Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Datsun Stanza 1983 1.6 GL jakie części ?


Gość Melon71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że jestem tu nowy to witam wszystkich serdecznie !

Może tak na początek: mieszkam we Wrocławiu i swoją Stanzę otrzymałem w spadku po dziadku. Auto mi się podoba, z racji tego, że jest to bardzo rzadki model, i jest nieźle utrzymane - przynajmniej wizualnie. Już kilka razy mi się zdarzyło, słyszeć jak przechodnie mówią : Ty, popatrz takie stare a jak wygląda :)

 

Ale do rzeczy. Jak pisałem wcześniej auto mam po dziadku, i wiadomo, jak to biedny polski rencista, nie specjalnie inwestował w naprawy bieżące. Ponieważ chciałbym użytkować to auto normalnie przystąpiłem do wymiany tego czym sam się umiałem zająć : przewody, świece, wszystkie filtry. Oczywiście wymieniony został olej. Znalazłem mechanika, który zrobi mi pełną regulację silnika (gość się zna na tym bo dawno dawno temu robił takie rzeczy w datsunie cherry mojego taty i wszystko pięknie chodziło)

 

Gorsza sprawa z zawieszeniem, od kilku dni strasznie coś szumi, trzeszczy, charczy w prawym przednim kole, nie miałem jeszcze czasu żeby ustalić co to jest, ale podejrzewam łożysko. Nie jestem pewien, ale czy z Bluebird'a można by przeszczepić takie części ? Lub gdzie ewentualnie szukać właśnie łożysk i innych tego typu rzeczy ?

 

I jeszcze jedno pytanie : Chciałbym kupić alufelgi do tego autka, obecnie założone są 13" stalówki, ja myślałem o jakiś 15" i tu moje pytanie : jeśli chodzi o rozstaw śrub to będzie to pewnie 4x114 jednak nie wiem jak z ET, ktoś ma jakieś informacje na ten temat czy będę to musiał jakoś zmierzyć (widziałem, że gdzieś tu na forum jest taki temat)

 

No na koniec z góry podziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

 

Model: Datsun Stanza 1.6 GL

Silnik: CA16 (rzędowa czwórka na gaźniku) 81KM@5200rpm 130Nm@3000rpm

Nadwozie: Hatchback, 3 drzwiowe

 

4465d8abcf.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkownika bardzo rzadkiego autka!!

 

Jeśli się nie mylę to silnik 1.6 był wkładany też do Bluebirda właśnie na gaźniku i miał coś koło 82KM...

 

Napisz skąd jesteś to podam Ci numery telefonów do paru dobrych sklepów z częściami do japońców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.aktyw.pl oraz moto24.com.pl. Oba sklepy są z Wielkopolski popytaj o możliwość wysyłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno województwo Wielkopolskie ma stosunkowo tanie części motoryzacyjne... pod względem cen paliw też nieźle wygląda...melon71 wrzuć trochę fotek i opisz swoje autko w dziale prezentacje na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu czeka mnie wymiana lakieru, na electric orange (taki jak z focusów st), do tego poluję teraz na jakieś ładne felgi w dobrej cenie, no najlepiej 16" :)

Jak skończę wszystkie przeróbki to na pewno umieszczę całą prezentację auta, łącznie z CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana lakieru?? Jeżeli Twoje autko wygląda tak jak na tej fotce w pierwszym poście to jest w cudownym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak na fotce, ale ten kolor mi się nie podoba. Mam możliwość przemalowania całego auta za śmieszne pieniądze..jakieś 180 zł za lakier bezbarwny, baze mam za darmo i robocizna też za darmo, bo mam kumpla lakiernika który bardzo chętnie to zrobi za "flaszkę". Chcę przemalować auto by wyróżniało się na drodze, a electric orange (lub podobny) będzie idealnym kolorem do tego celu :)

 

[ Dodano: Sob 18 Kwi, 2009 13:00 ]

Dorwałem felgi 15" z oponami letnimi 195/50/R15. Obecnie auto stoi w warsztacie, robią remont zawieszenia. Wymieniam całą półoś prawą, łożyska, sworznie wahaczy, końcówki drążków, do tego klocki hamulcowe bo te stare to nadają się już tylko na złom. Większość części udało mi się załatwić może nie oryginalnych ale przynajmniej japońskich :) Najgorzej było z półosią bo autko to zabytek i nie ma już po prostu takich części. Ale....znalazłem jedną sztukę, za to nową i z gwarancją za 370 zl.

 

 

Myślę, że we wtorek, najpóźniej w środę samochód będzie ponownie latać po ulicach Wrocławia :)

dscf8471.th.jpg

 

[ Dodano: Czw 30 Kwi, 2009 15:25 ]

Stanza wróciła do żywych :-) Na szerszych oponach jeździ się zdecydowanie lepiej niż na starych. Jeśli chodzi o lakier to zrezygnowałem z pomarańczowego, jest faktycznie zbyt wściekły. Ale zastanawiam się nad żółtym, taki "zgaszony" banan - będzie dobrze to grało z brązowo-beżową tapicerką :)

 

przemkowkwiecien2009002.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie zmieniaj koloru :!!: Jeśli ten jest oryginalny to uważam że tylko popsujesz ten samochód. Masz na prawdę rzadki samochód i najlepiej wygląda tak jak na Twoim zdjęciu w pierwszym poście. To już jest young timer'a i szkoda by było go. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do koloru to zgadzam się z wami autko naprawdę nieżle wygląda szkoda by było zmieniać kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Melon71

Mam zepsuty rozrusznik... elektormechanik powiedział, że jest nie do naprawienia bo wirnik jest skopany i są przebicia. Ma ktoś pomysł skąd mógłbym wytrzasnąć nowy/używany rozrusznik do tego auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozruch-Serwis. Stankiewicz M.

62-080 Tarnowo Podgórne, 23 Października 54a Tel) 0618146714 - polecam ich bardzo- rzetelni i znają się na tym co robią od ponad 10 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozruch-Serwis. Stankiewicz M.

62-080 Tarnowo Podgórne, 23 Października 54a Tel) 0618146714 - polecam ich bardzo- rzetelni i znają się na tym co robią od ponad 10 lat

 

Rozrusznik jest już nowy :-)

Pracuję teraz w dość dużej hurtowni motoryzacyjnej i mam dostęp do całej góry części więc nie było trudno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...