Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

PRZEGLĄDY-RANKING CEN


Gość sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mozecie podać jaką cenę płaciliscie za przegląd u swojego dealera.

Ja w POZNANIU za przegląd po 20 tk płaciłem :

- olej - 8 litrów Shell => 354zł => ZAKUP U DYSTRYBUTORA OLEJU SHELL

- przegląd => 370,50zł

- przegląd powłoki lakierniczej => 47,50zł

- filtr oleji => 127,55zł

- podkładka uszczel. => 3,81zł

- filtr powietrza => 161,42zł

- czyszczenie prowadnic klocków hamulc. => 94,99zł

- płyn układu chłodzacego 0,4 litra = 10,37zł => DZIWNE ABY Z ZAMKNIETEGO UKŁADU CHŁODZACEGO WYPAROWAŁO PÓŁ LITRA PŁYNU ???

SK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MonteChristo

w kolektorach slonecznych potrafi ubyc nawet 2 litry ;) ale to tak polzartempolserio.

Ja jade na przeglad pewnie w tym tygodniu, na 60K. Mysle, ze w 1200 pln sie zmieszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłoniła mnie do zadania tego pytania informacja od znajomego ( Citroen C4 Grand Picasso) który za przegląd z OLEJEM zaplacił 800 zł. Ciekawe czy wszyscy dealerzy Nissana mają ta samą cenę?

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealerzy mają mega rozrzut cen. Sparwdzaliśmy ceny I przeglądu w note: tutaj

Wyszło że ceny za przegląd po 20 tys. km wahają się od 396 do 657 zł :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

u mnie 1-wszy przegląd po 30tys ( 1rok) w nissan Odyssey powiedzieli 1500pln , jak wrócę bede wiedział co zrobili. Zamknęło sie na 1650pln brutto za 300 pln odgrzybili klime + wymiana filtra.Ogólnie auto ok ,klocki na 1/2 , amory ok ,blacha ok.Za te pieniądze to nic nie zrobili przy nowym aucie ( bo niby co mieli robic) to co zrobili zrobiłby każdy sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szacunek,

 

Właśnie zrobiłem 20k km i udałem się na przegląd do dealera Yama w Osielsku pod Bydgoszczą. Wg informacji przegląd będzie kosztował około 1100 PLN, więc porównywalnie do Poznania. Jak będę po to postaram się podać pozycje.

 

Jest tylko jeden "detal", który mnie bardziej interesuje. Byłem już wcześniej na diagnostyce z tym problemem, ale teraz zasugerowałem, żeby się panowie bliżej przyjrzeli. Podczas hamowania auto wpadło w lekkie drżenie. Stawiałem, że to będzie problem z tarczami i się nie pomyliłem. Najpierw chciałem, żeby wymienili na gwarancji, ale jak pan mi pokazał co jest wyłączone z gwarancji w książce gwarancyjnej to oczywiście przestałem nalegać :) Pomijając fakt, że nadal uważam, że moim zdaniem wentylowane tarcze wygięte przy takim przebiegu to porażka na całej linii. I tłumaczenie, że wjechałem w kałużę jest dla mnie mało przekonujące, bo jeżdżę sporo różnymi autami ponad osiem lat służbowo i taki przypadek mam drugi raz. We Fordzie po 40k km wymienili tarcze na gwarancji bez łaski.

Cena u dealera za tarcze na przód - 430PLN za sztukę (x2 oczywiście). Czyli same tarcze 860PLN mnie będą kosztowały. Może jakiś rabacik dostanę, ale szału nie będzie.

 

Ale do rzeczy - interesuje mnie gdzie można kupić tarcze do T31 do przodu i jaka firma je robi. Może ktoś wie? Pan z serwisu powiedział, że na tarczach jest logo nissana, ale gdzieś w internecie wpadła mi informacja, że Nissan montuje też tarcze Delphi do x-traila. W necie znalazłem tarcze jakiejś innej firmy, chyba NIPPARTS o symbolu J3301083 w cenie nieporównywalnie niższej 132,72 PLN/szt, ale z opisem, że pasują do T30. Czy jest jakaś różnica konstrukcyjna między T30 i T31 w tym zakresie?

 

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MonteChristo

Drogi kolego nbx.

 

Tarcze do T30 i T31 robi jeden producent = LUCAS ! Tylko jak wiele rzeczy, wychodzi to od nich z fabryki z naklejka Nissan.

