Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jaki olej do skrzyni?


Gość piter2323
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam zapytanie czy moge do automatu dolac oleju castrol ATF TQDIII ?? oraz w jaki sposob sie go dolewa? moze zalac przez bagnet?

 

strzykawka 20stka (kupisz w aptece) i przez bagnet. dolewaj z głową.

poziom sprawdzaj po jakims czasie jak splynie rury od bagnetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć na P,sprawdż na zimnym i ciepłym silniku

 

dokladnie. pytalem kolesia od automatow i sprawdzasz nie na zadnym D tylko normalnie na P.

olej mozesz lac przez bagnet - sam lałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z programu fota elite wynika za do automatu w maxi powinien byc atf dexron chyba tak to sie pisze .

 

Jeszcze jedno z tego programu wynika ze do skrzyni wchodzi ponad 9 litrow oleju to prawda? czy cos tam jest namieszane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej sprawdzamy na rozgrzanej skrzyni, czyli około 5min jazdy miejskiej. Zatrzymujemy sie na plaskiej powierzchni, zmieniamy lewarkiem po wszystkich biegach i konczymy na "P" (z tym sprawdzaniu na "D" to sobie jaja robia ;) ) na wlaczonym silniku wyciagamy bagnet, wycieramy i ponowny odczyt.

 

Źródło: Nissan Maxima - Service Manual :)

 

Dolewka oczywiscie przez rurke od bagnetu. Nie wolno przelewac ponad max !!

Co do wlewania to kazdy ma inny patent. Ja miałem lejek sklejony z gumową rurką, którą wciskałem na rurke od bagnetu :D

 

Olej leje typu Dexron III, np Castrol

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przy pełnej wymianie powinno wyjść 9,4 l - ale konia z rzędem temu komu się uda zlać wszystko z zakamarków i usunąć film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Na naszym forum opisałem procedurę wymiany oleju w automacie - udaje się wypompować prawie wszystko.

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/26489-pytanko-olej-w-automacie/page__st__20

Edytowane przez Przedszkolak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dokładnie, przy pełnej wymianie powinno wyjść 9,4 l - ale konia z rzędem temu komu się uda zlać wszystko z zakamarków i usunąć film.

 

 

A jak z olejem do automatu w modelu A34 - MAXIMA USA 2006 - CO TAM WLAĆ ZAMIAST OLEJU MATIC-K ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Oleje MV ATF Syntetyczny, MaxLife ATF, MERCON V spełniają specyfikację Matic-K

Witam.

Przepraszam za odkopanie, ale czy ktoś może to potwierdzić?

Na forach amerykańskich ostrzegając przed jakimikolwiek zamiennikami... tylko, że oni płacą ok. 10$ za litr oryginału Nissan Matic-K i jeszcze do tego płaczą, że drogo. U nas w serwisie litr kosztuje 150zł...

 

Myślałem o Valvoline MaxLife ATF w cenie ok. 30zł/l.

 

Może ktoś już coś zalewał i podzieli się wrażeniami?

 

Mam A34 3,5 SE z 2004r.

 

Podobno robi się 3 wymiany, każdorazowo po ok.3l.

Tu opis: http://forums.maxima.org/fluids-lubricants/597040-how-atf-drain-refill.html

 

Czekam na info.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z powodu chorych cen matic-k zalalem do mojej a34 wlasnie Valvoline maxlife.

Czy jest ok- trudno ocenic.. wszystko dziala jak przed wymiana (skrzynia czasem poszarpywala i nadal jej sie zdarza :)

Ja robilem tylko 1 spuszczenie i dolewke- stary olej po zlaniu mial ladny czerwonawy kolorek, bez opilkow itp..

 

pzdr, Irq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Irq.

To chyba oczekiwałem cudów po wymianie, bo jakiś m-c temu oddałem samochód do firmy zajmującej się skrzyniami A/T, aby zmienili olej.

Szczerze mówiąc nie zmieniło się dosłownie nic.... a tyle się naczytałem o zbawiennych skutkach wymiany oleju.

Skrzynia chodzi ok. Tzn. czasem sporadycznie se przyszarpie, ale wie o tym tylko kierowca bo pasażerowie nic nie czują.

Jedyna rzecz, która mnie irytuje i właśnie wierzyłem, że po wymianie płynu się zmieni, to dziwne jakby poślizgnięcie się sprzęgła przy zmianie z 3-4. Tak na oko 200-500rpm

To w takim razie chyba nie będę wymieniać...

Myślałem, że w zakładzie zrobili mnie w jajo...

Dzięki za info.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...