Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

klocki hamulcowe


TomaszN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na 30 pare tys wymienialem klocki przod a na 50 tys tyl. - w benzynie w dci jeszcze zadnych - na 44 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Czy jest jakiś sposób na piszczace klocki z przodu? Klocki firmowe TRW?

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam również TRW , i faktycznie popiskuja . Zrobiłem ok. 1000 km. z nadzieją ze sie dotrą , ale nic z tego . Oby nie zaczęły piszczec jak w Jelczu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakiś sposób na to, czy tylko wymiana na nowe?

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób na piszczace klocki z przodu? Klocki firmowe TRW?

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Witam. Przednia os klocki+tarcze TRW tyl klocki TRW a tarcze nawiercane i zero oznak pisku itp.

a zrobione lacznie 50 000 km ... ;-) i tylko firma trw wchodzila w rachube...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakiś sposób na to, czy tylko wymiana na nowe?

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

jest jakiś sposób na to, czy tylko wymiana na nowe?

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu. Tapatalka

Myślę ze jedynie można zastosowac zmywacz do hamulców. Sam dziś miałem kupić i przemyc tarcze oraz klocki , ale brak czasu :( Jesli będę pierwszy to dam znac :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba zadać sobie pytanie czemu klocki piszczą ?

-Czy mieszanka ma grudki i trafiła się "bryłka" twardszego materiału i w kontakcie z tarczą piszczą .?

-Czy klocek miał na sobie podkładkę z tworzywa oddzielającą tłoczek lub jarzmo od blaszanej bazy klocka ?

W pierwszym przypadku pisk jest bardzo cichy i raczej ustępuje po paru kilometrach lub hamowaniach, w drugim przypadku jest to głośne piszczenie i nie będzie znikać :)

dzieje sie tak z powodu drgania klocka podczas hamowania gdzie tłok dopycha klocek do tarczy , a rozgrzane gazy próbują odepchnąć  klocek od niej aby sie wydostać z pomiędzy dwóch silnie trących powierzchni .

Jest sposób aby to zjawisko piszczenia zniwelować lub całkowicie wyeliminować , owa podkładka z tworzywa :)

Czasem producenci zamiast podkładki natryskują masę plastyczną Możliwe że jest ona niewystarczająca , ale część mechaników przy montażu nowych klocków pokrywa zewnętrzną powierzchnie pastą miedzianą ....działa !

Tylko sie nie pomylcie i nie posmarujcie drugiej strony klocka tej od strony tarczy :) ,to już lepiej niech piszczą jak w wołdze 

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tak zgodzę się ale bardzo dużo pylenia ............ :D

ATE dziś są bardzo dobre, a  Ceramiczne lux  :spoko:

Nie powiedzialbym ze duzo pyla= bardzo latwo zchodzi pył z alufelgi oryginalnej nissana=bajka takze nie taki straszny jak go maluja... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiałem ciernym klocków Ceramicznych jest mieszanka ceramiczna- brak metalu brak pylenia .

Materiałem ciernym klocków tradycyjnych jest mieszanka cząstek metalu .


Pylą bo są miękkie , lepiej niech pylą niż jak przy każdej zmianie klocków wymieniać też tarcze .

 W porównaniu z normalnymi, wysokiej jakości klockami hamuclowymi zużycie jest porównywalne. Tarcze natomiast zużywają się do 20% wolniej ponieważ klocki ceramiczne są mniej agresywne dla tarcz ze względu na brak w mieszance ciernej metali żelaznych tj.stali i żelaza  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...