Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Hamulec zapada się do końca


Gość Richi155

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem niedawno Primerę z przebiegiem 33000km (diesel) i zauważyłem już przy kupnie, że po zahamowaniu (skuteczność dobra) naciskając pedał hamulca dalej, z oporem ale można go wcisnąć do samego końca. Przy 30000km był wymieniany płyn hamulcowy dlatego w serwisie

(auto jeszcze na gwarancji) zleciłem dodatkowe odpowietrzenie - jednak nic to nie zmieniło.

Hamulce były sprawdzane na rolkach ale wynik był również pozytywny.

W innym serwisie zgłosiłem to jeszcze raz i po sprawdzeniu stwierdzili, że Primery właśnie tak mają. Jeżdżę już nie pierwszym samochodem i nigdy nie miałem takich objawów.

Nadmieniam, że pedał zapada się przy włączonym siniku - na moje uwagi w serwisie, że może pompa wewnątrz przepuszcza pomiędzy sekcjami odpowiedzieli, że jest to nie możliwe.

Wycieków płynu nie ma.

Mam prośbę czy może ktoś z was sprawdzi u siebie czy też tak zachowuje się jego hamulec i czy w związku z tym domagać się wymiany pompy na gwarancji.

Pozdrowienia

Ryszard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie masz rację,nie ma możliwości by pedał hamulca opadał do samego końca,(zwłaszcza że nie widać wycieków),przyczynami które mogą to powodować są albo płyn hamulcowy(duża zawartość procentowa wody) albo tak jak opisujesz pompa hamulca która przepuszcza miedzy sekcjami,szkoda tylko że nie opisałeś czy dzieje się tak zawsze czy tylko na rozgrzanych hamulcach,jeśli zawsze to pompa ,jeśli na rozgrzanym układzie to płyn,i nie ma czegoś takiego że ten typ(primera tak ma)a to że jak piszesz że dzieje się to tylko na włączonym silniku to dlatego że działa Ci w tym czasie wspomaganie układu

Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki za odpowiedź lecz nie wiem jak od serwisu Nissana to wyegzekwować? czy mam wziąźć jakiegoś rzeczoznawcę czy szukać innego serwisu.

Chciałbym jedynie mieć od Was informację jak w Waszych Primerach zachowuje się hamulec?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam p12 2003 i moj hamulec dziala prawidlowo, tzn po wcisnieciu stoi i nie spada, wiec tlumaczenie ze "tak maja" to objaw nieudolnosci serwisantow.

 

[ Dodano: Pon 27 Kwi, 2009 03:11 ]

no chyba ze "tak maja" te co oni serwisuja :D

pozdrawiam i zycze wytrwalosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farmer jaki masz silnik ???

jswistow Ty masz benzynę i to P11. Nie masz Vacuum

 

W moim traktorze jak się dobrze zaprę to pedał powoluteńku opada w dół. Skuteczność hamowania bardzo dobra, płynu nie ubywa. ABS pracuje prawidłowo. Płyn jest niewymieniony nie wiadomo od kiedy ale wygląda czysto

Zawsze pedał wraca na górę jak się go puści i nie ma jakichś dużych jałowych skoków

Może ma to jakichś związek z vacuum, ale raczej przy braku podciśnienia pedał powinien twardnieć, a nie lecieć w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czy benzyna czy diesel jest bez znaczenia,nie mam vacuum bo podciśnienie bierze sie u mnie z kolektora,tak czy inaczej nie powinno występować coś takiego by pedał zapadał sie do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...