Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

drgania na kazdych biegach nissan serena 2.0 diesel


Gość nadol87

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszyskich mam problem niedawno wymienilem sprzeglo bo sie slizgalo teraz zamiast glatkiej jazdy mam drgania a nie mam pojecia jakie sa przyzyny poradzcie cuś jak by ktos mial jakies rady albo dokladnie by wiedzial co moze byc bo mial ten sam problem to prosze na gadu 13539998 czekam na odpowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle przeprowadzona wymiana, zła regulacja itp. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiec ale znalazlem na innych tematach ze to moze byc krzyzak mam nadzieje ze to tylko krzyzak pozdrawiam

 

[ Dodano: Sob 25 Kwi, 2009 17:34 ]

dodaje informacje na temat drgania na biegach 1do 3 mniej czuc drgania ale na 4 biegu zaczyna sie czuc drgania przy 2500t/obr. to jest okolo 75 km/h a jak sie wrzuci 5 bieg 2000obr. to drgania sa takie ze masarzu nie trzeba na 4i5 biegu drgania sa tylko po dodawaniu gazu jak sie odejmie gazu tak jak by sie chamowalo silnikem to ustaja drgania prosze o podpowiedzi

 

[ Dodano: Sob 25 Kwi, 2009 19:12 ]

znalazlem przyczyne jednak to krzyzak calkiem rozsypany to dobrze ze sie nie urwalo uffff

dzieki wszyskim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne. Przed wymianą sprzęgła było ok, a po wymianie już nie. Krzyżak nie siada z dnia na dzień. :/ Chyba, że ta niedawna wymiana, to ładnych parę miesięcy temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszyskich mam problem niedawno wymienilem sprzeglo bo sie slizgalo teraz zamiast glatkiej jazdy mam drgania a nie mam pojecia jakie sa przyzyny poradzcie cuś jak by ktos mial jakies rady albo dokladnie by wiedzial co moze byc bo mial ten sam problem to prosze na gadu 13539998 czekam na odpowiec

 

A o jakie drgania Tobie chodzi, na lewarku??

a wogole ten krzyzak gdzie sie znajduje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalazlem przyczyne byl to krzyzak kosztowalo mnie to 200 ziko pasuje od bmw jesli komus padl to radze dac do speca zeby dodatkowo wywazyl waleczek do kaszany sobie mozna narobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość andrz3j

Przy okazji muszę dodać opis mojego przypadku. Drgania występowały najsilniej przy ok 80-90km. Więc jechałem albo jak matka karmiąca 60km/h albo 100. Wymiana krzyżaków nie pomogła. Dopiero przy wymianie tarczy sprzęgła okazało się, że w otworze sprzęgła, w który wchodzi czop wału napędowego była jakaś taka tulejka a że była wychlastana zleciłem tokarzowi dorobienie nowej (chyba nawet ją fajnie zahartował). Jak ręką odjął. Teraz nagoniłem na niej już 80tys i jest malina, zero drgań.

 

Serena LD23'98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie co jest przyczyną drgań w naszej Serenie, chyba nie jest to krzyżak. Dopiero, kiedy wkleszczam 5 bieg mam wrażenie, że jadę jak po grudzie, jakby powierznia jakiegoś elementu była nie gładka ale porowata. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...