Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki zamiennik filtru powietrza Note 1.6?


Gość Marcin12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

znalazłem taki: click click (sklep internetowy)

Masz i modele w tym linku z jakich pasują:

NISSAN NOTE 1.6I 16V 06.01-, QASHQAI 1.5DCI 06.12-, MICRA 160SR 1.6I 16V, MICRA C+C 1.6I 16V 05.05-, TIIDA 1.6I 16V, 1.8I 16V 07.02-

 

Są też znacznie tańsze 31 do 34 zł w: click click

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Wczoraj wieczorem nie wygooglałem nic ciekawego i trochę się zmartwiłem że muszę kupić oryginał za 128zł (bo tyle chce ASO Nissana).

Pewnie kupię w necie.

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wpadłem na ten sam pomysł przy samodzielnej wymianie filtra kabinowego (ten od klimy) znalazłem w necie za ok 40 zet z przesyłką (ogólnodostępny zamiennik pasujący też do micry i modusa) montowałem sam (trochę zabawy - najlepiej wymontować schowek wtedy łatwiej pójdzie) oszczędność spora, bo ASO życzy sobie jakiejś kosmicznej sumy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Filtr kupiłem w hurtowni (po małych perturbacjach - pierwszy nie pasował i wymiana na inny) firmy JC PREMIUM typ B21066PR (zgodny z 16546-ED000) za 33zł.

Teraz wymienię też filtr przeciwpyłkowy. Myślę, że tu nie będzie większych problemów bo wybór jest większy.

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybór jest większy

o ile wiem, pasuję od Modusa, Micry i pewnie też Clio

 

[ Dodano: Sob 09 Maj, 2009 12:16 ]

a,propos mojego ostatniego wpisu - właśnie wczoraj wymieniłem filtr kabinowy - cena 45 zł produkcja Filtron (nie węglowy tylko zwykły biały taki jak oryginalny Valeo) i tu mała rada - wyjąć stary się da bez jakiegokolwiek demontażu w zasadzie bez problemów. Niestety włożyć nowy - zaczynają się schody bo przeszkadzają te rury od nawiewu i wciskając filtr pod kątem na siłę łatwo go pogiąć albo nawet połamać. Najlepiej ( i to zrobiłem) wymontować schowek - 5 wkrętów około 5 minut pracy - uwaga - wcześniej trzeba wyciągnąć ten zaworek sterowania zimnym powietrzem do wnętrza schowka - wyjmujemy go "na chama" podważając z kilku stron - ma takie elastyczne skrzydełka zatrzaski. Po wyjęciu schowka dostęp do obudowy filtra jest bezproblemowy. Przy dokręcaniu wkrętów schowka trzeba uważać ( mnie udało się "przekręcić" gwint w jednej z blaszek- podkładek :/ ). Wymieniłem też filtr powietrza JC PREMIUM typ B21066PR za śmieszne pieniądze 25 zł.Wymiana filtra powietrza to łatwizna - odpiąć pokrywkę, wyjąć stary wkład filtra z plastikowej ramki, założyć nowy wkład i zamknąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzięki! Wczoraj wieczorem nie wygooglałem nic ciekawego i trochę się zmartwiłem że muszę kupić oryginał za 128zł (bo tyle chce ASO Nissana).

Pewnie kupię w necie.

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

Zadzwoniłem do 4 Cars (dawniej JCAuto) w Łodzi i odpowiednik oznaczony J1321055 mają po 122 zł (!???). Ten sam w "sklep.intercars.com.pl" jest po 30 zł. Ciekawa marża....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zadzwoniłem do 4 Cars (dawniej JCAuto) w Łodzi i odpowiednik oznaczony J1321055 mają po 122 zł (!???). Ten sam w "sklep.intercars.com.pl" jest po 30 zł. Ciekawa marża....

 

zrób następująco: idź do pierwszego lepszego warsztatu i podaj im kod filtra, poszukają u dostawców i znajdą coś w przedziale 25-35 zł (najczęściej JC Premium)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

i co ASO nie czepia się was że samemu wymieniliście filtr klimy (bez odgrzybiania) jak na przegląd jedziecie i akurat ta wymiana jest zalecana

 

-po pierwsze/ mam auto już po gwarancji więc mogę zrobić z nim co chcę i ASO wara do tego :dribble:

-po drugie/ gdzie jest napisane, że sam nie możesz nabywać materiałów eksploatacyjnych ( filtry, oleje, świece zapłonowe itp) jeśli spełniają one normy eksploatacyjne?

