Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pako-wynalazki


Gość Mih
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem świerzakiem i postanowiłem założyć nowy temat żeby poznać wszystkie wynalazki, które da się zamontować na pakę Navareski.... Ludzki umysł nie zna przecież granic w tworzeniu "udogodnień" ;)

 

Przy okazji sam chętnie upiekę własną pieczeń... :D

 

Czy wiecie jak się nazywa i gdzie na dolnym śląsku robią pokrywanie wnętrza paki taką powłoką z tworzywa sztucznego która jest natryskiwana bezpośrednio na metal i może mieć różne kolory? Widziałem coś takiego kilka razy na ulicy i za cholerę nie mogę tego zgooglować :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie spotkałem się z takim wynalazkiem. A nie chodzi przypadkiem o tworzywową "wannę"?. Nie wiem jak z trwałością takiej natryskowej powłoki. Paka cały czas pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie spotkałem się z takim wynalazkiem. A nie chodzi przypadkiem o tworzywową "wannę"?. Nie wiem jak z trwałością takiej natryskowej powłoki. Paka cały czas pracuje.

 

Paka pracuje ale ponoć to pokrycie mimo że jest stosunkowo twarde też pracuje. To na pewno nie była wanna (myślę o wannie wkręcanej pod c-channel). Poza tym oglądałem z bliska i nie dość, że jest wypryskana paka to jeszcze wchodzi to pasem na górę burty i na brzegu widać, że to jest zespolone z lakierem. To w dotyku jest takie szorstkie i wygląda trochę jak skórka pomarańczowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez

Wracając do tematu dodatków na pakę. Zakupiłem jakiś czas temu siatkę na drobiazgi i nie tylko, bo torby z zakupami świetnie się tam mieszczą. To taka siatka zapinana na szerokość paki przy pomocy szekli. Dla mnie rewelacja jeżeli chodzi o praktyczność. Przy okazji nie ogranicza przestrzeni ładunkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don_martinez podaj jakiś namiar na te siatki. Szukam od pewnego czasu czegoś co zabezpieczy mnie przed wdrapywaniem się na pakę zawszę po zakupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez
don_martinez podaj jakiś namiar na te siatki. Szukam od pewnego czasu czegoś co zabezpieczy mnie przed wdrapywaniem się na pakę zawszę po zakupach.

 

Proszę bardzo, oto LINK

Wystawiaja faktury, wysyłają bez problemu za pobraniem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don_martinez, dzięki za linka, też tego szukałem, z tego co widze to ta siatka nie ma na dole pasków mocujących przed bujaniem np. przy hamowaniu lub ruszaniu, nie jest to problemem w przypadku delikatnych zakupów? I jeszcze pytanko do użytkowników, ktoś ma może tą uszczelkę na burtę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez
don_martinez, dzięki za linka, też tego szukałem, z tego co widze to ta siatka nie ma na dole pasków mocujących przed bujaniem np. przy hamowaniu lub ruszaniu, nie jest to problemem w przypadku delikatnych zakupów? I jeszcze pytanko do użytkowników, ktoś ma może tą uszczelkę na burtę?

 

Siatka nie ma pasków ale nie zauważyłem niedogodności. No chyba, że zamierzasz wozić słoiki na przetwory ;) Dla mnie najważniejsze jest, że po drobiazgi nie trzeba nurkować po pace. A to, że coś się przewróci czy wypadnie z torby z zakupami? Z siatki mocującej nie wyleci ;)

Co do uszczelki; zastanawiałem się nad zakupem ale zrezygnowałem. Może mam lepiej spasowaną klapę ale nie zauważyłem, żeby do środka dostawała się woda. Moim zdaniem gra nie warta świeczki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do uszczelki to chyba można pokusic się spróbować samemu poszukać odpowiedniej szerokości uszczelki i przykleić, 100 zł za uszczelkę to wydaje się że nie jest to mega promocja

 

[ Dodano: Czw 16 Kwi, 2009 13:12 ]

ta cała siatka wydaje się w porównaniu do innych podobnych produktów jednak mega drogim rozwiązaniem, oto przykład:

