Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Wymiana turbiny w 2.2 tdi 2002 rok


Gość krefcik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do wymainy turbinę wmoim autku Primera 2.2 tdi 2002 rok i nie wiem jak się do tego zabrać. Pomóżcie, może ktoś sam już wymieniał taka częśc chciałem się tego podjąć nie jadąc do warsztatu, ale nie wiem czy potrzebuje do tego jakieś dodatkowe uszczelki, turbinę juz kupiłem regenerowaną na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli puściła ci olej w interkulera to jedz do warsztatu niech wymenią i wyczyszczą układ dolotowy.

z x (jednorazowe) do wymiany,

42aa6add.jpg

Bywa że trzeba wymontować kolektor bo potrafią się urwać szpilki.

Jak już zdecydujesz się sam wymieniać turbo to nową trzeba zalać olejem (jest kanał olejowy tam gdzie jest przykręcana rurka 3 i musisz troche pokręcic żeby olej tam wpłynoł) po wymianie i odpaleniu nie gazuj niech pare minut pochodzi na wolnych obrotach żeby doszło ciśnieni oleju do sprężarki żeby jej nie przytarło a później na próbe.

Powinieneś dostać instrukcje (od tego co kupowałeś) odnośniw wymogów instalacji turbiny i jej eksploatowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za szybką odpowiedź, niestety kupiłem regenerowaną turbinę i nie dostałem do niej instrukcji ;-(

Będę próbował teraz w długi weekend walczyć z tą turbiną, może uda mi się ja wykręcić nie naruszając uszczelek albo użyję później uszczelniacza słyszałem, że powinno wystarczyć jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...