Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co piszczy/trzeszczy w twojej Navarze


domadm
 Udostępnij


Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do smutnego tańca z piskami, czyli co piszczy/trzeszczy w twojej Navarze.

A jeśli wiadomo coś więcej to również warto dopisać rozwiązanie problemu.

 

A jak nikomu nic nie piszczy to gratuluję, i zapewniam że w końcu zacznie, hehe, ale obym się mylił.

 

Jeśli chcecie dodać jakąś pozycję do ankiety to proszę napisać, ale zdaje się że jest limit 12 pozycji.

 

Do miłego - domadm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie z ankiety wynika, ze mamy.... za***iste wycieraczki :one:

 

dobre :)

A propos, kupiłem w careefourze takie szerokie, które ponoć mocniej dociskają. Kosztowały coś kole 16zeta i rzeczywiście są bardzo fajne - polecam. (długości do nawary to 60cm i 48cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jest tego trochę, u mnie zaobserwowałem skrzypienie itp w:

 

Klocki hamulcowe

przednia maska

zabudowa, oraz odpadanie lakieru z zabudowy

wycieraczki (tarcie o szybę)

zawieszenie

szyby

 

oraz nawiew ale to już od nowości :D Jeszcze tylko krzyżaka brakuje :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaILosZ

Widzę,że będę się powtarzał,ale...

 

klocki,zawieszenie,macha coś przy burcie,wycieraczki,a okno od kierowcy jak jest spuszczone tylko trochę to trzeszczy strasznie i lata w każdą stronę.

 

 

Jednak kocham i tak to auto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość osiemzero

co do kwestii szyb bocznych, u mnie piszczały niemożliwie, przy okazji wizyty w serwisie powiedziałem o tym mechanikowi który oczywiście przyznał mi rację i pogłówkował. Rozebrał drzwi i przykleił mi od środka specjalną uszczelkę w formie taśmy klejącęj na każdy element styku elementów plastikowych z metalowymi, np. podłokietniki, uchwyty od otwierania drzwi itp. Nie mówie że całkowicie trzeszczenie zniknęło, ale pomogło o jakieś 70%, już nie w k...wia tak bardzo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

temacik pozwole sobie odświerzyć , Navara D40 kupiona nowa 08.2011 przy przebiegu ok 3 tys. skrzypienie z okolic obudowy filtra powietrza , chciałem go osobiście dokręcić - ale - guma pomiędzy filtrem a nadkolem tak sparciała ,że zabrakło gwintu na śrubie żeby "oprzeć" obudowe na gumie , druga sprawa : kilka dni po opuszczeniu salonu jak zamykałem drzwi powypadały wszystkie zaślepki (chyba od śrub) w drzwiach kierowcy , niby nic wielkiego - ale - dostałem komplet nowych zaślepek z salonu i okazało się ,że otwory w tzw. "tapicerce" drzwi są zbyt duże w stosunku do średnicy zaślepek także musiałbym mieć tyle kompletów zaślepek dziennie ile razy zamykam drzwi , ale auto nie jest złe , generalnie mam nadzieje ,że jednak liczba plusów przysłoni liczbę minusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: piszczy, trzeszczy, hałasuje i stuka. Ale samochodu i tak na żaden inny nie zmienię. Wszystko wybaczam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :wave:

mój złom jest z końca 2009 roku przejechane 75tyś a co skrzypi czsem maska zawieszenie ale wystarczy dobrze umyć i trochę smaru w spreju i znów jest ok ,takie wady (usterki) sie wybacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

103000km tylko odboje gumowe maski ale na to jest lekarstwo taśma malarska lub izolacja

 

Możesz napisać coś więcej?

 

U mnie strasznie telepie się i zgrzyta prawy fotel - oczywiście jak nikt na nim nie jedzie. Ma ktoś tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A normalnie przyklejasz kawałek taśmy w miejscu gdzie odbój się styka z karoserią i na jakiś czas spokój

Co do fotela to spróbuj go troszkę przesunąć i powinno pomóc podczas eksploatacji w jednej pozycji wyrabia się luz zwłaszcza gdy jest pusty

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Pozwolę sobię lekko odgrzać temat.

A więc tak: od kilku miesięcy... coś piszczy :D Tylko co piszczy ?

Na zimnym silniku, podczas przyspieszania, pisk zaczynam slyszeć tak około 1600 obr/min i przestaję przy hmmm jakichś 2100-2200. Dźwięk dobiega z przodu samochodu (przynajmniej takie mam wrażenie podczas jazdy). Na każdym biegu, im mocniej przyspieszam, tym lepiej słychać. Sam pisk raczej ciężko opisać, ale brzmi inaczej niż paski, nie jest głośny, przy włączonym normalnie radiu właściwie ciężko go wyłapać, jeżeli się o nim nie wie. Żadnych stuków i innych niepokojących objawów, po prostu sam pisk. Po odpaleniu auta i przejechaniu kilku km, jak silnik się trochę nagrzeje, pisk zanika. A i jeszce żeby było ciekawiej - na zimnym silniku i na postoju (gazowanie na sprzęgłe lub luzie) problemu nie ma.

Byłem u mechanika, powiedział, żebym spryskał oba paski Plakiem jutro rano po odpaleniu i zobaczył czy problem ustąpi. Tak też zrobię, ale obawiam się, że to nie wina pasków, pisk jest jakiś taki bardziej.. metaliczny ? no i nie ma go na postoju.

Co to może być ? Jakieś łożysko ? Navara z 2007r. 70kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej, ok. 130.000 km, słyszałem piski: przedniej maski, krzyżaka wału i od ok. 3 lat popiskuje resor prawy, a ostatnio przednie siedzenie pasażera lub coś w jego okolicy (może tapicerka drzwi ?).

 

Krzyżak wału to tak dawał głośno, że policja zatrzymała mnie z pytaniem - czy w moim aucie wszystko w porządku ? Nic więcej nie chcieli ode mnie. Wymieniłem na gwarancji.

 

Przednia maska - jest smarowana, (a może regulowana) przy okazji wymiany oleju silnikowego.

 

Resor - słychać tylko przy wolniutkiej jaździe po dołkach i to nie przy każdej pogodzie, więc odpuściłem temat.

 

Ale uwaga: Jak powiedział jeden z serwisantów: "Auto jest do jeźdżenia, a nie do słuchania !". Więc spoko. Da się żyć.

Edytowane przez APZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w temacie pisku maski to nie maska tylko gumy na łączeniu ramy z karoserią te dwie schowane pod zderzakiem ale ten typ tak ma bo jakiej navki bym nie widział to karzda piszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Mnie tez był pisk maski ale wyregulowałem i jest OK, Lewy mechanizm napinania pasów na dziurach strasznie hałasuje ;( rozbierałem ale bez wymiany chyba nic się nie da zrobić, nom i oczywiście kipa na dziurach ooo zgrozo .... a u mnie choroba jest wielka nie lubię takich stuków pisków itp ale co zrobić pół auta wymienić ... ? Muzyka do 15 i da się żyć ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej czasem przy niskich temperaturach coś lekko trzeszczy przy tym daszku ekranu navigacji. Prawdopodobnie ekran navi jest w jakimś styropianie obsadzony i to obciera o plastik konsoli. Czy ktoś wie jak się dostać do tego wyświetlacza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Nie mogłem sobie poradzić z piszczącą maską, regulowałem, podklejałem, smarowałem i nic.

W końcu zamieniłem odboje miejscami i jak ręką odjął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...