Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Powłoka lakiernicza


Gość Strażak Sam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Strażak Sam

Panowie! Wie ktoś może, czym usunąć farbę białą (od pasów) z lakieru i plastików? :/ Umyłem dzisiaj Murana i............ :567: Patrze i oczom nie wierzę: na lewej stronie od cholery białych kropeczek i zacieków od tej farby chloro-kauczukowej, którą malują pasy na jezdni. Próbowałem skrobać paznokciem lekko i schodzi, ale to robota na .....2 tygodnie. :zdziw: Następnie spróbowałem pastą TEMPO, ale ni cholery tzn. te mniejsze płytsze kropki zeszły, ale te grubsze nie. Macie jakiś pomysł? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną przypadłość rok temu,próbowałem wszystkich polerek i nic,wreszcie w sklepie dali mi NITRO i wszystko ładnie zeszło nieuszkadzając elementów karoserii,pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas3112, mówisz że rozpuszczalnik nitro nie zmatowi lakieru??

 

 

Strażak Sam, uważaj bo lakier w murano strasznie delikatny i szybko sie rysuje, przynajmniej elementy plastikowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszelakie tego typu rzeczy usuwa się doskonale acetonem. trzeba tylko uważać na plastikowe elementy które nie są polakierowane gdyż definitywnie je zmatowi, np zderzaki, lampy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nitro nie rozpusci lakieru a aceton niestety tak,kiedys jak mialem praktyki na lakierni w mercedesie na omulewskiej to wszystkie naklejki reklamowe zmywalismy nitro,zreszta na noeych sprinterach mylo sie slady asfaltu na blotnikach tez nitro.Sprobuj gdzies w malo widocznym jesli sie boisz,a co do lakieru to wydaje mi sie ze wkazdym aucie tak samo sie rysuje,chyba ze twoje muranoBESEL_, jest jakies malowane specjalnym lakierem,a tak ogolnie przedstawie wam jak jest zrobiony lakier:jest to zestaw zywic,barwnikow i utwardzaczy oraz rozpuszczalnik,w momencie gdy rozpuszczalnik odparowywuje lakier schnie i sie utwardza.Tylko musi to byc nitro bo jakims acetonem mozesz sobie zalatwic lakier poniewaz aceton przede wszystkim odtluszcza,zreszta moja zona sciaga nim akrylowe paznokcie wiec domysl sie co moze zrobic z lakierem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam na codzień acetonu do czyszczenia śladów z karoserii, jakieś ślady z plastiku obcych zderzaków, zadrapania, jak również czyściłem karoserię która została opryskaną farbą, nigdy przenigdy nie zdarzyło mi się żeby w jakikolwiek sposób została uszkodzona oryginalna powłoka lakiernicza. Owszem, matowi plastiki typu niemalowane zderzaki, lampy itd. We wtorek sprawdzę dokładnie co to za specyfik bo teraz już zamknąłem firmę i nie chce mi się otwierać ponownie. W każdym bądź razie nie jest to zwykły aceton używany przez panie do zmywania paznokci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...