Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

G - Tech na komorke


Gość a_b_i_t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

ostatnio uslyszalem o programiku na komorki z symbianem dzieki ktoremu mozna pomiezyc swoje autko tak samo ja G - Techem. Troche pogmeralem w necie i go znalazlem. Generalnie nie jestem pewien jego dokladnosci ale wiele osob mowilo ze mozna mu wierzyc. :diabel2:

 

oto link do niego:

 

http://rapidshare.com/files/177753979/Temp...cked-BiNPDA.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten program korzysta z wbudowanego w komórkę czujnika przeciążeń tak jak Dynolicious na iPhona czy korzysta z odczytów GPS? Jeżeli GPS to dokładność jest żadna, jeżeli z czujnika przeciążeń to dokładność jest porównywalna z g-techem. Zasada działania ta sama.

Dynolicious na iPhonie już z kumplami testowaliśmy i całkiem to wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbkowanie odczytów musiało by być bardzo wysokie, żeby to działało w miarę wiarygodnie. Jeżeli korzysta z czujnika przeciążeń to odczyty ma na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciales to masz podobny programik na winde ce

 

http://rapidshare.com/fil...Performance.rar

Dzieki ale niestety to jest na PPC czyli windows mobile to zupelnie co innego niz WinCE. Jakby ktos jednak mial cos dzialajacego to bede wdzieczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta aplikacja była już opisywana na forum. Update pozycji przez GPS wynosi bodajże 1/sek, więc niezbyt często. Ale zbierając odpowiednią liczbę punktów i aproksymując odpowiednim algorytmem myślę, że można uzyskać w miarę wiarygodne rezultaty.

Kształt wykresu funkcji prędkości od czasu pewnie jest podobny dla wielu aut (pomijając skalę), więc pewnie można na tej podstawie wyznaczyć algorytm aproksymujący. Dlatego też przy sprincie 0-100 dobrze zebrać trochę punktów powyżej 100kmh, niż kończyć tuż po przekroczeniu 100kmh. Empirycznie sprawdzone :)

 

Odnośnie wyników, to nie porównywałem ich nigdy z G-Techem ani innym pomiarem, ale wyglądają realnie. Na pewno są w dość wysokim stopniu powtarzalne. Mierzyłem np elastyczność na jednym biegu, żeby wyeliminować różne czasy zmiany biegów i większości przypadków różnice czasowe nie były większe jak 0,1s (na 6s).

A precyzyjność pomiaru i w przypadku G-Techa nie jest 100% wiarygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bodek n14 prosze nie pisać takich rzeczy jeśli nie miałeś doczynienia z tym programem , mierzyłem dużo aut tym urządzeniem i np. w przyspieszaniu do 100 widać nawet zmianę biegu ! a nie jak w g-techu - wjeżdżamy w dziure i urywamy 0,5 sekundy . mogę wrzucić logi jeśli to kogoś interesuje , np . BMW 325i , almera 1,6 , primera 2,0 , leon ASZ 130KM , Cordoba GT TDI , celica GT , golf IV tdi , A3 1,8t ............. oczywiście w tym programie trzeba przestrzegać kilku zasad jak bezchmurne niebo , droga odsłonięta bez drzew , i oczywiście równa i pomiar w tą i z powrotem aby wyliczyć średnią i wyeliminować wpływ wiatru i pochylenie drogi . według mnie te pomiary dają bardzo wiarygodne rezultaty . pomiary robione Nokią N73 i czujnikiem Navibe

 

dla przykładu moje A3 1.8T

0-100 8,1

1/4 mili 16,1

 

A3 1,8T + MBC 0,7 bara

 

0-100 7,7

1/4 mili 15,8

 

i jakoś ten programik wykrył różnicę !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jako ze nie lubie jak mi cos nie dziala pogrzebalem dzis w sieci i znalazlem wersje dzialajaca na WinCE (czyli prakatycznie na kazdym odblokowanym PNA: np lark, medion itp): http://rs568l34.rapidshare.com/files/14430..._instrukcja.rar

