Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czym rozkonserwować nowe tarcze hamulcowe?


bobroy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie: Czym rozkonserwować nowe tarcze hamulcowe? Jakimś denaturatem, rozpuszczalnikiem, czymś innym, czy wogóle dać sobie z tym spokój i założyć nowe tarcze? Tarcze mają cienką wartwę jakiegoś mazidła konserwującego. A może je poprostu wytrzeć papierem toaletowym? Nie mam pojęcia. Poradźcie coś, bo jeśli taka pogoda się utrzyma i klocki będą pasowały, to od razu to wszystko założę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz pudełko i daj im poleżeć dwa dni. Ja swoje tarcze, które próbuję sprzedać, wrzuciłem ponownie do pudełka i już śladu po środku konserwującym nie ma. Przynajmniej tak wygląda ;)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomasz_a

Witam.

Ja rozkonserwowałem rozpuszczalnikiem typu "Nitro" (żadnym olejowym czy ftalowym, unikał bym też uniwersalnego). Rozpuszczalnik po umyciu (przetarciu) tarczy odparuje. Nie pozostawiając tłustego nalotu. Dokładnie przetrzeć szmatką do sucha (tarcza musi być bezwzględnie sucha). Dalej to montaż (dobrze jest nie dotykać brudnymi palcami części roboczej tarczy).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak też zrobiłem. Przetarłem rozpuszczalnikiem Nitro :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...