Wejdz sobie na strone Lukasa znajdz w katalogu i po sprawe, za kmplet (2 sztuki) zaplacisz ok 350 pln (dokladnie nie pamietam). Oczywiscie klocki tez robi L. dla N. :D

Ja wymieniam komplet za 700 ale to przod tarcze tyl tarcze + klocki :D tak wiec bez jaj.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonteChristo,

Też szukam przednich tarcz do modelu T31jak kolega nbx-niestety w katalogu lucasa są tylko tylne,podobnie sytuacja przedstawia się w katalogu ATE.

Moim zdaniem na zamienniki do T31 musimy jeszcze poczekać,gdzieś słyszałem,że zamienniki mogą być produkowane dopiero po dwóch latach po wejściu nowego modelu auta na rynek-to chyba już niedługo.....?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<b>MonteChristo</b>,

Też szukam przednich tarcz do modelu T31jak kolega nbx-niestety w katalogu lucasa są tylko tylne,podobnie sytuacja przedstawia się w katalogu ATE.

Moim zdaniem na zamienniki do T31 musimy jeszcze poczekać,gdzieś słyszałem,że zamienniki mogą być produkowane dopiero po dwóch latach po wejściu nowego modelu auta na rynek-to chyba już niedługo.....?

 

Pozdrawiam

 

Dobra - jest tak - Lucas faktycznie nie ma na składzie tarcz do przodu do T-31. Ma oba komplety do T-30. Po zrobieniu pewnego reserczu na sieci mam wrażenie, że tarcze do T-31 to jest to samo, co do Kaszkaja jest montowane. I faktycznie sprzęty są zbyt nowe, żeby było dużo zamienników. Tak, czy inaczej zadałem sobie trochę trudu, żeby obadać te firmy, które mogłem obadać, czyli poza TRW i ATE jeszcze Boscha, Brembo i Ferodo.

Odnośniki do katalogów znalazłem tutaj:

http://www.sklepmoto.pl/

 

Tarcze do przodu oferuje tylko Bosch. Do tyłu też ma. Tarcze do przodu mają taki numer w katalogu Boscha:

0 986 479 358

 

I takie parametry:

Ogólnie:

Numer EAN 4047024293236

Stan Normal

Jednostka opakowania 1

Numery użytkowe BD1201

Kryteria:

Strona zabudowy oś przednia

Srednica [mm] 296

Grubosć tarczy hamulcowej [mm] 26

Minimalna grubożć [mm] 23,6

Ilosć otworów wiertniczych 5

Srednica piasty koła [mm] 68

 

I kosztują tutaj http://www.sklepmoto.pl/szuk.php

Tyle brutto:

Tarcze hamulcowe BOSCH 0986479358 - 206.46 zł

 

W serwisie kosztują oficjalnie 430PLN sztuka, a po dyskusji na temat jakości kosztowały mnie 408,82 sztuka.

 

Nie chce mi się teraz wrzucać wszystkich pozycji z przeglądu, więc odłożę temat do weekendu. Ale jakby to powiedzieć ..... serwis ma za***isty narzut na częściach i materiałach. Zapewne dlatego, że są "oryginalne" ;)

 

I mam jeszcze pytanie do kolegi Waleszczaka - dlaczego to kolega szuka tarcz do przodu do T-31? Czyżby się były wygły? A jeśli tak to przy jakim przebiegu? Tarcze są wyłączone z gwarancji i to jest wpisane w książkę gwar. Ale tak z ciekawości się pytam, bo mnie się wygły w okolicy 13000 km (byłem w serwisie, żeby sprawdzili temat, więc mam papier z datą i stanem licznika). A jeśli Kolega ma T-31 to pewnie sztuka nówka jak mój, więc pewno też przebieg nie jest szokujący. A w serwisie powiedzieli, że to się w T-31 nie zdarza, żeby się tarcze pogięły ;)

 

Pozdrowionka,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nbx

 

Tarcze w moim T31 pogięły się już po kilkunastu tyś.km,podobnie jak u Ciebie,a serwis będzie zawsze wciskał ciemnotę :( .

Szukam zamienników,ale sprawdzałem również po numerach katalogowych nissana-według tego co podają tarcze przednie do T31 mają inny numer katalogowy niż w qashqaiu więc odpuściłem temat, ale zawsze można dojść po wymiarach :rolleyes:

Ogólnie hamulce w T31 oceniam na 3 z dużym minusem,klocki zmieniłem po 28 tyś km,a teraz przy 36 tyś.km myślę o zmianie tarcz,więc wielkie dzięki za Boscha

Polecam stronę:

http://nissan4u.com/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nbx

 

Tarcze w moim T31 pogięły się już po kilkunastu tyś.km,podobnie jak u Ciebie,a serwis będzie zawsze wciskał ciemnotę :( .

