Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wskaznik poziomu gazu ( na butli)


Gość marek777

Rekomendowane odpowiedzi

ja ustawiałem jakies rok temu i jest cały czas ok. Zgodnie z sygestią forum zatankowąłem tylko 7 litrów i odjechałem na bok. Ustawiłem take pokrętło co jest poodobne do moje wskaźnika na kokpicie w taki sposób, że już nei śiweciła rezerwa a zaczynało świecić pierwsze zielone.

Może Ci poprostu nieskalibrował mech.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ale jak sie to reguluje to jest tylko wskazowkna na magnesie i dochodzie do niej przewod zamocowany w plastikoiwym elemecie z mozliwoscia wkrecenia . a wskaznik stoji bez ruchu nie zalezenie do poziomu paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często też się zdarza że pływak wewnątrz butli przykleja się do górnej ścianki i pomimo tego że butla jest pusta to wskaźnik pokazuje pełen stan i zatankować nie idzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale zatankowac to ja moge, a priere kupilem z 8 miesiecy temu z gazem juz i wtedy dzialal jeszcze wskaznik ale tylko kilka dni bo potem byl nie fajne zdarzenie mianowicie spalily sie 2 przekazniki ale nie pamietam czy dokladnie po tym wskznik przestal dzialac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sobie dobrze przypominam to wskaźnik na butli działa w sposób mechamiczny, więc spalone przekaźniki nie powinny miec znaczenia. Spróbuj zdjąć plastikową szybkę i lekko trącić we wskazówkę. Tylko, że przy tej operacji mozna rozregulowac wskazania wskaźnika rezerwy w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam gaz zalozony od piatku , pierwsze tankowanie przezemnie do pelna wygladalo tak , ładna pani podloaczyla wezyka i psyk gaz tankujemy :) czekamy ok 13 literkow weszlo :) ladnie podoba mi sie tym bardziej ze zrobilem 166 km :) zaplacilem do auta i wio . po przejechanie paru kilometrow patrze na wskazniku gazu 4/5 :( czyzby zawor gazu za wczesnie odbil ?? dodam ze jak gazownik pierwszy raz zatankowla pierwsza dioda zgasla dopiero po ok 80 kilometrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

And482, Jest możliwe, że tak jak piszesz zawór odbił za wcześnie. Pompy tankowania na stacjach LPG mogą podawać gaz pod różnym ciśnieniem i na jednej wejdzie więcej gazu, na innej mniej. Ogólnie napełnienie nie powinno przekroczyć 80% wielkości nominalnej zbiornika. Pozatym dokładność wskaźników ilości gazu nie jest doskonała. Jak chcesz sprawdzić czy nic się nie przestawiło to podjedź tam gdzie tankował gazownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no zalezy od stacji :) np na orlenie zawór wylacza automatyczniej pompe tankowania , a na innej stacji obsługa wylacza recznie , i z tad ta róznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...