Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Wydech 2,5'


frezeer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No hamownia wszystko wyjaśni.

 

Powiedz mi jeszcze ile płaciłeś za kwasiaka i gdzie go kupiłeś ??

Kumpel teraz kupił spaware i może spawać każdy metal... myślę, że jakbym zakupił rurki i uśmiechnął się do niego to pospawałby coś takiego ;P

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem w italinoxie na targowku. Za 3m rury i 6 lukow zaplacilem bodajze 183zl . Do zrobienia wydechy wystarczy 5 lukow.

 

Jezeli o hamownie chodzi to bylem wczoraj na mineralnej ale bylo zamkniete :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jedź do Kreatora na Młodnickiej. Pomiar w tej samej cenie i dostępni 6dni w tygodniu. Wcześniej umów się telefonicznie. Dane na google -> kreator mocy Warszawa

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie jutro podjechac. Zastanawiam sie czy zyskalbym cos jakbym zrobil sobie nowy kolektor wydechowy, bo ten seryjny to jakis taki lipny wszystkie 4 kanaly schodza sie pod bardzo ostrym katem wiec wydaje mi sie ze to utrudnia napedzanie turbiny :P

 

[ Dodano: Sro 22 Kwi, 2009 13:25 ]

Hamownia rozwiala watpliwosci :D

 

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ,wzgledem ostatniego hamowania przybylo 19KM i 18Nm :D ile dal samy wydech to niewiem ,ale sklada sie na to wydech ,stozek i usuniecie kata ;) teraz ma moc powyzej serii i mozna sie brac za podlanie paliwem :D

 

a oto wykres http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/75820079643e6b2f.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Niuton jak w moim 200SX - pasuje :)

Kawał dobrej roboty z tym wydechem, fabrycznie powinny te silniki tyle Nm przynajmniej mieć... Ps. teraz to ja bym szukał wtrysków z Patrola też by sporo przybyło a potem do tego chipsa - może jakiś nowy rekordzik będzie, choć fakt że suszaraczka w serii jest mała no a głowna bieda to pompa paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,8 to 6 garów. Potrzebne są wtryski z pickupa yd25 (stara buda) lub patrola/ terrano zd30 . Obie wersje da się włożyć ( nie są p&p ale nie wymagają jakichś przeróbek, jedynie podsilikonowania uszczelniaczy i podgięcia przewodów paliwowych) bo oba typy wkładałem. Strojone było tylko na tych z zd30 bo z yd25 miałem pożyczone tylko.

 

P.S Navara nowa to już common rail i od tego nie podejdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość suchy12345

Witam, mam pytanie zna może ktoś wymiary flanszy pod kolektor wydechowy do almery 2.2Di, chce zrobić kolektor wydechowy tylko potrzebuje wymiary flanszy chodzi mi o samą długość i wysokość nie musi być to dokładny wymiar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W srodku jest calkiem cicho ,fajnie mruczy :D Zbiera sie zbiera niepowiem , nie jedno 2,0 wybatoszylem :D ,ale IC jest konieczny bo silnik na trasie pracuje na goracym powietrzu i ciezko mu ponad 200km/h zasuwac :P

Teres roznice bys uslyszal przy otwartej szybie ,wtedy jest naprawde glosno :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A jaka rurę byście proponowali do 1.5?? bo tak 2,5 cala to wydaje mi sie za dużo na ten silniczek

 

do serii, nie więcej niż 55mm wewnątrz. Ale nie spodziewaj się przyrostów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do serii, nie więcej niż 55mm wewnątrz. Ale nie spodziewaj się przyrostów ;)

 

A to ten silnik słabo reaguje na drobne poprawki??

Tak czytałem na forum że prawie u każdego czuć różnice po rozluźnieniu wydechu i jeszcze zrobieniu dolotu. W tym silniku tego nie odczuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wspomnianych modyfikacjach może podbijesz z seryjnych 90KM na ~95-100KM a może po rozluźnieniu wydechu i dolotu moc wzrośnie o 5KM a moment spadnie o 5Nm i ogólnie odczujesz muła... Działaj :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W silnikach QG to trzeba z kolektora podjechać, a reszta może być seryjna choć też pewno idzie ją poprawić - wszystkiego dowiemy się w swoim czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...