Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Problem z niezałanczającą się klimatyzacją


Gość Yoka

Rekomendowane odpowiedzi

hej, mam problem z niezałączającą się sprężarką klimatyzacji. Jakiś czas temu pojechałem do pewnego zakładu aby napełnić klimę, okazało się jednak, że jest nieszczelna więc zostawiłem auto do uszczelnienia. Później okazało się, że klima się nie załącza i gość powiedział, że zepsuty jest czujnik klimatyzacji i żebym zamówił na allegro bo w serwisie kosztuje 550 zł :zdziw: Czujnik zamontował i okazało się, że klima nadal się nie załącza i znów, że czujnik jest walnięty. Jak podłączył sprężarkę na sztywno to zadziałała więc wygląda na to że jest ok. Mam pytanie czy da się jakoś sprawdzić sam ten czujnik, czy może to być coś innego. Mogę kupić ten czujnik, ale nie chciałbym się pakować w kolejne koszty. Dodam, że mam Primerę P11.144 i klimatronik. Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego o który czujnik chodzi, czujnik ciśnienia w bańce przy chłodnicy, czujnik temperatury parownika w kabinie, czy czujnik temperatury w kompresorze ;-) W Klimatroniku to możesz ich miec troche więcej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mówi, że to czujnik ciśnienia i ja go wymieniłem, ale ja trochę poczytałem na necie i teraz nie jestem pewien czy o ten czujnik chodzi. Pojechałbym do innego gościa, ale tu mam ładowanie i robociznę za free (tzn. nie za free bo już za nią wcześniej zapłaciłem, miało być tak, że wymieniam czujnik, on ładuje i wszystko hula). :028: Macie jakieś sugestie jak sprawdzić te czujniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to czujnik ciśnienia dwu przeowodowy to działa on na zasadzie takiej - jak jest za wysokie ciśnienie to rozwiera obwód - Wystarczy zewrzeć piny na kostce bez czujnika i klima powinna wystartować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki czujnik gdzieś w garażu, 100% sprawny, bo działał do tragicznej śmierci primerki, jak jeszcze potrzebujesz, to mogę pomierzyć rezystancję na poszczególnych pinach i sobie porównasz czy twój zachowuje się tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już mi się nie chce, ale jutro po pracy pomierzę. Ten czujnik jest ładnie opisany w manulau do P11.144, z resztą jest tam schemat i sposoby diagnozy usterek klimy. Wydrukuj to sobie i z tym do fachmana podjedź, jak kumaty, to znajdzie przyczynę bez problemu. Manual jest w tematach przyklejonych w dziale Primera, a pdf z klimą ha.pdf. Czujnik, który wymienianiałeś musi mieć zasilanie, czyli +5V na pierwszym pinie i masa na trzecim, a na środkowym pinie pojawia się napięcie zależne od ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...