Szukam zamienników,ale sprawdzałem również po numerach katalogowych nissana-według tego co podają tarcze przednie do T31 mają inny numer katalogowy niż w qashqaiu więc odpuściłem temat, ale zawsze można dojść po wymiarach :rolleyes:

Ogólnie hamulce w T31 oceniam na 3 z dużym minusem,klocki zmieniłem po 28 tyś km,a teraz przy 36 tyś.km myślę o zmianie tarcz,więc wielkie dzięki za Boscha

Polecam stronę:

http://nissan4u.com/

 

Czy zmieniałeś Kolego klocki na oryginalne , czy na zamienniki . Gdzie kupowałeś i w jakiej cenie?

sk

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brudzą jak czernidło do butów. Mam drgania przy hamowaniu z dużych prędkości , więc pewnie i tarcze pogiete. Wyglada na to ze Nissan wkłada elementy ekspoloatacyjne na które nie ma gwarancji najtańsze = najgorsze , ale tak robia i inni. W poniedziałek kolega z branży częsci moto podesle mi tarcze i klocki o odpowiedniej klasie => napiszę co to za towar.

Zasatnawiałem się czy muszę wymianę robić w nissanie , ale chyba części eksploatacyjne , skoro nie są na gwarancji to mogę wymienić gdziekolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Pierwszy przegląd po roku użytkowania samochodu od zakupu.

ASO Gdańsk – KMJ Kaszubowscy.

Cena pierwszego przeglądu – 0 PLN „gratis” (wynegocjowane przy zakupie samochodu i wpisane w umowie kupna samochodu).

Zakres wykonanego przeglądu: „Standard”

Filtry oleju, paliwa; przeciwpyłkowy - kabinowy; wymiana oleju - Shell Helix 5W30; kontrola oleju w przekładni; kontrola nadwozia po 1 roku i inne tam elementy sprawdzone według „check listy” ASO; umycie odkurzenie samochodu; bez wymiany piór wycieraczek..

Czas wykonania całego przeglądu 4,5 godziny.

Obsługa ASO sympatyczna.

Podsumowanie:

Autko się zachowuje bardzo dobrze, jak na razie bez usterek, wielką zaletą to bardzo pojemny bagażnik, stosunkowo niskie spalanie jak na takie duże auto.

Wada: czasami drży wsteczne kabinowe wsteczne lusterko co powoduje „rozmytym” obrazem z tyłu samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pierwszy przegląd po roku użytkowania samochodu od zakupu.

ASO Gdańsk – KMJ Kaszubowscy.

Cena pierwszego przeglądu – 0 PLN „gratis” (wynegocjowane przy zakupie samochodu i wpisane w umowie kupna samochodu).

Zakres wykonanego przeglądu: „Standard”

Filtry oleju, paliwa; przeciwpyłkowy - kabinowy; wymiana oleju - Shell Helix 5W30; kontrola oleju w przekładni; kontrola nadwozia po 1 roku i inne tam elementy sprawdzone według „check listy” ASO; umycie odkurzenie samochodu; bez wymiany piór wycieraczek..

Czas wykonania całego przeglądu 4,5 godziny.

Obsługa ASO sympatyczna.

Podsumowanie:

Autko się zachowuje bardzo dobrze, jak na razie bez usterek, wielką zaletą to bardzo pojemny bagażnik, stosunkowo niskie spalanie jak na takie duże auto.

Wada: czasami drży wsteczne kabinowe wsteczne lusterko co powoduje „rozmytym” obrazem z tyłu samochodu.

 

Lusterko zawsze drży gdy jedziesz z prędkością obr. ponizej 2 tys obr/min. Pozostaje tą wadę uznać jako swoist wskaznik informujący że czas zredukować bieg lub ponieść obroty śilnika.

sk

 

Witam,

Pierwszy przegląd po roku użytkowania samochodu od zakupu.

ASO Gdańsk – KMJ Kaszubowscy.

Cena pierwszego przeglądu – 0 PLN „gratis” (wynegocjowane przy zakupie samochodu i wpisane w umowie kupna samochodu).

Zakres wykonanego przeglądu: „Standard”

Filtry oleju, paliwa; przeciwpyłkowy - kabinowy; wymiana oleju - Shell Helix 5W30; kontrola oleju w przekładni; kontrola nadwozia po 1 roku i inne tam elementy sprawdzone według „check listy” ASO; umycie odkurzenie samochodu; bez wymiany piór wycieraczek..

