Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

TUNING micra 1.3-75km


lukas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

temat był już nieco poruszany-ale mocno zastanawiam się nad zakupem na jakiś czas najmniejszego nissana -micra k11--a dawne info nie były zbyt szczegółowe..

 

prosze was żeby zamieszczać tu wszystkie informacje co można z micry 1.3 wyciągnąć--LINKI mile widziane również do anglojęzycznych stron--chodzi mi o mechaniczne modyfikacje które można przeprowadzić w tym silniku--tzn jaki dolot,jakie wałki itp itd

 

przy masie 800kg to już coś ciekawego można tu zdziałać[a primerki chwilowo mi się jakoś nudzą,więc może micra----MOCNA MICRA???]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najtaniej i najpewniej to zaturbić ten silnik...

Typowe grzebanie nie wiadomo co przyniesie, czyli jakies planowanie łba, mod rozrządu, wydech, kolekotr 4-2-1 dedykowany do GA14/16 przypasować, wystroićm pewno jakieś 100KM i 120-125Nm by było do ugrania.

Coś słyszałem że wałki z 1.0 można wrzucić.

Ale osobiście za te kasę to wolał bym kupic od Yarko 213Konnego Sunny GTi - większe, zapiepsza (bez turudu spod świateł opiepszysz każdego 350Z i większość 300ZX TT i 200SX...) no i się prowadzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak od razu na ostudzenie :P

-> http://www.racingforum.pl/micra-K11-t62730.html

 

szacun dla ciebie mimer za odnalezienie tego posta,i szacun dla gościa z k11...

 

ja miałbym o tyle ułatwione zadanie że mam dostęp do obrobione j głowki z k11 i wałeczków światka[na hamowni micra mojego kumpla wypluła 107km-125nm--ale to było z 5 latek wstecz...]

 

zobaczymy--do niczego się nie zapalam,ale zaturbiona k11 nawet na sofcie da jakieś 110-120km--do tego nieco lepszy zawias heble i alu 14 i na trasę mińsk maz-wawa jak znalazł by było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wałeczków światka[na hamowni micra mojego kumpla wypluła 107km-125nm--ale to było z 5 latek wstecz...]

Do tego jeszcze pokręcić zębatkami, zapłonem i paliwem tak męsko na hamce i z pewnością coś tam by się ciekawego ugrało :)

Ps. chłopak jaki miał do tego kolektor wydechowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 tyś do negocjacji za wóz co setkę robi w 5,5 sek a ćwairtkę w okolicach 13,7 - sam myślę czy nie sprzedać na szybko swojej Almery GTi i nie kupić go...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wsadzić SR20... ;)

A jakby pójść tą drogą? Zrobiłeś unikatową primę na gaźnikach, ostatnio najszybszą P10 to może teraz ogarnął byś najprawdopodobniej pierwszą w Polsce K11 z SR20 i pewnie z pomocą Kuby i for zagranicznych udałoby Wam się to ogarnąć :027: Potencjalnego dawcę organów jeszcze posiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 tyś do negocjacji za wóz co setkę robi w 5,5 sek a ćwairtkę w okolicach 13,7 - sam myślę czy nie sprzedać na szybko swojej Almery GTi i nie kupić go...

 

Lukas to bierz Almere Kuba kupi sunny i wszyscy beda happy :one:

Ciekawe co Yarkoo teraz chce miec :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie ITB motocyklowe cały czas chodzą mi po głowie i czy to bedzie micra ,czy sunny czy primera to cały czas --->mam w głowie nowe pomysły

 

a co do kolektora jaki miał kumpel w tamtej micrze to seryjny żeliwny kolektor tylko potem wydech przelotowy

 

sunny YARKOO jest absolutnie poza moim zasięgiem finansowym-ostatnio nie najlepiej mi się wiedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie ITB motocyklowe cały czas chodzą mi po głowie i czy to bedzie micra ,czy sunny czy primera

Do wszystkiego ładnie pasuje :diabel:

f132911b28179c97med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jak już zrobiłeś coś takiego to niebawem skorzystam z twojej wiedzy..szkoda tylko że to nie wtryskowe przepustnice,bo przecież gaźniki w SR20 już też miałem tyle że DELORTO 4X40mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo przecież gaźniki w SR20 już też miałem tyle że DELORTO 4X40mm..