-po trzecie/ odgrzybianie klimatyzacji przeprowadza się doraźnie i w razie potrzeby, cuchną najczęściej gnijące elementy organiczne na siatce filtra kabinowego,jego wymiana nie jest zbyt trudna a na pewno trzy razy tańsza niż w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co ASO nie czepia się was że samemu wymieniliście filtr klimy (bez odgrzybiania) jak na przegląd jedziecie i akurat ta wymiana jest zalecana

 

Ja miałem taką sytuację - będąc na przeglądzie po drugim roku, poprosiłem, żeby nie wymieniali filtra przeciwpyłkowego, bo sam niedawno wymieniłem i nic się nie czepiali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja wpadłem na ten sam pomysł przy samodzielnej wymianie filtra kabinowego (ten od klimy)

Sorrki że śmiem poprawiać ale...prawie wszysty na tym forum(bez względu na model) piszą o filtrze ..klimatyzacji,ten od klimy,i.t.p.,a to zwykły ,najzwyklejszy filtr przciwpyłkowy powietrza zasysanego do kabiny,Uwierzcie mi, i bez tego filtra klima działa doskonale(nawet wyraźnie lepiej)A cały pic polega na tym że moga do wnętrza przedostawać się różne nieczystości,pyłki itp.Oszczędni radzą sobie z tym(bez trudu znajdziecie instruktarz w necie-nawet w formie filmów)zakładając na kratki wlotów zwykłe pończochy:) :)Poza tym wiele aut bez klimy ma te filtry i...odwrotnie było kiedyś -teraz rzadko ale też się zdarza Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Maniek ,też doszedłem dawno do tego wniosku...ale jak zobaczyłem po roku(przy wymianie)jak ten filtr wygląda,włos mi się zjeżył!Ile świństwa byłoby w środku,a ile w płucach!!!A bawić się z naciąganiem pończoch na wyloty???niech sie w to bawią Ci co nie mają filtra,ja tam wolę wydać te kilkadziesiąt zł na rok i i nie mieć tyle smieci i kurzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że można też nabyć pasujące filtry z wkładką węglową, co dodatkowo coś tam ma szansę przefiltrować. Koszt nie duży a jakaś dodatkowa ochrona jest. Awaryjnie można bez, ale uważam, że nie warto na tym oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Maniek ,też doszedłem dawno do tego wniosku...ale jak zobaczyłem po roku(przy wymianie)jak ten filtr wygląda,włos mi się zjeżył!Ile świństwa byłoby w środku,a ile w płucach!!!A bawić się z naciąganiem pończoch na wyloty???niech sie w to bawią Ci co nie mają filtra,ja tam wolę wydać te kilkadziesiąt zł na rok i i nie mieć tyle smieci i kurzu.

Ależ ja nmie kwestionuję używania tego filtra,lecz mylne nazewnictwo.Jakiś "ktoś"przeczyta filtr od klimy,e... to mnie nie dotyczy.Ja nie mam przecież klimy.Swoją drogą,lepiej nie mieć filtra niż mieć go,nie wymienianego przez parę lat(choroby układu oddechowego gwarantowane) :devil: :devil:

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam-jest taki filtr pyłkowy f-my Bosch nr 1 987 432 120, który jest zakładany do Reno Clio III ,R-no Modus,Nissan Micra(K12E) i także pasuje do Note,wykonany jest z takiego samego materiału jak orginał, Nissana ,różnica jest taka że jest wbudowany ten papier w ramkę plastykową razem z przykrywką ,ktura w orginale jest osobno ,zakłada się gorzej jak orginał ale można wsadzać zawijając go pod kątem i silnie wpychać .Oczywiscie należy przedtem zdjąć schowek.Cena 50zł w kazdym sklepie ,który sprowadza jakies części do samochodów-powodzenia a68

 

przepraszam za błąd -ma być- która-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...