Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z elektryką -proszę o pomoc.


Gość Dario-65
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!! :) Wielokrotnie zaglądałem na forum, ale jako nie zrzeszony :) ... Po pięciu latach użytkowania swej Serenki i mnie doszła potrzeba skorzystania z Waszej pomocy. Otóż miesiąc temu postawiłem samochód w garażu - do ostatniej chwili wszystko było OK. Kilka dni temu, gdy samochodem chciałem wyjechac okazało sie, że padł akumulator - oczywiście naładowałem, ale wówczas okazało się, że autko jest uszkodzone. Objaw jest taki, że po przekręceniu kluczyka wszystkie kontrolki - za wyjątkiem tej żołtej ( LAMPKA OSTRZEGAWCZA SPALIN SILNIKA?), świecą ( lub gasną), prawidłowo. Natomiast kontrolka żółta która przez cały czas świeci wyraźnie słabiej. A do tego w momencie zapalania silnika wyrażnie słychać "terkotanie" przy silniku, który oczywiście nie zapala :/ . W czasie zapalania silnika nic innego z kontrolką się nie dzieje. Autko zaciągnąłem na holu do znajomego elektryka,który stwierdził, że "terkocze" elektrozawór, ale jako prawdopodobną przyczynę podał, że zaśniedziały wtyki... prawdopodobnie przy komputerze ( czy tez sterowniku). W tej chwili bardzo potrzebuję Waszej pomocy. Może ktoś ma schemat instalacji elekjtrycznej??Lub wiecie gdzie taką znaleźć?? Może ktoś miał podobny problem? Czy jest sens próbować zapalić samochód na siłę, na holu? Czy też może to spowodować jakieś inne uszkodzenia?

Bardzo proszę o pomoc, gdyż mieszkam w małej miejscowości i mam trudności ze znalezieniem fachowca do tego samochodu. Pozdrawiam[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij mi e-maila na priva to coś Ci podrzucę. Czego schemat dokładnie potrzebujesz, bo wszystkiego to trochę dużo.

 

[ Dodano: Pią 17 Kwi, 2009 15:03 ]

PS. Może to immobilizer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slimaktlen2

sprawdz akumulator a najlepiej zamien na sprawny,moze i go naladowales ale jak strzelial cela to aku na smietnik i na pewno nie przekreci silnika,a wywalanie atomatu to normalka przy slabym aku.Musi miec jakies 13V,przy kreceniu 10,7V nizej =smietnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual już wysłany , jak się uporasz z problemem to napisz co było , bo elektryka w tym aucie to ciekawa dziedzina .

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dario-65 pochwal się jak to się skończyło. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
proszę o pomoc jak dostać się do żarowek oświetlenia tablicy rozdzielczej , lewa połowa mi się świeci a prawa nie , jakie mam kupic żarówki ?

Zaczynając od lewej strony odkręcasz 2 śrubki od plastiku czarnego pod włącznikiem świateł przeciwmgielnych, 2 śrubki nad zegarami na łuku, jedną śrubkę pod włącznikiem wentylacji/ogrzewania na tył, 2 śrubki nad radiem, zdejmujesz osłonę stacyjki/przełączników zespolonych pod kierownicą odkręcając 4 śrubki od spodu, odchylając trochę plastik osłaniający radio/panel went. i ogrzewania zdejmujesz całą osłonę wskaźników odczepiając wszystkie kostki (od awaryjnych, przeciwmgielnych, ogrzewania szyby i nawiewu na tył). Po zdjęciu osłony zostaje odkręcić 3 śrubki mocujące zegary. Pamiętaj, aby przy montowaniu dobrze założyć linkę.

W zależności jakie masz zegary (z obrotomierzem czy bez) do podświetlenia ich idą żarówki W5W duże bańki wciskane jak do postojówek 3 lub 5 szt.

Do podświetlenia kontrolek i zegarka idą małe bańki wciskane t5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Który z Kolegów z okolic Poznania korzystał z usług elektryka i nadal jest z niego zadowolony? Gdzie najlepiej Serenką pojechać z problemem, który prawdopodobnie związany jest z immobilizerem? :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...