A ich efekt to całkowita porażka...

Na ulice jak ma być szybki wóz to najtaniej/najpewniej zaturbić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko że to nie wtryskowe przepustnice

A miałem niedawno i sprzedałem śliczne przepustnice od CBR 1100 (Φ42) wyrwane z rozbitka ,nie tykane ręką jakiegoś mechaniora.Poszły do Wa-wy chyba do jakiegoś golfa :029: do gościa o nicku shiveer (allegro)

 

e6daec59a072f4c3m.jpg

 

3c2b8443ba3d563em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo przecież gaźniki w SR20 już też miałem tyle że DELORTO 4X40mm..

A ich efekt to całkowita porażka...

Na ulice jak ma być szybki wóz to najtaniej/najpewniej zaturbić :D

 

coobcio porażka to była na hamowni--nie było to dobrze zestrojone to fakt-ale za to na ulicy miałem niezły ubaw i marchewki ognia z wydechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwilowo to tylko takie przymiarki--a co bedzie to niebawem się zobaczy,troszke jak na takie dłubanie k11 poptrzeć z dystansu to rzeźba w g...--bo jednak buda za słaba nieco a ja klatki i obspawania karoserii nie planuję>>myślę ,nad tym co zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie sugeruj się za bardzo tym co napisał "K11" o K11 - w wielu aspektach miał rację, ale w wielu nieco przekolorował - no chyba, że też masz zamiar się zasmucać, że ciężko kupić kłową skrzynię albo szperę. Ja od lutego powoli robię K11 i na razie nie narzekam - co prawda jak dotąd zrobiłem zawias, parę pierdół i w najbliższym czasie hamulce zakładam od N14 (pasują), silnik na razie seria, ale coś będę dłubał, najpierw wydech potem zobaczymy...

 

moja Micra:

http://www.micra.pl/forum/temat-570.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nuri, Tak wchodzisz w tą micrę swoją w jakiś pojerzdzawkach nią startujesz ?

Ps. wpadłbyś kiedyś na pomiar AFR to bym oblukał ile da strojenie elektroniki w tym motorze, no i koniecznie tego stożka oddziel od gorąca...

Ps. fajną masz kierę aż nie chce się wierzyć że jest to produkt JACKY - gdzie ją kupiłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio ja nie wiem czy Ty pamiętasz, ale mam też fajne koła - od Ciebie :)

Nie ma problemu - mogę kiedyś wpaść i rób z nią co chcesz :)

 

[ Dodano: Nie 10 Maj, 2009 21:13 ]

a i nie odpowiedziałem - no nie, nigdzie nie staruję, bo chyba jeszcze nie bardzo jest czym, ale kiedyś chętnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i nie odpowiedziałem - no nie, nigdzie nie staruję, bo chyba jeszcze nie bardzo jest czym, ale kiedyś chętnie..

Jak nie w klasie II będziesz latać do pojemności 1,4.

Dawaj na najbliższy super OES do Kielc :)

Co do motorowni to jest ona na łańcuchu a koło nas jest hamownia więc można doregulować rozrząd, zapłon i odrazu poczuć napływ mocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja elektronikę średnio ogarniam, więc chętnie się zdam na Twoje doświadczenie. A na tą hamownię na Ostrobramską chętnie pojadę, sprawdzimy czy coś zostało z tych niby 82 koni :)

zadzwonię do Ciebie w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytalem co tamten gosciu pisal to troche przesadza...

 

ja u siebie mam jak narazie 90KM... hamownia z borska tyle wykazala ... w miedzy czasie wpadl nowy wydech ... i nie mialem okazji sie mierzyc ... :)

a micra to idealny scigant na miasto :)

 

jakby co to - LINK albo Link2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...