A wiec smacznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodek dobrze mówi, akurat sprzęt do testów mieliśmy pierwsza klasa i ten GPS można o kant d.... potłuc. Tak naprawdę to tylko fotokomórki dają realny czas, gtech tylko pokaże czy mody dobrze poszły, a i tak ciężko uzyskać powtarzalność podczas montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bodek n14 prosze nie pisać takich rzeczy jeśli nie miałeś doczynienia z tym programem

 

Być może i jest wiarygodny. Ja opieram swoją tezę na własnych doświadczeniach z Dynolicious i opiniach + własna wiedza o programach korzystających z GPS. Możliwe, że aktualnie te programy mają większe możliwości i może nawet kiedyś powstanie g-tech bez czujnika bezwładnościowego tylko na GPS ;)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bodek n14 prosze nie pisać takich rzeczy jeśli nie miałeś doczynienia z tym programem

 

Być może i jest wiarygodny. Ja opieram swoją tezę na własnych doświadczeniach z Dynolicious i opiniach + własna wiedza o programach korzystających z GPS. Możliwe, że aktualnie te programy mają większe możliwości i może nawet kiedyś powstanie g-tech bez czujnika bezwładnościowego tylko na GPS ;)

 

pzdr

 

 

wiarygodnos tego i innego programu bedzie mozna sprawdzic w bardzo prosty sposob jak bedzie jakis spot i bedziemy mieli g-techa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wince4.2 też podejdzie?

Ja mam WinCE 5 ale podejrzewam ze na 4.2 tez pojdzie bo wszystkie biblioteki sa w paczce :)

Ja dzis troche pomierzylem swoje kombi (0-100km/h) i wyszlo troszke ponad 10.5s na gazie i 10.1 na benzynie na ok 6 prob. W sumie fajna zabawka ale tak zeby na powaznie to trzeba rowny bez dziur trafic kawal drogi a z tym w gdansku ciezko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam jeszcze jeden programik na Symbiana (i zdaje się nie tylko) do takich pomiarów. Interfejs wydaje się być trochę niedopracowany, ale sam program działa. Oto link do programu:

http://www.racechrono.com/download/

 

Jeśli chodzi o dokładność, to większość GPSów odświeża dane raz na sekundę. Ale są modele które robią to pięć razy na sekundę. Mają one oznaczenie 5Hz i oparte są na chipsecie MTK. Mamy wtedy dużo dokładniejsze pomiary niż przy odświeżaniu 1Hz.

A teraz uwaga. Znalazłem w sieci informację, że nawet jeśli nie jest to w specyfikacji powiedziane, to większość GPSów opartych na MTK daje się przestawić w tryb pracy 5Hz przy pomocy takiego małego programiku (zdaje się, że nazywa się on MiniGPS). Na Allegro znajdziecie pełno GPSów Bluetooth opartych na tym chipsecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po upalałem trochę mierząc czasy RaceChrono z wykorzystaniem zintegrowanego GPS. Na za***iście śliskim asfalcie (Kraków - Rybitwy) wyszło tak (najlepsze z kilkunastu czasów):

 

1/8 - 11,9s

1/4 - 18,3 s

0-100 - 12,1 s

60 stóp -3,3s

 

Szału ni ma :P Szkoda że nie mam porównania do jakiegoś innego urządzenia. Jak ktoś w krk ma G-techa albo iphone z Dynolicious to można pojeździć i ustalić jak bardzo prawdziwe są te czasy i czy RaceChrono używające zintegrowanego GPS nadaję się do czegoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:one: ;) To są wyniki z RaceChrono a nie znamy jego dokładności ze zintegrowanym GPS - podobno zintegrowany jest nie zalecany - mam nadzieję że zawyża czas ;) Generalnie asfalt na drodze po której jeździłem jest tak śliski że jakbym nie ruszył to na całej jedynce koła buksują a opony mam 205/55 Dunlop Sport Maxx , czyli nie jakieś najgorsze. Kumpel który ma autko(ośka) z 450Nm pod butem póki nie wyłączy ESP rozpędza się nie dużo szbciej ode mnie a jak wyłączy to nawet na 4 zakręci... Droga ma jednak taki plus że jest ślepa, wieczorem pusta i równa co w Krakowie ciężko znaleźć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...