Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem ze skrzynią biegów N15


rafals
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj po raz pierwszy zostałem nieprzyjemnie zaskoczony przez swoją Almerkę. Na skrzyżowaniu chcę wrzucić 1 a tu skrzynia biegów stawia silny opór. Myślę przypadek ale niestety okazało się, że tak jest przy zmianie na dowolny bieg (trzeba użyć siły, żeby przełączyć). Nie słychać żadnych dziwnych odgłosów, autko jeździ normalnie. Co to może być? Padł jakiś synchronizator?

__________________

Almera N15 1.4GX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wodziki albo luzy w układzie sterowania zmianą biegów? To jest chyba dość newralgiczny element w Almerce (przynajmniej tak piszą w książce WKŁ).

Tak mi sie wydaje, ze jakby synchonizator padł to byś słyszał zgrzyt, ale bieg pewnie by wszedł :-D Nie miałem nigdy z tym problemów więc nie wiem. U mnie czasami jest problem ze wstecznym, ale da się z tym żyć.

Na kanale powinno się wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastepnym razem lekko dodaj gazu i jak silnik bedize schodzić z obrotów to wrzucaj I bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździć się da ale biegi wchodzą ciężej niż w traktorze. Jutro jadę sprawdzić co to może być.

P.S. Przy wyłączonym silniku biegi można zmieniać prawie jak dawniej.

__________________

Almera N15 1.4GX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak silnik jest zilmy to czy skrzynia chodzi lżej ?

Wiesz jaki masz poziom oleju w niej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zupełnie zimnym silniku nie sprawdzałem (zobaczę jutro).

Nie było żadnych sygnałów ostrzegawczych, zgrzytów, zacięć, itp. Po prostu nagle nastąpiły trudności z wrzuceniem jakiegokolwiek biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy ze wstekiem to chyba norma w N15 ale to nie tragedia . U mnie tez tak czasem sie dzieje a co do reszty biegow to tez czuje lekki opor i mysle ze to moze byc poziom oleju w skrzyni (musze to sprawdzic) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z oględzin i stwierdzono, że skrzynia jest raczej w porządku a problem może powodować sprzęgło. Trochę mnie to zdziwiło bo do tej pory nie było żadnych oznak zużycia się sprzęgła. Czy to normalne przy przebiegu 75000km? Jaki może być koszt wymiany (w ASO podali ~1000zł)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki może być koszt wymiany (w ASO podali ~1000zł)?

 

 

chyba całość sprzęgło + wymiana za 1000zł?

u nas w ASO chcą 300zł za sama wymianę zn. robociznę

ale przy takim przebiegu jak masz to może być nie kompletne sprzęgło do wymiany, chyba sama tarcza

 

u mnie zgrzytały biegi przy wrzucaniu, zwłaszcza 3 i troche mniej 2, a sprzęgło sie ślizgało jak cholera, po wymianie sprzęgła, biegi wchodzą leciutko,

a jeśli chodzi o wsteczny to ten typ tak ma :-) tzn. wsteczny się wbija a nie wkłada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

częć ja też miałem niedawno problem ze skrzynia w swojej almerce ale wymieniłem łorzyska io jest ok znalazłem tki warsztat w piastowie gsdzie koleś robi tylko skrynie do nissana i zrobił narazie jest bardzo ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Właśnie odebrałem auto (został wymieniony komplet sprzęgła - pęknięta sprężyna docisku).

Dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo jedynka mi wchodzi na maxa ciężko!! sprzegło wymienione ale przed wymianą było tak samo i po też,czyli wada sprzegła odpada...hmm co to może byc?poziom oleju w skrzyni full jak sie należy ,olej zmieniony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukmack

wodziki w wale pod gałą od skrzyni, lub sam przegubik po maską, kiedyś w oplu smarowałem zwykłym smarem technicznym w tunelu po zdjęciu manszety i działało leciuśko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Muchomor
Właśnie odebrałem auto (został wymieniony komplet sprzęgła - pęknięta sprężyna docisku).

To czemu wymieniali całe sprzęgło a nie tylko docisk?Dziwne.Z takim przebiegiem to sprzęgło przy normalnej jeździe powinno być w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarroturro
Właśnie odebrałem auto (został wymieniony komplet sprzęgła - pęknięta sprężyna docisku).

To czemu wymieniali całe sprzęgło a nie tylko docisk?Dziwne.Z takim przebiegiem to sprzęgło przy normalnej jeździe powinno być w dobrym stanie.

 

Ale z drugiej strony będzie już święty spokój w temacie sprzęgła.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

hej! gdzie w tym piastowie naprawiaja skrzynki? bo musze sie z takim specem skontaktowac. trudno, bede naprawiac auto 300km od hauzu, chyba ze ktos zna kogos na slasku co sie w skrzyniach biegow specjalizuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...