Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

delikatne szarpanie między 2-3 tys obrotów


Gość pen

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

byłem w soboę u gazownika z kolejnym przeglądem.

Wczesniej oczywiescie byłem u mechanika i wymieniłerm oleje, filtry i świece denso K16R-U11. (mechanik powiedział, ze z przwerwą 0,8 zamiast z 1,1 bo są lepsze do LPG.

Gazownik wykrył, że w czasie przyspieszania (w czasie miał podpięty komp) od 2 do 3 tys obrotów szrapie mi delikatnie i jest to wina świec albo kabli WN.

Poza tym samochó jeździ mi ok. Tylko mam te delikatne szarpania, o których jak się wie to można zauważyć. Jak ktoś nie wie to raczej nie czuć przez laika.

Co może być powodem tej usterki?

czy dobre świece mam załozone? Czy sa swiece j.w. o 0,8 przerwie? Moze mechanik mnie cygani?

P.S. P11 2,0 z 1997, inst. III gen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pen, Mam u siebie te same swiece i zadnego szarpania (przerwe mam standardowa 1,1) wiec nie wiem co Twoj mechanik opowiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pen, Mam u siebie te same swiece i zadnego szarpania (przerwe mam standardowa 1,1) wiec nie wiem co Twoj mechanik opowiada...

 

własnie, ale on dał 0,8, bo podobno lepsze do gazu. Normlanie paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszanka powietrza z gazem ma gorszą przewodność elektryczną niż mieszanka benzyny z powietrzem co powoduje że potrzebne jest wyższe napięcie do przeskoku iskry między elektrodami świecy :P (możesz spowodować wypadanie zapłonu)

aby zredukować ten efekt stosuje się świece o mniejszej przewie nawet 0,6mm wiec mechanik nie opowiada pierdół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszanka powietrza z gazem ma gorszą przewodność elektryczną niż mieszanka benzyny z powietrzem co powoduje że potrzebne jest wyższe napięcie do przeskoku iskry między elektrodami świecy :P (możesz spowodować wypadanie zapłonu)

aby zredukować ten efekt stosuje się świece o mniejszej przewie nawet 0,6mm wiec mechanik nie opowiada pierdół.

 

może masz rację, ale wczoraj zainwetsowałem w klucz do śiwec i w szczelinomierz.

Odkręcam, patzrę a tam jest K16R-U. Czyli do P10. Ciekawe czy ciepłota taka sama. ustawiłem przerwę na 1,1 i jest lepiej, ale czasami czuc jeszzce szarpanie.

Pewnie się na tym skończy, ze kupie U11 i bedzie dopiero ok.

 

Nie wie ktoś zcasem czy wartość cieplna pomiędzy K16Ru a K16RU11 się rózni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...