Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] BŁĄD P1273 ALMERA 2.2dci 2003 rok


Gość pawej

Rekomendowane odpowiedzi

Wmojej almerze pojawia się błąd P1273 objawia się przy gwałtownym przyspieszeniu bądz dłuższej szybkiej jezdzie po prostu auto przestaje"ciągnąc" i nie zawsze zapala się kontrolka awari silnika po zgaszeniu iodpaleniu wszystko jest ok.Byłem u kilku diagnostów błąd zawsze ten sam adiagnozy to : wtrysk lub pompa paliwa lub turbina wymieniłem jednostkę regulujacą paliwo było dobrze przez około 3 miesiące a teraz od nowa . Dodam że auto jest na pompie DENSO. Dzieki z góry za jakąś podpowiedz.SMS 697385631 oddzwonię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P1273 Fuel pomp – zbyt niskie ciśnienie w układzie

Jeżeli masz silnik na CR to sprawdz czy jest w listwie wysokiego ciśnienia czujnik oraz zawór przelewowy jeżeli tak a zakładam że jest to przyczyna może leżeć po ich stronie (w aso występują z całą listwą CR).

A czy próbowałeś podmienić zawór wysokiego ciśnienia w pompie.

Bywało tak że problem leżał po stronie elektroniki (zwykła pompa) a dokładniej elektroniki pompy wtryskowej taki temat rozpracował gościu jeżeli dobrze pamiętam pod lublinem ale niestety nie mam żadnych namiarów.

W navarach jest ten sam problem brak mocy i nie wkręca się w obroty (2500 max) wymieniają listwy wysokiego ciśnienia właśnie z czujnikiem i zaworem przelewowym – pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartez1984

diagnoza była od strony elektronicznej czy hydraulicznej? układy CR nie są proste, wszyscy gadają a problemy są nadal. niestety na odległość jest mi ciężko pomóc. poszukaj gdzieś w pobliżu warsztatu który robi CR-y.

 

pozdrówka bartez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI WIELKE ZA PORADY ZNALAZŁEM WCZORAJ TAKI WARSZTAT ZOBACZYMY PO ŚWIĘTACH. DIAGNOZA POLEGAŁA NA WPIĘCIU POD KOMPUTER NIE JESTEM MECHANIKIEM I MOŻNA MI TROCHE NAWKŁADAĆ WIECIE JAK JEST ALE MOZE DAMY RADE NARAZIE POZDRAWIAM I UDANYCH SPOKOJNYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...