Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Auto samo trąbi przy skręcaniu...


kpr888
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od 4,5 dniu mam dziwny problem. Przy skręcaniu samochód sobie sam trąbi. Nie przy każdym skręcie, nie ma różnicy czy jak kręcę do oporu czy tylko lekko. Nie zauważyłem żadnej zależności pomiędzy momentami trąbienia. Czasami jest to ciągłe trąbienie, a czasami takie jakby się komuś ręka na klaksonie trzęsła. Ktoś wie może o co chodzi? No i ewentualnie ile by mnie mogła wynieść naprawa takiego czegoś, bo tak się ciężko jeździ, ludzie się na mnie patrzą i w czoło stukają... :)

 

Auto to nissan primera p10, 96 rocznik.

 

 

Pozdrawiam

Kacper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z początku przypomniały mi się czasy jak maluchem się szpanowało.... masz najprawdopodobniej to co napisał jawert- zwarcie na masę- musisz zdjąć kierownicę i tam szukać problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po mojemu to nie ma tam żadnego zwarcia. W kierownicy masz taki odważnik , służy on do wyważenia kierownicy. Jest zmontowany na takich gumkach. To on przesuwając się dotyka do przewodu. Zdejmij poduszkę i oderwij ten odważnik. Możesz go wyrzucić. Pamiętaj o odłączeniu aku jak będziesz odpinał poduszkę , bo zapali Ci się kontrolka .

 

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...nik++kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, widzę że sam tego nie zdziałam. Nie znam się aż tak na tym, żeby poduszki odczepiać i inne cuda. Potem nie złoże do końca i w przypadku potrzeby air baga nie będzie go. Tylko teraz gdzie się z tym udać? I ile mogą mnie za to skasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kpr888, spokojnie zrobisz to sam. Po bokach kierownicy masz zaślepki , a pod zaślepkami śruby do odkręcenia poduszki powietrznej. Odkręcasz śruby i poduszka schodzi cała w komplecie. Na dobrą sprawę nie trzeba odłączać kostki elektrycznej tylko jedną ręką oderwać ten odważnik i z powrotem założyć poduszkę i ją przykręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie boję, że nie rozbiorę tego, bardziej się boje, że nie założę z powrotem tej poduszki tak jak powinna ona być.

Ta poduszka po coś jest, a ja jestem początkujący, więc może się przydać :wink: Oby nie, no ale...

 

Kurcze daleko mieszkam, piszecie że to łatwe, dogadalibyśmy się na jakieś piwko i byście pomogli, ale niestety daleko i Olsztyn i Warszawa od Wrocławia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebałem coś takiego z kierownicy, mam nadzieje, że to jest to co miałem wyciągnąć. Sprawa taka tylko, że ja nie wyciągałem poduszki, a ściągnąłem zaślepki pogrzebałem i wyleciało to coś. No odważnik to jest na pewno, ale nie wiem czy ten ;)

Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić czy osiągnąłem zamierzony cel czy nie, przejechałem się tylko dookoła domu i nie trąbił.

 

Zdjęcie 1

 

Zdjęcie 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Majki_Wawa

Tak,mialem dokladnie tak samo jak pisze kpr888 .Odwaznik sie urwal jakis ponad rtok temu, naprawiac tego nie ma sensu a efektem nie posiadania tej czesci moze byc jedynie szybsze wyrobienie sie lozyska kolumny kierwonicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...