 

http://www.allegro.pl/item611986187_siatka...yota_hilux.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką uszczelkę. Jest to bardzo dobra sprawa jeśli jeździcie po piachu. Pełno syfu przedostaje się do środka paki brzegami i od dołu. Ja mam wykładzinę dywanową BEDRUG i zastosowanie tej uszczelki spowodowało, że podczas mycia myjką nie mam mokrej wykładziny. A co do ceny może i droga, ale warta tych pieniędzy. Próbowałem ją oderwać to rozrywa się cała uszczelka a nie puszcza taśma dwustronna. Takiej taśmy nie kupisz w sklepie (nawet Forch, Loctite czy 3M nie są tak dobre). Ale wybór należy do was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma 3M VHD - dwustronna, polecam na takie okazje :)

 

A co do mocowań, wczoraj wiozłem 3 kanistry w ten sposób, że przeciągnąłem przez uchwyty taśmę mocującą zaczepiając jej końce o listwy c-channel, potem zaciągnąłem kołowrotkiem. Wyglądało to jakby sztywna taśma była rozciągnięta w poprzek paki, na niej nawleczone kanistry. Rozwiązanie spisało się na medal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamówiłem siatkę (firma http://autosiatki.pl/) na tył na zamówienie, tzn. wymierzyłem pake i dostosowałem wymiar siatki jaki chcę mieć, mocowanie w 4 miejscach, na górze gumy, na dole taśmy plus karabinczyki, całość....61 zł z wysyłką. Jak będzie zamontowana podeślę foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamówiłem siatkę (firma http://autosiatki.pl/) na tył na zamówienie, tzn. wymierzyłem pake i dostosowałem wymiar siatki jaki chcę mieć, mocowanie w 4 miejscach, na górze gumy, na dole taśmy plus karabinczyki, całość....61 zł z wysyłką. Jak będzie zamontowana podeślę foty.

 

I to jest odpowiednia cena za taka siatkę. Czekam na fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, no więc dziś siata dotarła, zamontowałem i dziś wieczorkiem zrobiłem test "zakupowy" który został zaliczony pozytywnie. NIc się nie wysypuje za siatkę więc chyba jest ok. Jedyny minus jaki może dostrzegam, to ze względu na ograniczenie paki, nie jakaś oszałamiająca jej szerokość, przez co wchodzą mniej więcej 4 wypchane reklamówki z marketu, ale z drugiej strony to znowu wszystko by latało na boki. Druga taka siata na pake i naprawde jest extra. Dziś nie miałem czasu na foty, ale jutro podeślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam!

Jestem świerzakiem i postanowiłem założyć nowy temat żeby poznać wszystkie wynalazki, które da się zamontować na pakę Navareski.... Ludzki umysł nie zna przecież granic w tworzeniu "udogodnień" ;)

 

Przy okazji sam chętnie upiekę własną pieczeń... :D

 

Czy wiecie jak się nazywa i gdzie na dolnym śląsku robią pokrywanie wnętrza paki taką powłoką z tworzywa sztucznego która jest natryskiwana bezpośrednio na metal i może mieć różne kolory? Widziałem coś takiego kilka razy na ulicy i za cholerę nie mogę tego zgooglować :/

 

Odświeżam stary temat ale własnie mam coś takiego natryśnięte i jestem bardzo zadowolony. Moja paka jest zrobiona na jasny szary ale wybierac mozna różne szalone kolory. Ja robiłem powłokę w Niemczech ale firma niedawno otworzyła przedstawicielstwo równiez w Polsce. Najbliższy punkt nakładania u ich dealera mozna znaleźc na www.speedliner-polska.pl

Powłoka jest wytrzymała i pracuje elestycznie razem z paką. A dosyć często wożę spore ładunki i nic się z nią nie dzieje.

Poniżej zdjęcie mojej navki z szara powłoką i hiluxa kolegi z Niemiec, u którego to podpatrzyłem.

post-15261-1256933709,7951_thumb.jpg

post-15261-1256933756,4778_thumb.jpg

post-15261-1256934520,7255_thumb.jpg

Edytowane przez abok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...