Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem .Czy to może być wina pompy paliwa?-POMÓŻCIE


Gość grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim X-TRAIL-em 2003 r. 2.2 DIESEL ,84 kw 114koni kupiłem go zagranicą po przyjeżdzie do polski zatankowałem go i po przejechaniu około 300 kilometrów zaczoł się problem obiaw jest taki że podczas jazdy przerywa jagby mu brakowało paliwa albo wogule nie dochodziło po sprawdzeniu na komputeże w serwisie okazało się żę jest spadek ciśnienia paliwowego wymienili mi filtr paliwa i było prawie dobże ale po 1 dniu wszystko wruciło niezapala się żadna kontrolka czy ktoś miał już podobny przypadek niech mi ktoś doradzi co to możę być czy może wylać wszystko paliwo i jeszcze raz sprubować od wymiany filtra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MonteChristo

Mialem taki przypadek. Ale w moim przypadku wymiana filtra paliwa, wlanie STP pomoglo.

Tylko ze mi na KONSULCIE nie wykazywal zadnych bledow. Wszystkie cisnienia mialem wporzadku.

W 90 % jest to wina elektrozaworu na pompie paliwa.

Ja bym sprobowal jeszcze kupic STP DIESEL, wlac na caly bak paliwa.

Jesli to nie pomoze to wymienic ten elektrozawor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze używaj znaków interpunkcyjnych i pisz bardziej zrozumiale. Popracuj też nad ortografią.

 

U mnie podobny objaw był i należało wymienić mikrofilterek w samej pompie wtryskowej... ale ja mam starego diesla z komorą wstępną wirową. Zweryfikuj to co napisał MonteChristo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podobno w X-Trailach z takim silnikiem szaleją czujniki ciśnienia paliwa. Jest on ponoć zintegrowany z pompą paliwa i wymiana pompy powinna pomóc. Pytanie brzmi: czy jest możliwa wymiana samego czujnika? Niech wypowie się ktoś kto zna odpowiedź na to pytanie.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd tego czujnika jest prawdopodobnie sygnalizowany kodem 89. Jeśli ktoś wymienił sam czujnik to niech napisze jaki jest koszt czujnika - może się komuś przydać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jan Ślusarz

Wymieniałem w T30 136km. Czujnik (zawór wysokiego ciśnienia) kosztuje 630 zł, a panowie w serwisie potrzebowali aż 2 godziny aby go wymienić. Roboczogodzina w serwisie nissana to około 170 zł. Nie dajcie się w to wciągnąć. Pomimo trudnego dostępu na wymianę tego zaworu potrzeba około pół godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...