 

pozdrawiam

 

Vite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość uchmanek

Słyszałem, że można rozpędzić się do powiedzmy 30km/h na śniegu, szutrze itd i dać po heblach. każde z kół powinno zostawić swój ślad. Nie wiem na ile to prawdziwe :).

 

Podobno niektóre egzemplaże ściągają na prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jankbkak

idealnie by było jakby ktoś dał ci się przejechac jakimś sprawnym x miałbyś porównanie np dziś pada deszcz wystarczy wsiąśc do samochodu i wystarczy wcisnąc przycisk 2WD na desce nie zapali się żadna kontrolka to nic wszystko jest ok 100% napędzana jest przednia oś przy ruszaniu dodaj troszkę więcej gazu i powinna tylko przednia oś zarolowac jak włączysz przycisk AUTO zapali się kontrolka zielona 4WD przednia 50%i tylna oś 50%.po dodaniu gazu łatwo i płynnie samochód powinien ruszyc przycisk 4WD LOCK używa się w terenie lub trudnych warunkach i działa do pewnej szybkości po przekroczeniu tej szybkości automatycznie przejdziesz z trybu 4WD LOCK na 4WD jeśli będziesz miał pytania to pytaj kto pyta nie błądzi ha ha ha może będę znał odpowiedzi ( instrukcja obsługi X-TRAIL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...