Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Tiida] Odcięcie dopływu paliwa


Gość ciacho

Rekomendowane odpowiedzi

Z doświadczenia (znajomi z Almerkami/Primerkami) wiem, że standardowo Nissan montuje do nowych aut odcięcie dopływu paliwa. Ja do swojej Tiidy zamówiłem dodatkowo autoalarm i mały zonk... Dealer mi powiedział, że skoro zamówiłem alarm to oni odmontowali "guzik". Jak to u Was było?

 

Czyżby Nissan stwierdził, że daje tylko dwa systemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym polega to odciecie standardowe?

Jak sie je dezaktywuje? Guzikiem jakims?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, guzik którym wprowadza się odpowiedni kod. Jak się nie wprowadzi tego kodu to następuje odcięcie dopływu paliwa. Kod wprowadza się przed odpaleniem silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawiałem do swojej Tiidy alarm to tzw. pies z kulawą nogą nic mi nie powiedział o "odmontowaniu" guzika służącego do odcięcia dopływu paliwa. Więcej - dopiero z postu ciacho dowiedziałem się, że coś takiego w Tiidzie jest montowane. Jutro będę w serwisie na wymianie opon to jak nie zapomnę to się zapytam jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, guzik którym wprowadza się odpowiedni kod. Jak się nie wprowadzi tego kodu to następuje odcięcie dopływu paliwa. Kod wprowadza się przed odpaleniem silnika :)

 

Gdzie ten kod sie wprowadza????

Właśnie zamontowałem sobie nietypowe odcięcie dopływu paliwa - pocieszam się że wybrałem wersję low-cost, ale chyba się naprawdę wkurzę bo 3h w warsztacie + cięcie kabli itd itp.

Jest w instrukcji obsługi info o takiej opcji w standardzie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod się wprowadza wciskając odpowiednią ilość razy guzik.

Po części mam już informacje - przestali to wprowadzać bo Unia wydała przepis mówiący że nie może być żadnego systemu odcinania dopływu paliwa.. na wypadek gdyby system się załączył w trakcie jazdy....

 

Jeszcze postaram się to zweryfikować u innych źródeł (najlpiej w Nissanie ale podają tylko numer 0801 a ja z komórki nie mogę dzwonić pod ten numer :<)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod się wprowadza wciskając odpowiednią ilość razy guzik.

Gdzie jest ten guzik? Standardowo ...

Po części mam już informacje - przestali to wprowadzać bo Unia wydała przepis mówiący że nie może być żadnego systemu odcinania dopływu paliwa.. na wypadek gdyby system się załączył w trakcie jazdy....

Z Unią to są niezłe jaja.

Chciałem zrobić sobie zestaw analogiczny z tym co miałem dotychczas odcięcie ale z opóźnieniem np 2 minut czyli antynapad. Okazuje się, że nie można już czegoś takiego montować bo naraża to złodzieja na niebezpieczeństwo - może mu się auto zatrzymać np na środku skrzyżowania i miałby stres i narażenie na niebezpieczeństwo ;-)

pzdr,

Nelson38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest ten guzik? Standardowo ...

 

W Almerkach znajomych - w schowku w okolicy kierownicy wraz z zapasem kabli do montażu.

 

 

 

Z Unią to są niezłe jaja.

Chciałem zrobić sobie zestaw analogiczny z tym co miałem dotychczas odcięcie ale z opóźnieniem np 2 minut czyli antynapad. Okazuje się, że nie można już czegoś takiego montować bo naraża to złodzieja na niebezpieczeństwo - może mu się auto zatrzymać np na środku skrzyżowania i miałby stres i narażenie na niebezpieczeństwo ;-)

pzdr,

Nelson38

 

I mam już potwierdzenie z kilku źródeł - oficjalnie żaden salon nie zamontuje takiego systemu. Można to zrobić "na własną odpowiedzialność" jednak zgodnie z literą prawa UE wszystkie systemy oparte o antynapad są niedozwolone...

 

 

suma summarum - temat do zamknięcią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem się dzisiaj w salonie o odcięcie zapłonu paliwa. Człowiek z serwisu potwierdził, że istotnie w Almerach taki wynalazek był montowany a w Tiidach już po prostu nie. Tylko tyle i aż tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...