Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Problem ze skrzynią biegów N15

rafals
 Share

Recommended Posts

Witam,

Dzisiaj po raz pierwszy zostałem nieprzyjemnie zaskoczony przez swoją Almerkę. Na skrzyżowaniu chcę wrzucić 1 a tu skrzynia biegów stawia silny opór. Myślę przypadek ale niestety okazało się, że tak jest przy zmianie na dowolny bieg (trzeba użyć siły, żeby przełączyć). Nie słychać żadnych dziwnych odgłosów, autko jeździ normalnie. Co to może być? Padł jakiś synchronizator?

Almera N15 1.4GX

Może wodziki albo luzy w układzie sterowania zmianą biegów? To jest chyba dość newralgiczny element w Almerce (przynajmniej tak piszą w książce WKŁ).

Tak mi sie wydaje, ze jakby synchonizator padł to byś słyszał zgrzyt, ale bieg pewnie by wszedł :-D Nie miałem nigdy z tym problemów więc nie wiem. U mnie czasami jest problem ze wstecznym, ale da się z tym żyć.

Na kanale powinno się wyjaśnić.

nastepnym razem lekko dodaj gazu i jak silnik bedize schodzić z obrotów to wrzucaj I bieg.

Jeździć się da ale biegi wchodzą ciężej niż w traktorze. Jutro jadę sprawdzić co to może być.

P.S. Przy wyłączonym silniku biegi można zmieniać prawie jak dawniej.

Almera N15 1.4GX

A jak silnik jest zilmy to czy skrzynia chodzi lżej ?

Wiesz jaki masz poziom oleju w niej ?

Przy zupełnie zimnym silniku nie sprawdzałem (zobaczę jutro).

Nie było żadnych sygnałów ostrzegawczych, zgrzytów, zacięć, itp. Po prostu nagle nastąpiły trudności z wrzuceniem jakiegokolwiek biegu.

Guest Pecyn

Problemy ze wstekiem to chyba norma w N15 ale to nie tragedia . U mnie tez tak czasem sie dzieje a co do reszty biegow to tez czuje lekki opor i mysle ze to moze byc poziom oleju w skrzyni (musze to sprawdzic) .

Właśnie wróciłem z oględzin i stwierdzono, że skrzynia jest raczej w porządku a problem może powodować sprzęgło. Trochę mnie to zdziwiło bo do tej pory nie było żadnych oznak zużycia się sprzęgła. Czy to normalne przy przebiegu 75000km? Jaki może być koszt wymiany (w ASO podali ~1000zł)?

Guest alf
Jaki może być koszt wymiany (w ASO podali ~1000zł)?

chyba całość sprzęgło + wymiana za 1000zł?

u nas w ASO chcą 300zł za sama wymianę zn. robociznę

ale przy takim przebiegu jak masz to może być nie kompletne sprzęgło do wymiany, chyba sama tarcza

u mnie zgrzytały biegi przy wrzucaniu, zwłaszcza 3 i troche mniej 2, a sprzęgło sie ślizgało jak cholera, po wymianie sprzęgła, biegi wchodzą leciutko,

a jeśli chodzi o wsteczny to ten typ tak ma :-) tzn. wsteczny się wbija a nie wkłada

Guest scuby

częć ja też miałem niedawno problem ze skrzynia w swojej almerce ale wymieniłem łorzyska io jest ok znalazłem tki warsztat w piastowie gsdzie koleś robi tylko skrynie do nissana i zrobił narazie jest bardzo ok

• 2 weeks later...

Witam,

Właśnie odebrałem auto (został wymieniony komplet sprzęgła - pęknięta sprężyna docisku).

Dzięki za informacje.

Guest Jumper

A mozesz napisac jaki jest koszt ?? takiego zabiegu

U mnie narazie wszystko jest ok ze skrzynia (odpukac) ale warto wiedziec na przyszłosc

ja mam to samo jedynka mi wchodzi na maxa ciężko!! sprzegło wymienione ale przed wymianą było tak samo i po też,czyli wada sprzegła odpada...hmm co to może byc?poziom oleju w skrzyni full jak sie należy ,olej zmieniony!

Guest Lukmack

wodziki w wale pod gałą od skrzyni, lub sam przegubik po maską, kiedyś w oplu smarowałem zwykłym smarem technicznym w tunelu po zdjęciu manszety i działało leciuśko.

Guest Muchomor
Właśnie odebrałem auto (został wymieniony komplet sprzęgła - pęknięta sprężyna docisku).

To czemu wymieniali całe sprzęgło a nie tylko docisk?Dziwne.Z takim przebiegiem to sprzęgło przy normalnej jeździe powinno być w dobrym stanie.

Guest jarroturro

To czemu wymieniali całe sprzęgło a nie tylko docisk?Dziwne.Z takim przebiegiem to sprzęgło przy normalnej jeździe powinno być w dobrym stanie.

Ale z drugiej strony będzie już święty spokój w temacie sprzęgła.....

• 10 months later...
Guest ineczka

hej! gdzie w tym piastowie naprawiaja skrzynki? bo musze sie z takim specem skontaktowac. trudno, bede naprawiac auto 300km od hauzu, chyba ze ktos zna kogos na slasku co sie w skrzyniach biegow specjalizuje :(

Guest GoPlaN

a odwracajac kota ogonem... co moze byc przyczyna ze wyskakuje mi II bieg powyzej 5000obr ? bo jak tak czytam o wymianach za 1000zl to juz mnie ciary przeszly.. :?