Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Charakterystyczny przeplywomierz (wymiana)


Gość agatek85

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry wszystkim. Z gory chcialbym podziekowac za wszelkie propozycje rozwiazania mojego problemu.

Takze wiec mam problem z przeplywomierzem. Ogolnie nie dziala. Jest to sprawdzone na diagnostyce iz wlasnie w przeplyomierzu tkwi problem. Po drugie: nie wiem czemu ale jest to przeplywomierz dosyc charaktertsyczny gdyz zestawienie liczb znakujacych tą cześc jest 22680 7c 200 oraz a26-000 b62. Nigdzie takowego znalezc nie moge w ramach czesci uzywanych gdyz na nowe jest to kosztl kolo 800 zl. Zakupilem juz przeplywomierz z innej Nissana Sereny 1.6 aczkolwiek nie dziala ( nie wiem czy zepsuty czy po prostu nie pasuje). KOmputer go nie zczytuje, a rozni sie tylko jednym elementem , dodatkowym jakby Pinem we w tyczce (nowy ma 4, moj ma 3).

Pytanie: czy te cyferki na przeplywomierzu musza sie zgadzac? czy istnieja jakies zamienniki ? moj silnik to 1.6 benzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tak poniewaz wystepuja dwa rodzaje przeplywki tak jak powiedziales 3 lub 4-pinowe do silnika starego do 96r i po 96r jest jesli sie nie myle 4-pinowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba na to reguły. Widziałem 4 pinową z 94 roku. Nie wiem od czego to zależy. Czy pierwsze 3 piny są takie same, a czwarty w niektórych jeszcze do czegoś dodatkowego to po schemacie instalacji doszło by się. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej330, sa dwa rodzaje tego przeplywomierza jeden 3 pinowy bez dodatkowego napiecia na czujnik temperatury powietrza a drugi 4 pinowy z dodatkowym napiecem na tenze czujnik i dlatego nie daja sie zamienic to dodatkowe napiecie to 5,0 do 7,0 volt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że zależy to przede wszystkim od czujnika. Też musi się różnić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzownilem do roznego rodzaju serwisow Nissana jak i zwyklych hurtowni z czesciami to sie okazuje ze nr musi sie identycznie zgadzac. W innym wyupadku Serena nie ruszy. Nowe takie cudo kosztuje 2,500 tys takze hm obecnie jestem na etapie powziecia decyzji o sciagnieciu jakiegos anogola co to kierownice przelozyc i tyle. Moze nawet bedzie taniej niz sam przeplywomierz kupowac:). Moj nr to 22680 7c200. Powiem wiecej iz taki nr wystepuje tylko na jednej stronie w internecie, jakies ukrainskiej firmy. Takze znalezc mozna;). Na Allego wystepuja tez trzy pinowe przeplywomierze ale nr maja inne, a czasami i rowneiz firma sie nie zgadza. Na Serene nie narzekam jak chodzi:) jak sie jednak zepsuje to wielka niemoc. Poszla glowica na poczatku, pol roku szukania identycznej, a skonczylo sie na wymianie silnika:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...