Czas wykonania całego przeglądu 4,5 godziny.

Obsługa ASO sympatyczna.

Podsumowanie:

Autko się zachowuje bardzo dobrze, jak na razie bez usterek, wielką zaletą to bardzo pojemny bagażnik, stosunkowo niskie spalanie jak na takie duże auto.

Wada: czasami drży wsteczne kabinowe wsteczne lusterko co powoduje „rozmytym” obrazem z tyłu samochodu.

 

Lusterko zawsze drży gdy jedziesz z prędkością obr. ponizej 2 tys obr/min. Pozostaje tą wadę uznać jako swoist wskaznik informujący że czas zredukować bieg lub ponieść obroty śilnika.

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W piątek jadę na przegląd (Ciechanów)po 45tys . W W-wie Odyssey zażyczyli sobie po negocjacjach 1500 pln a ponieważ do Ciechanowa mam ok 30km no i cena 1000 pln :whistle: I po przeglądzie koszt 1486pln cały przegląd + wymiana klocków (konieczność)i wyważenie kół. Dodatkowo (gratis) posprzątali w środku o myciu auta nie wspomnę i klimę przeczyścili jakims "siuwaksem".Wjechałem o 08:00 o 11:00 byłem w drodze do domu.

Edytowane przez inter18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław/Bielany przegląd po 80tys kosztuje 1500pln wg. informacji telefonicznej. Wymieniają w tej cenie wszystko co jest przedmiotem wymiany po przejechaniu 80tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Przegląd po 20tys w Odyssey koszt 1573 z 5% rabatem od Nissana :-).

 

Czas trwania 2 godziny

Samochód umyty z zewnątrz, choć uważam, że za taka cenę mógłbym wymagać odkurzenia w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przegląd po 40 tyś w ASO Jaworski Gajewski W-wa Bielany, 300zł+geometria 180zł=480zł,ale materiały eksploatacyjne miałem swoje(500zł) :whistle:

Więc całkowity przegląd z dodatkową geometrią kosztował mnie ok.980zł

Oczywiście auto również zostało umyte.

Edytowane przez waleszczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Przegląd po 40 tys.km T31 w Płocku ul. Bielska 67. Cena wywoławcza o 550 zł niższa niż w Warszawie - Odyssey ul. Górczewska (1850-1300zł). Obsługa bardzo sympatyczna i fachowa (pozdrawiam Panów z serwisu).

Otrzymałem rabat i skończyło się na 1150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witajcie

 

a jak to jest z silnikiem benzynowym - po roku wg książeczki tylko wymiana oleju

 

ale jak dzwonię do serwisów żeby porównac ceny - raz mi mówią 600zl (bo tylko wymiana oleju) innym razem 1200 bo przegląd okresowy

 

i bądź tu człowieku mądry

 

a i jeszcze jedno pytanie - ile oleju tam się mieści - ktoś wczesniej pisał ze do diesla 8l, a benz? tyleż samo?

 

pozdrawiam

i dzięki

 

k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krakarol

Kup sobie olej w hurtowni(jaki i ile, masz napisane w instrukcji)i będzie jeszcze taniej.

U mnie przy pierwszym przeglądzie po 20tyś.km wymienili tylko olej i filtr oleju,"popsiukali"zawiasy,klemy wd-40 i wystawili fakturę na 1150 zł, filtr powietrza, klimy kupiłem i wymieniłem sobie sam ponieważ w/g serwisu należy je zmieniać po 40tyś.km :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, czy ktoś może sprawdzał jaki jest koszt przeglądu w serwisie w Niemczech???

Właśnie jestem przed przeglądem po 40t.km , kupiłem jużolej w hurtowni Shell'a ( za 8 litrów 370 zł ), sprawdzałem filtr oleju w serwisie Renault , cena ok 50 zł , ale się okazało że niby ten sam silnik ,ale nie , tylko korpusy są te same , a cały osprzęt Nissan daje swój ,w Renault jest tylko wkład filtra oleju , a w Nissanie cały filtr. Przyjdzie pewno zpłaić 130 zł w Nissanie => chyba że ktoś już wypróbował inne rozwiązanie , jezeli tak z góry dzięki za podpowiedź

 

Jeszcze raz sprawdziłem w katalogu częsci: http://nissan4u.com/parts/ , i okazuje się że w X-Trailu też jest wymienny wkład filtra oleju. Pytanie tylko czy to jest ten sam wkład co stosuje Renault ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...